קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

כלל ישראל

“כל ישראל עֲרֵבִים זה לזה” (חז”ל)

מהנעשה ברשת

ישיבת אמי”ת עמיחי-למען הילדים החולים

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות מצאו דרך ייחודית לגייס כספים למען ילדים חולי סרטן: שירותי שטיפת מכוניות ושמרטפות במהלך אסיפת ההורים המרכזית...

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות מצאו דרך ייחודית לגייס כספים למען ילדים חולי סרטן: שירותי שטיפת מכוניות ושמרטפות במהלך אסיפת ההורים המרכזית.

במסגרת תכנית 'מחויבות אישית' של תלמידי כיתה י"א, מסייעים התלמידים במהלך השנה בגיוס כספים  ובסיוע לעמותת "גדולים מן החיים" התומכת בחולי סרטן ובמשפחותיהם.

עמיחי יריד

התלמידים החליטו כי אסיפת ההורים המרכזית המתקיימת השבוע (ב) בישיבה היא הזדמנות מצוינת לגיוס כספים למען המטרה החשובה. בסיוע המורה יערה שוויד, רכזת מעורבות חברתית בישיבה, הקימו התלמידים יריד התרמה בו הציעו להורים שירותים של שטיפת מכוניות ושמרטפות , לצד בית קפה עשיר .

ההורים שמחו על ההזדמנות להיעזר בשירותי בייביסיטר, לשטוף את המכונית מהאובך של הימים האחרונים, וליהנות מקפה ומאפה בין הפגישות עם המורים והמחנכים- והכל למען מטרה טובה.

היריד המיוחד תרם לאווירה הנעימה במהלך אסיפת ההורים, ולתחושה כי כל קהילת בית החינוך שותפה בנתינה ותרומה. התלמידים השקיעו שעות של עבודה וגייסו כ- 4,000 ₪ למען הילדים החולים.

"מדהים לראות את הנוער שלנו, ההתגייסות שלו מרשימה. למרות שכיתה י"א נמצאים כבר עמוק בלמידה אינטנסיבית לקראת בחינות הבגרות, המחזור כולו נרתם ליריד זה" מספר הרב אבי רוקח ראש הישיבה.

יריד זה מצטרף למגוןן פעילויות מעורבות חברתית בישיבה: הפנינג לילדי המועדונית ברחובות לכבוד פורים, התנדבות קבועה בעמותת "פתחון לב" בראשון לציון, בה התלמידים אורזים מצרכי מזון לנזקקים, פעילויות במועדון קשישים "עמך" לניצולי שואה, קטיף בלקט ישראל ופעילויות בבתי ספר יסודיים בעיר , בהם לוקחים חלק  כלל תלמידי הישיבה  . 
עמיחי יריד1

קרא עוד...

בעוד האש עדין בוערת- התלמידות יצאו לחלק סופגניות חמות ללוחמי האש

ביום שישי, בעוד העיר בוערת עדין, יצאו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה לחלק סופגניות חמות ללוחמי האש בעיר, שעבדו מסביב לשעון בהצלת העיר משריפה...

ביום שישי, בעוד העיר בוערת עדין, יצאו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה לחלק סופגניות חמות ללוחמי האש בעיר, שעבדו מסביב לשעון בהצלת העיר משריפה.

רבות מהתלמידות נאלצו להתפנות מהבית, ובתיהן של מספר תלמידות אף נפגעו בשריפה. הלימודים באולפנה לא התנהלו כסדרם ביום שישי אולם התלמידות החליטו למהר ולהביע בפני כוחות כיבוי האש את התודה שלהן על המאמץ האדיר שלהם למען תושבי העיר.

אחת התלמידות שפונתה מביתה, אמרה:" זו הרגשה נוראית לעזוב את הבית ולדעת שכל הזכרונות והחפצים שאת מחוברת אליהם כל כך-  בסכנה. כשראיתי את הכבאים עושים מאמצים כבירים - ידעתי שאני חייבת להביע את התודה שלי ושל המשפחה שלי לאלו שסיכנו את חייהם בשבילינו".

נשיאת אמי"ת העולמית, דבי מועד, בקרה השבוע באולפנת אמי"ת חיפה, על מנת לשוחח עם התלמידות והצוות החינוכי ולעמוד על מידת הנזק שנגרם להם במהלך השריפה, ועל הסיוע אותו ניתן להגיש.

הנשיאה הביעה את התפעלותה מהאופן היעיל בו התארגן הצוות החינוכי ,אשר עמד בקשר רציף עם התלמידות ומשפחותיהן על מנת לוודא כי שלומן טוב וכי כל צורך נענה במהירות האפשרית.

הרב ירון בן חיים:" התרגשתי לראות את התלמידות, שרבות מהן פונו בעצמן מבתיהן, יוצאות בבוקר יום שישי בידיים עמוסות בארגזי סופגניות , על מנת להביע הערכה לכבאים, וזאת במקום לשקוע בבהלה. הערבות ההדדית שהפגינו התלמידות היא עדות לערכים אותן הם סופגות בבית ובבית החינוך".

IMG-20161128-WA0003

קרא עוד...

ספינג’ לכל חייל

תלמידות קריית החינוך אמי"ת שדרות, בשיתוף אמהות העיר, יצאו השבוע במבצע "ספינג' לחייל" במהלכו פונקו חיילי גזרת המוצבים בעוטף עזה במשלוחי ענק של ספינג'ים לכבוד חנוכה...

תלמידות קריית החינוך אמי"ת שדרות, בשיתוף אמהות העיר, יצאו השבוע במבצע "ספינג' לחייל" במהלכו פונקו חיילי גזרת המוצבים בעוטף עזה במשלוחי ענק של ספינג'ים לכבוד חנוכה.

התלמידות, מדריכות של"ח צעירות (מש"ציות) חברו לנשות פרוייקט "שני נשי" להעצמת נשים הפועל במתנ"ס בשדרות בהובלת יערית סימן טוב. בשיתוף פעולה הכינו התלמידות והנשים מאות ספינג'ים תוצרת בית שנועדו כולם למען החיילים. בסיוע שלום אאידה מהוועד  למען החייל בשדרות ונורית דוידי מובילת תכנית המנהיגות הצעירה בקריית החינוך יצאו תלמידות אמי"ת וחילקו את הספינג'ים בעודם חמים לחיילים בכל מוצבי עוטף עזה.

שקד טרבלסי המובילה את המיזם מאולפנת אמי"ת: "באמי"ת רוצים לחמם לחיילים את הלב - הם שומרים עלינו כל השנה , וזוהי מעט הכרת הטוב מהאימהות  ומבנות האולפנה" .

מוטי ארבל, ראש הקריה החינוכית אמי"ת בשדרות מברך על פעילותם של התלמידות בשיתוף הקהילה למען חיילי צה"ל: " החינוך לתרומה לקהילה ולמדינה אותם מקבלים התלמידים בקריית החינוך לא נשאר בגדר שיעור אלא מיושם הלכה למעשה בהכרת הטוב לחיילי צה"ל ולקהילה".

20161225_132814

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי למען אסף יסעור

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי החליטו לנצל את אסיפת ההורים שנערכה בישיבה , לגיוס כספים למען תלמיד הישיבה אסף יסעור, שאיבד את שתי ידיו כתוצאה מהתחשמלות...

20161220_184436
תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי החליטו לנצל את אסיפת ההורים שנערכה בישיבה , לגיוס כספים למען תלמיד הישיבה אסף יסעור, שאיבד את שתי ידיו כתוצאה מהתחשמלות.

תלמידי כתה י"א, בליווי המורה יערה שווייד, הפכו את אסיפת ההורים רבת המשתתפים שהתקיימה בישיבה לערב התרמה שכולו קודש לסייע במימון ההוצאות השיקומיות של אסף.

תלמידי השכבה הקימו דוכני מזון בהם נמכרו שתייה חמה ועוגות, מרקים ומגוון מוצרי מזון נוספים. הם ארגנו גם שירותי שמרטפות להורים והנעימו את זמנם של הבאים בנגינה ובשירה, והכל מתוך התלהבות ושמחה רבה. מעבר לכך הם דאגו גם לאיוש עמדות התרמה למען אסף ברחבי הישיבה, ובסך הכל הצליחו לגייס מעל 5,000  ש"ח למען אסף. הורים שביקרו במקום מספרים כי ההתגייסות של התלמידים למען חברם לישיבה היתה מעוררת התפעלות, מאורגנת ומתוכננת למופת.

ראש הישיבה הרב שמעון שושן הוסיף: "פרויקט ההתרמה למען אסף, היה אך טבעי לתלמידי הישיבה שבה פעילויות חסד ונתינה -  הן דבר שבשגרה, חלק בלתי נפרד מהווי בית החינוך."

אסף יסעור איבד את שתי ידיו כאמור בתאונת התחשמלות לפני שנה וחצי . לאחר מכן הוא עבר תקופה קשה של אישפוזים בבית החולים שיבא, טיפולי פיזיותראפיה והכנה לפרוטזות.

אסף הוזמן השבוע להדליק את לפיד המכביה עם הנשיא ריבלין, כספורטאי באומנות הלחימה טקאונדו.

 

קרא עוד...

השוחרים למען הקהילה בחנוכה

מאה וחמשים שוחרי חיל האוויר מחוז צפון, ובראשם שוחרי קריית החינוך אמי"ת יהודה עפולה, ומפקדיהם יצאו לכבוד חנוכה להתנדבות בקהילה בעיר עפולה...

מאה וחמשים שוחרי חיל האוויר מחוז צפון, ובראשם שוחרי קריית החינוך אמי"ת יהודה עפולה, ומפקדיהם יצאו לכבוד חנוכה להתנדבות בקהילה בעיר עפולה.

התלמידים, הלומדים במסלול שוחרות של חיל האויר, התפזרו בין מוקדים רבים בקהילה . בין השאר הם סייעו באריזת מארזי מזון לנזקקים עם עמותת "יד לקהילה", ביקרו במרכזי יום לקשיש, בבית האבות "מישלב" ובמחלקת הילדים בבית החולים העמק וערכו הפעלות חנוכה שמחות. התלמידים הגיעו גם ל"בית עמית" (אקים)- מרכז תמיכה וטיפול באוכלוסייה עם פיגור שיכלי, לעמותת "אנוש"- עמותה ישראלית לבריאות הנפש ולביה"ס כרמים בעמק לחינוך מיוחד.

מפקד מחוז צפון של מסלול השוחרות, רס"ר אלון בסון :"אנו בשוחרות חיל האויר מאמינים שכחלק מהליך חינוכי חייבים לבוא ערכים של ראיית האחר, התחשבות בו ורצון לנתינה. תלמיד הפוגש מצבים מיוחדים כמו בית עמית, מרכז יום לקשיש, "אנוש" , לומד להעריך את הקיים , ולראות בעצמו גורם משמעותי היכול להשפיע על סביבתו לטובה ולהפוך את העולם למקום טוב יותר לעצמו ולקהילה."

מנהל קריית החינוך אמי"ת יהודה אלי ניסנהולץ אמר במפגש הסיום של השוחרים המתנדבים:

"קריית החינוך אמי"ת יהודה מדרבנת את תלמידיה לשנות, להשפיע על הסביבה שלנו וליצור ביחד, עולם טוב יותר לחיות בו. מסלול השוחרות של חיל האויר הוא דוגמא מוצלחת לנתינה משמעותית!".

המנהל הוסיף כי ההרשמה למסלול השוחרות בקריית החינוך אמי"ת יהודה נמצאת בימים אלו בעיצומה: "אנו מזמינים תלמידי כתות ט-י להגיע ,להתרשם ולהצטרף למסלול הייחודי המשלב מצויינות לימודית וערכית עם שילוב עתידי בחיל האויר".

WhatsApp Image 2016-12-20 at 12.00.35

קרא עוד...

סופגניות של נתינה

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה קראו בדף הפייסבוק של רשת אמי"ת על תלמידי בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט ברעננה שמתגייסים למבצע גדול לעזרתו של נער חולה בסרטן- והחליטו להצטרף אף הן...

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה קראו בדף הפייסבוק של רשת אמי"ת על תלמידי בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט ברעננה שמתגייסים למבצע גדול לעזרתו של נער חולה בסרטן- והחליטו להצטרף אף הן ליוזמה.

תלמידי אמי"ת ברעננה התגייסו לסייע לצוריאל כליפא בן ה-16, תושב המושב מעגלים בנגב, שחלה במחלת הסרטן. הנערים, שאינם מכירים כלל את צוריאל, החליטו לפתוח עבורו במבצע גיוס תרומות נרחב, לסייע במימון טיפול ניסיוני בארה"ב שעשוי להציל את חייו.

התלמידות נתקלו בפוסט מרגש שכתבו התלמידים בו ביקשו מהציבור להצטרף למבצע "מתגייסים למען צוריאל", והחליטו להצטרף אף הן למאמצים.

התלמידות ארגנו באולפנה מכירה גדולה של סופגניות כאשר את כל הרווחים העבירו לחשבון הבנק שנפתח לצורך מטרה זו, איסוף תרומות למען צוריאל.

לאחר החנוכה מתכוונות התלמידות להמשיך במבצעי גיוס כספים נוספים למען צוריאל, במטרה לסייע כמה שיותר להחלמתו.

מנהלת אולפנת אמי"ת אוריה, נעה הכהן :"התרגשנו מיוזמתן של התלמידות, ההתגייסות שלהן למען ילד חולה אותו הן אינן מכירות כלל. בית החינוך יתמוך בהן בהמשך ההתגייסות למען צוריאל ולמען כל מטרה טובה בה יבחרו".

למעוניינים לתרום למען צוריאל- 3007* או באתר www.jgive.co.il

אוריה צוריאל

קרא עוד...

וועד ההורים ותלמידות אמי”ת בנות מאירים לקשישים את החג

בשיתוף פעולה מיוחד במינו, חברו ביחד תלמידות שכבה ט' וועד ההורים בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) כדי להפיץ את שמחת החנוכה בעיר...

בשיתוף פעולה מיוחד במינו, חברו ביחד תלמידות שכבה ט' וועד ההורים בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) כדי להפיץ את שמחת החנוכה בעיר.

התלמידות נפגשו עם חברי וועד ההורים וביחד ארגנו יוזמות מיוחדות לקראת החג.

קבוצת הורים ותלמידות ארגנו הדלקת נרות חגיגית בביתם של שבעה- עשר קשישים ניצולי שואה.

הם הגיעו לביתם של הקשישים מצוידים בחנוכיות, נרות, סופגניות ומתנות וביחד ערכו הדלקת נרות חגיגית, כאשר הקשישים מודים להם על שהכניסו לביתם את אור החנוכה.

קבוצה נוספת של הורים ותלמידות חברה לעמותת "אור ונתינה" וסייעה בארגון מסיבת חנוכה מיוחדת במינה עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

מנהלת בית החינוך, ברנדה הורביץ-פרוור מברכת את התלמידות ואת וועד ההורים  על היוזמות המשותפות: "אין דבר משמח יותר מלראות את הבנות וההורים פועלים בשיתוף כדי להפוך את החג שמח ומאיר יותר עבור הסובבים אותם".

חנוכה אמית בנות

קרא עוד...

מסע “חיבורים” של תלמידי ישיבת אמי”ת נחשון

ערבי, דרוזי, חילוני, דתי וחרדי נפגשו בטיול השנתי......

IMG-20161220-WA0011

ערבי, דרוזי, חילוני, דתי וחרדי נפגשו בטיול השנתי....

זוהי איננה התחלה של בדיחה - זהו המסע השנתי של תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה- מסע של חיבורים בחברה הישראלית.

את המסע הייחודי תכנן ויזם רכז החינוך החברתי בישיבה, גדעון שינדלר, בליווי צוות של תלמידים.

המסע נפתח בתל אביב, בביקור בישיבה החילונית "בינה", שם ערכו התלמידים הכרות עם עולם לימוד התורה החילוני. משם הצפינו לטמרה שבעמק יזרעאל ונפגשו עם פעיל ציבור ערבי-ישראלי לשיחה על עתיד הדו-קיום ישראלי-ערבי.

במסלולים אותם עשו בצפון ליווה מדריך טיולים דרוזי אשר חשף בפני התלמידים את מנהגי העדה, וסיפר על הקשר הייחודי שלה למדינה.

בגינוסר נפגשו התלמידים למשחק כדורסל על גלגלים, עם שני שחקנים נכים מארגון "נצחון החיים", שלימדו אותם על קבלת האחר.

על שפת הכינרת בילו התלמידים גם שעות של עבודת כפיים, בהנגשת מעין עין נון לציבור המטיילים.

את המסע הייחודי סיכמה שבת מרוממת בצפת, במהלכה התפצלו התלמידים לבתי כנסת על פי בחירתם ועדתם וערכו הכרות עם העולם החרדי-חסידי.

הרב נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון: "החינוך לקבלת האחר הוא אחד מאבני היסוד של החינוך בישיבה, בה אנו שואפים לגדל את מנהיגי העתיד".

 

בתמונה: תלמידי אמי"ת נחשון במפגש עם פעיל ציבור ערבי-ישראלי בביה"ס בכפר טמרה בגליל

קרא עוד...

קולעים לסל

נבחרת הכדורסל של ישיבת אמי"ת עמיחי ארזה מאות סלי מזון לנזקקים...

קולעיםלסל
נבחרת הכדורסל של ישיבת אמי"ת עמיחי ארזה מאות סלי מזון לנזקקים

השבוע נפגשה נבחרת הכדורסל של ישיבת אמי"ת עמיחי ובמקום לקלוע סלים – ארזה סלים: מאות סלי מזון למשפחות נזקקות בעיר ובסביבה.

במסגרת ליגת הישיבות התיכוניות בכדורסל, בוחרת כל נבחרת בפעילות למען הקהילה. חברי נבחרת הכדורסל של ישיבת אמי"ת עמיחי, החברים בליגה, בחרו לסייע לעמותת "חסדי עירית" בגבעת וושינגטון המסייעת למשפחות נזקקות בחלוקת סלי מזון מדי שבוע.

הנבחרת התכנסה ובמשך שעות של עבודת משותפת, בליווי המורה לחינוך גופני יניב קוך,  ארזו החברים מעל שלש מאות סלי מזון אשר חולקו למשפחות נזקקות.

אביחי בוסקילה, תלמיד י"א וחבר בנבחרת הכדורסל, מתנדב בעמותת "חסדי עירית" כבר מעל שנתיים:

" לחלק ל-300 משפחות פירות וירקות בכל שבוע זה לא דבר של מה בכך. כקבוצת הכדורסל של הישיבה ,תרמנו את חלקנו בעשייה. בשיתוף פעולה בדיוק כמו על המגרש- זו היתה הרגשה מדהימה".

הרב שמען שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי: "השילוב בין תרומה לקהילה ומעורבות חברתית  לבין פיתוח כישורים כמו ספורט מדע או אומנות- הם אבן יסוד בחינוך בישיבה".

 

קרא עוד...

אופות לזכר גיל-עד

לקראת יום הולדתו של גיל-עד שער ז"ל, התגייסו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה למבצע 'המטבח של גיל-עד' שיזמה משפחתו, לעילוי נשמתו ובמטרה להרבות אהבה בישראל על ידי חלוקה של מאפים מתוקים...

20170110_135216-1
לקראת יום הולדתו של גיל-עד שער ז"ל, התגייסו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה למבצע 'המטבח של גיל-עד' שיזמה משפחתו, לעילוי נשמתו ובמטרה להרבות אהבה בישראל על ידי חלוקה של מאפים מתוקים.
מלוות במורות שירלי חדד ורעות שרוני דויטש, פשטו התלמידות על מטבח האולפנה ואפו ערמות ענק של עוגיות. את המאפים החמים הם ארזו ויצאו לחלק ברחובות העיר לעוברי האורח ולשכנים, בצירוף חיוך, לזכרו של גיל-עד.

רעות שרוני דויטש:"בשיתוף פעולה בין התלמידות למחנכות השתלטו הבנות על המטבח במבצע מיוחד של אפיה עם "ערך מוסף"- לזכרו של גיל-עד"
הרב ירון בן חיים ראש אולפנת אמי"ת חיפה  
"אולפנת אמי"ת חיפה מתמקדת בנושא 'מתחברים לעשייה' , והפעם לזכרו של גיל-עד. זכות גדולה להיות חלק מהפצת האהבה בכל הזדמנות בעמנו.
התלמידות נרגשות ונלהבות בעשייה חינוכית וערכית זו, כמו בכל יתר העשייה המופצת מהאולפנה שלנו"

משפחת שער מזמינה את הציבור לאפות עוגיות, להעלות תמונה ומתכון לפייסבוק, לשתף ולחלק לידידים ובמיוחד לאנשים זרים. 

 

קרא עוד...

“הניקיון- עלינו”: תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד בממצע נקיון הרובע

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד התגייסו למבצע מיוחד של הכרת הטוב לשכונה שלהם, רובע י' בעיר. בסיוע מנהל הרובע הצטיידו התלמידים בכלי עבודה ועבדו במשך שעות לשיפור פני השכונה. התלמידים השאירו...

ישיבת אמית אשדוד- מבצע ניקיון
תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד התגייסו למבצע מיוחד של הכרת הטוב לשכונה שלהם, רובע י' בעיר. בסיוע מנהל הרובע הצטיידו התלמידים בכלי עבודה ועבדו במשך שעות לשיפור פני השכונה. התלמידים השאירו אחריהם רחובות מצוחצחים – והרבה תושבים מחייכים.

קרא עוד...

הכרת תודה באמי”ת האופק

בבה"ס אמי"ת האופק נחגג יום הוקרה לצוות המנהלה, הסייעות ובנות השירות...

בבה"ס אמי"ת האופק נחגג יום הוקרה לצוות המנהלה, הסייעות ובנות השירות.
יו"ר מועצת התלמידים אור לוי, המזכיר אופק כשכש ויו"ר ועדת תרבות קארין לאדני, יזמו פעילות מרגשת להכרת תודה לאנשים המיוחדים, אשר פועלים לאורך השנה, במסירות, בשקט ובאהבה.

הכרת תודה

חדר מועצת התלמידים הפך לבוקר אחד לחדר מתוק ובו מיני מתוקים ומתנות מתוקות לכל אחד ואחת. כל איש צוות קבל ברכה עם הקדשה אישית, הנושאת ציטוט משירו של נתן זך:"לתת בלי לרצות לקחת ולא מתוך הרגל".

הצוות הוכנס לחדר, כשברקע התנגן השיר: "תודה", ותוך שניות ספורות, כולם פצחו בשירה וריקודים.

"כל כך הופתענו, אנחנו יודעים שמעריכים אותנו, שהרי בית הספר שלנו ידוע כמקום של אהבה והערכה בכל ימות השנה"- כך מזכירת בה"ס שירלי איפרח הנרגשת.

קארין ואור ממועצת התלמידים הבטיחו כי בשנה הבאה יפעלו לפינוק מפתיע יותר...

קרא עוד...

החברותאים משפצים למען נזקקים

לקראת חג הפסח, יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה, למבצע שיפוץ בתי קשישים ונזקקים ...

לקראת חג הפסח, יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה, למבצע שיפוץ בתי קשישים ונזקקים .

במבצע השתתפו תלמידי כיתות י-י"א בישיבה, אשר התחלקו לצוותי עבודה והצטיידו בחומרי שיפוץ וניקיון יסודי. אגף הרווחה של עריית רעננה הפנה את התלמידים לכתובות בהם מתגוררים נזקקים וקשישים החיים בתנאים ירודים ביותר, בדירות מתפוררות ומעלות עובש.

התלמידים לא נרתעו, שנסו מותניים ובמשך מספר ימי עבודה מאומצת עבדו ללא הפסקה: גרדו וטייחו את החדרים, המטבחים וחדרי האמבטיה, סיידו את הדירות מחדש, שפצו ארונות ודלתות רעועות והעניקו לכל דירה ניקיון יסודי ורענון.

הדיירים הנדהמים לא מצאו מילים להודות לנערים הנמרצים על המהפך שחוללו בדירות -ובחיים שלהם, לקראת חג הפסח.

הרב אבינועם אלמגור , מנהל ישיבת אמי"ת חברותא" "הססמא החינוכית שלנו בישיבה היא 'הדבר החשוב ביותר הוא לעשות טובה למישהו'- אותה אנחנו משתדלים ליישם הרבה ככל האפשר. לקראת חג הפסח בחרו התלמידים לסייע בשיפוץ וניקיון הבתים של אלו הזקוקים באמת לעזרתם".

קרא עוד...

מוקירים את פצועי צה”ל באמי”ת ב’ אשקלון

במסגרת יום ההוקרה לפצועי צהל ונפגעי פעולות האיבה יצאו תלמידי אמי"ת ב' באשקלון לביקור בבית הלוחם בבאר שבע...

במסגרת יום ההוקרה לפצועי צהל ונפגעי פעולות האיבה יצאו תלמידי אמי"ת ב' באשקלון לביקור בבית הלוחם בבאר שבע.

במסגרת הביקור נפגשו התלמידים עם סלומון ביטון, לוחם צהל שהתעוור אשר סיפר להם על ההתמודדות עם הפציעה על שיגרת החיים היומיומית והחיים בצל העיוורון.

סלומון עוסק ברפואה משלימה ואף יצא במהלך מבצע צוק איתן לשטחי כינוס של חיילי צהל וטיפל בחיילים בהתנדבות. סולומון הדגיש בפני התלמידים את נקודת ההתמודדות במשברים שונים ועודד אותם לא להישבר ממשבי רוח קלים או כבדים, לדבריו.

 בהמשך קיימו התלמידים משחק כדורסל נגד קבוצת כדורסל המשחקת על גבי כסאות גלגלים. התלמידים הבינו במהלך המשחק את המגבלות הפיזיות של הספורטאים הנכים ואת דרכי ההתמודדות אותן פיתחו.

יהודה כהן, מנהל בית החינוך: " אין ספק שהמפגשים בבית הלוחם היוו עבור התלמידים חוויה מעצימה , חזקה יותר מכל שיעור חינוך, בה למדו על התמודדות עם משברים ומגבלות ועל הכרת הטוב לאלו שהקריבו עבור המדינה".

20161214_111243

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת נחשון מפיצים אור של נתינה

תלמידי כיתה י"ב בישיבת אמי"ת נחשון הגיעו במהלך חג החנוכה לשמוח עם הדיירים במעון רוגלית בעמק האלה – בית לאוכלוסייה עם פיגור שכלי...

20161218_111703
תלמידי כיתה י"ב בישיבת אמי"ת נחשון הגיעו במהלך חג החנוכה לשמוח עם הדיירים במעון רוגלית בעמק האלה – בית לאוכלוסייה עם פיגור שכלי.

בליווי המחנך הרב אורי שוק, הגיעו התלמידים למעון מצוידים בסופגניות, בכלי נגינה ובהרבה שמחת חיים. הם  עברו בין הקבוצות השונות הפועלות במקום ועורכים עבור כל קבוצה מסיבת חנוכה. אנשי הצוות ליוו אותם בהתפעלות מקבוצה לקבוצה, וגם דיירי המעון התרגשו מאוד מהאורחים הצעירים והנמרצים  ששחפו אותם בשמחת החנוכה.

הרב נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון: "ניכר היה ששמחה, שירה ומאור פנים פועלים ומשאירים חותם לאורך זמן. התלמידים גילו את האור האמיתי- אור של נתינה לזולת".

 

קרא עוד...

התלמידים מודים לרופאים

ההסתדרות הרפואית חנכה השבוע מסורת לאומית חדשה: "יום הרופא הישראלי"- יום של הכרת תודה לרופאים בכל רחבי הארץ...

20170111_105147

ההסתדרות הרפואית חנכה השבוע מסורת לאומית חדשה: "יום הרופא הישראלי"- יום של הכרת תודה לרופאים בכל רחבי הארץ.

לציון היום המיוחד יצאו תלמידי בית החינוך אמי"ת ב אשקלון לקופת חולים מאוחדת בעיר על מנת להביע את הכרת התודה שלהם לרופאים.

התלמידים הגישו בחיוך לכל רופא ולכל בעל תפקיד בקופת החולים ברכת תודה בצרוף שוקולד. בנוסף ,תלו על דלתות הרופאים ברכת תודה והוקרה על מנת לשתף את כל באי קופת החולים בחשיבות היום הלאומי החדש. הרופאים התרגשו עד דמעות מהבעת הכבוד וההערכה מצדם של התלמידים.

יהודה כהן מנהל אמי"ת ב' אשקלון :"הכרת הטוב והבעת תודה לאלו העושים למען הזולת הנם ערכי יסוד אליהם אנו  שואפים לחנך את תלמידינו, הגדלים להיות בוגרים רגישים לזולת התורמים אף הם מעצמם לכלל".

קרא עוד...

עוגיות ופלאפל של אחדות ונצחון הרוח באמי”ת רננים

אחד מתחביביו של גיל-עד שעייר, אחד משלושת הנערים החטופים היה לאפות עוגיות. ביום הולדתו שחל השבוע, בחרה אמו להנציח אותו באמצעות חלוקת עוגיות בכל רחבי הארץ. שכבת י"ב ושכבת ט'...

IMG-20170117-WA0000

אחד מתחביביו של גיל-עד שעייר, אחד משלושת הנערים החטופים היה לאפות עוגיות. ביום הולדתו שחל השבוע, בחרה אמו להנציח אותו באמצעות חלוקת עוגיות בכל רחבי הארץ. שכבת י"ב ושכבת ט' בבית חינוך אמי"ת רננים התגייסו אף הן למבצע. אתמול בבוקר הגיעו הבנות עם תבניות עמוסות בעוגיות וחילקו לבנות בשער ביה"ס ולעוברים ושבים ברחוב.

התלמידות הסבירו לכל מהי מטרת חלוקת העוגיות- הנצחתו של גיל-עד על ידי נתינה וחיוך.

עפרה פאר מנהלת אמי"ת רננים: "כזכור אירוע החטיפה איחד את עם ישראל ודרך ההנצחה ושיתוף, הבנות העבירו מסר של אחדות ונתינה".

בנוסף שכבת י' בחרה להצטרף השבוע  לפרוייקט נוסף של נתינה ואחדות, דוגו ניצול שואה מניר גלים יצא ב18.1.45  לצעדת המוות מאושוויץ בירקנאו, ובחר לציין את ניצחונו על הנאצים באכילת שתי מנות פלאפל המאכל המאפיין את עם ישראל- דווקא ביום זה . דוגו יצא בקריאה לכל עם ישראל לאכול פלאפל ולהצטלם עם שלט "מבצע דוגו - עם ישראל חי". התלמידות ערכו מכירת מנות פלאפל כאשר ההכנסות מהמכירה יתרמו לניצולי שואה בעיר רעננה.

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת מדעי הקיפו את העיר במבצע של נתינה

מי שהיה מגיע באחד מהבקרים בשבוע שעבר לביה"ס אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה- היה מגלה שערים נעולים ובית ספר שומם. כל התלמידים והמורים יצאו ליום של התנדבות במוסדות...

מדעי בית אבות

מי שהיה מגיע באחד מהבקרים בשבוע שעבר לביה"ס אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה- היה מגלה שערים נעולים ובית ספר שומם. כל התלמידים והמורים יצאו ליום של התנדבות במוסדות רווחה שונים ברחבי העיר.

מדובר במבצע החוזר על עצמו כמה פעמים בשנה. הפעם יצאו התלמידים לבתי האבות משען, צימרמן ומשכן אבות שם נפגשו עם הקשישים לשיחה ועבודת יצירה. במוסדות לבעלי צרכים מיוחדים כפר נחמן ושקמה, הם ביקרו את הדיירים וסייעו להם בעבודות במפעלים השיקומיים.

כתות נוספות התפזרו בין מחלקות בית לווינשטיין לביקור ועידוד החולים והמשתקמים, זאת בנוסף לתפילת שחרית קבועה אליה מגיעים התלמידים מדי בוקר בבוקרו, לבקשת המאושפזים  המעוניינים בכך.

במסגרת הגמ"ח לנזקקים אותו הקימו התלמידים לזכר המורה ישראל נכטיילר ז"ל, יצאו התלמידים לאסוף מוצרי מזון, ואילו תלמידי כתות ט' הגיעו לקניון בעיר והתרימו  למען 'קרן רועי לא אחסר' בשיתוף עיריית רעננה.

עומר ארמן, תלמיד כיתה יב: 

" כאשר אנחנו יוצאים כל בית הספר להתנדבויות ב"ימי החסד" , וזוכים להכיר ולשמח אוכלוסיות מגוונות , זה ממלא אותנו בכח ובטוב - אנחנו נכנסים תורמים ויוצאים נתרמים!"

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי מסביר כי מבצעי החסד רחבי ההיקף נועדו להרגיל את התלמידים לסוגים שונים של התנדבות וקשר לבעלי צרכים מיוחדים. הוא מוסיף ומספר כי במהלך השנים נוצרים קשרים מיוחדים בין התלמידים לדיירי בתי האבות והמוסדות השיקומיים השונים:

"בית החינוך שואף לחנך למנהיגות ומצוינות, לא על בסיס מצוינות לימודית  בלבד אלא על בסיס צמיחה ערכית הנובעת מחיבור לקהילה ותרומה לפרט ולכלל- במגוון תחומים".

 

קרא עוד...

יום הולדת לגיל-עד שער באמי”ת הלל רחובות

תלמידות שכבת י"א בבית החינוך אמי"ת בנות ברחובות, הכינו כ-400 עוגיות שוקולד-צ'יפס בדיוק כמו שגיל-עד אהב להכין...

גיל-עד הלל רחובות

תלמידות שכבת י"א בבית החינוך אמי"ת בנות ברחובות, הכינו כ-400 עוגיות שוקולד-צ'יפס בדיוק כמו שגיל-עד אהב להכין.
התלמידות סיפרו לעוברים ושבים ברחבי העיר על דמותו המיוחדת של גיל-עד ועל הפרוייקט המיוחד שאופיר ובת גלים יזמו לזכרו ולכבוד יום הולדתו שחל בי"ט בטבת.
התלמידות הודו להוריו של גיל-עד : "תודה לכם על הזכות, הרבנו אהבת חינם לזכר גיל-עד."
קרא עוד...

תלמידי אמי”ת בבאר שבע הובילו צעדת הזדהות המונית עם ישראל במונטריאול

משלחת מאולפנת אמי"ת אוריה וישיבת אמי"ת מבאר שבע חזרו השבוע מ''שבוע ציונות'' בקנדה. שיאו של השבוע היה "ראלי ישראל" המסורתי- צעדת הזדהות המונית עם ישראל אשר מתקיימת במונטריאול מדי שנה....

משלחת מאולפנת אמי"ת אוריה וישיבת אמי"ת מבאר שבע חזרו השבוע מ''שבוע ציונות'' בקנדה. שיאו של השבוע היה "ראלי ישראל" המסורתי- צעדת הזדהות המונית עם ישראל אשר מתקיימת במונטריאול מדי שנה.

התלמידים העבירו שיעורים בתיכון היברו אקדמי  במונטריאול, והקימו קיר זיכרון ועצמאות. השליחים הצעירים לקחו חלק בטקס יום הזיכרון בפדרציה היהודית והשתתפו באירועי יום העצמאות של קהילת מונטריאול.

המשלחת יצאה למונטריאול במסגרת פרויקט "גשר חי" של הסוכנות היהודית, המחבר קהילות בתי ספר בבאר שבע ומונטריאול בקשרים לימודיים וחברתיים. התלמידים לומדים נושאים משותפים, מתכתבים ביניהם ונפגשים לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות לטקסים משותפים.

את המשלחת ליוו המורות דינה חג'בי מישיבת אמי"ת ב"ש ואוה מנצור מאולפנת אמי"ת אוריה  אשר אמרה כי :"מרגש היה לראות את ההתרגשות והעניין איתו קבלו תלמידי היברו אקדמי את תלמידינו, ועד כמה רצו לשמוע וללמוד מהם על החיים בישראל".

ספיר מנצור, תלמידת כתה י"א באולפנה, מסכמת את החוויה : "המשלחת למונטריאול לימדה אותי מה זה אומר להיות שליחה של משהו גדול ממני - העם היהודי. הבנתי מה זה אומר להיות יהודי בגולה, ציוני בגולה. המשמעות של יום הזיכרון ויום העצמאות גדלה והתעצמה בעיניי - כיום כל כך לאומי, שכולו הזהות היהודית ציונית."

גאי יהודה, תלמיד כתה י"א בישיבת אמי"ת ב"ש מוסיף כי למרות המרחק הרב , ליהודים בחו"ל ובארץ יש הרבה במשותף: "תכנית גשר חי חשובה מאוד בכך שהיא עוזרת לחזק את החיבור בין היהודים הציונים בארץ ובחו"ל", לדבריו.

נעה הכהן, ראש אולפנת אמי"ת אוריה ב"ש אומרת כי "השליחות הייחודית נותנת לתלמידים ראייה אחרת על הציונות היום, על משמעות הדבר להיות יהודי בארץ ישראל ועל אהבת הארץ והמדינה".

IMG-20160523-WA0003

קרא עוד...

אחדות אמי”תית

בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות ציינו את 'יום  האחדות' הארצי במיזם מרגש של אחדות עירונית...

בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות ציינו את 'יום  האחדות' הארצי במיזם מרגש של אחדות עירונית.

 "יום האחדות" צויין ביום ד 1.6 במערכת החינוך כולה – לציון היום בו נחטפו איל, נפתלי וגלעד - יום שנועד לטפח את האחדות ואת הסולידריות בחברה הישראלית.

 

בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות יזמו התלמידים וצוות החינוך תכנית מיוחדת של חיבור בין תושבי העיר ביום המיוחד.

את היום פתחה שאולה פרנקל, סבתו של נפתלי פרנקל ז"ל ומורה לאנגלית בישיבה, אשר שוחחה עם התלמידים על מהות היום.

במהלך הבוקר נפגשו תלמידי כיתות ט עם תלמידי השכבה המקבילה מהתיכון למדעים בעיר , מפגש שהוקדש לשיח והכרות. תלמידי כיתה י' הכינו ולמדו שיעור מתוקשב דרך הסקייפ, יחד עם תלמידי כיתה י' מבית ספר "גלילי" בכפר סבא.

יוזמה מרגשת במיוחד היתה של  תלמידי כיתה ח' אשר יצאו לרחובות העיר וחילקו לתושבים עוגיות על פי מתכון שהמציא נפתלי פרנקל ז"ל במיוחד עבור סבתו, כאשר זו שברה את ידה. 

תלמידי חוג הבישול, בסיוע המורה שפרה מעצרי,  אפו את העוגיות מהמתכון של נפתלי ז"ל.

ההתרגשות של התושבים במפגש עם התלמידים והעוגיות הייתה ניכרת- לעתים עד דמעות. התלמידים חיברו בין מגזרים ותרבויות והתקבלו בשמחה רבה.

גיא מימראן , תלמיד כתה ח בישיבה:"היה ממש מרגש לראות איך אנשים שמחים ומבינים את הסיבה לשמה יצאנו לעיר, כולם זוכרים את שלושת הנערים שאיחדו את העם- וכולם רוצים אחדות."

הרב אבי רוקח, ראש הישיבה, "עברנו יום מרגש במיוחד ועשיר בפעילויות בהובלת התלמידים וצוות החינוך. זהו החותם החשוב ביותר שאנחנו מטביעים על תלמידנו - אחדות מתוך הכרת ואהבת ישראל"

הרב איתי וייס רכז חינוך חברתי - "התרגשתי מאד לראות את החיבורים המיוחדים שנעשו ביום זה, וחידדו עד כמה המשותף והמאחד רב על המפריד".

 יום האחדות

קרא עוד...

מבצע “תעביר את זה הלאה”- שרשרת מעשים טובים לזכר תלמידת אמי”ת צמח השדה שהלכה לעולמה

בבית החינוך אמי"ת צמח השדה מסיימים שנה של תרומה לקהילה בערב חגיגי והשקת מבצע "תעביר את זה הלאה"- שרשרת מעשים טובים לזכר תלמידת ביה"ס שהלכה לעולמה...

בבית החינוך אמי"ת צמח השדה מסיימים שנה של תרומה לקהילה בערב חגיגי והשקת מבצע "תעביר את זה הלאה"- שרשרת מעשים טובים לזכר תלמידת ביה"ס שהלכה לעולמה.

בתמונות: הערב החגיגי, וכרטיס "תעביר את זה הלאה"

pizap.com14665866845781 צמח השדה

קרא עוד...

עשיה למען הזולת- גם בחופש הגדול

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה ממשיכים גם בימי החופש הגדול בעשיה למען נזקקים ובלימוד משותף...

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה ממשיכים גם בימי החופש הגדול בעשיה למען נזקקים ובלימוד משותף.

בלוויית המחנך הרב ירון פלס יצאו התלמידים ליום של התנדבות למען נזקקים בירושלים. התלמידים סייעו באריזת מאות מנות מזון לנזקקים במסגרת עמותת "תכלית" בירושלים, התומכת בחולים ונזקקים  . התלמידים עבדו במרץ ושיתוף פעולה והגיעו לתפוקה מרשימה.

לאחר שעות של עבודה מאומצת המשיכו התלמידים לישיבת 'מרכז הרב' , שם למדו עם תלמידי הישיבה הבוגרים.

הרב נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון: "שילוב של חסד ותורה הן מערכי היסוד שלנו בישיבה  והנחלתם ממשיכה  גם בחופשת הקיץ."

קרא עוד...

מתנדבות ומצטיינות

שתי תלמידות בית החינוך אמי"ת ב' אשקלון זכו בשבוע האחרון בפרס ראש העיר לנוער מצטיין והתנדבות קהילתית, על תרומה משמעותית לקהילה...

שתי תלמידות בית החינוך אמי"ת ב' אשקלון זכו בשבוע האחרון בפרס ראש העיר לנוער מצטיין והתנדבות קהילתית, על תרומה משמעותית לקהילה.

הפרסים הוענקו בטקס 'פרס ראש העיר לנוער מצטיין והתנדבות קהילתית' אשר נערך בהיכל הקונגרסים באשקלון. אורלי מלסה זכתה בפרס על הצטיינות בהדרכה בבני עקיבא ותרומה ערכית משמעותית לחניכיה. חברתה  ירדן גיהסי זכתה בפרס על פעילותה במועצת הנוער העירונית ומסירותה לתפקיד, למען רווחתם של בני הנוער בעיר.

השתיים נבחרו על ידי ועדה שהתכנסה לצורך העניין באגף לתרבות, נוער וספורט בעיריה. לאחר שעמדו בקריטריונים הנדרשים, משך זמן ההתנדבות ותרומתן לקהילה, זכו השתיים בפרס כספי ותעודת הוקרה, אותה העניק ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני.

מנהל בית החינוך אמי"ת ב' אשקלון יהודה כהן  :

"התלמידות הביאו כבוד גדול לבית החינוך ומהוות מופת לערכיות ולתרומה לקהילה , אליהם מוביל הצוות החינוכי של בית החינוך. תלמידי אמי"ת ב' אשקלון מתנדבים במגוון התנדבויות בכל רחבי העיר וזוכים להערכה רבה".

FB_IMG_1468405461147

 

בתמונה: ירדן גיהסי תלמידת אמי"ת ב' אשקלון בקבלת אות ההצטיינות מראש עיריית אשקלון

קרא עוד...

סוכריות וברכות שנה טובה מהתלמידים לדיירי השכונה

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יצאו השבוע לרחובות רובע י' בעיר וחילקו לעוברים ולשבים ולדיירי השכונה ברכות שנה טובה ומתוקה וסוכריות...

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יצאו השבוע לרחובות רובע י' בעיר וחילקו לעוברים ולשבים ולדיירי השכונה ברכות שנה טובה ומתוקה וסוכריות.

ישיבת אמי"ת אשדוד עברה עם תחילת שנת הלימודים להשתכן באופן זמני במתחם ביה"ס "אלונים" ברובע י' בעיר, עד להשלמת בניית מבנה הקבע של בית החינוך.

לקראת תחילתה של השנה החדשה התפזרו תלמידי הישיבה השבוע ברחובות השכונה וחילקו לעוברים ולשבים ברכות שנה טובה , עם איחולי שנה טובה ומתוקה ושכנות טובה בשלוש שפות: עברית , אנגלית ורוסית.

תושבי השכונה קבלו את התלמידים בהפתעה ובחיוך והשיבו אף הם בברכות ואיחולים לשנת לימודים מוצלחת.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד:" אין דרך טובה יותר לקדם את פני השנה החדשה מאשר באחדות וקירוב לבבות בין שכנים . אנו מאמינים כי רוח 'כל ישראל חברים' תנצח תמיד".

בימים אלה מתכננים בישיבה התיכונית מבצעים נוספים בשיתוף אוכלוסיית השכונה, כגון התנדבות עם קשישים ועוד.

 

20160911_124116

קרא עוד...

מלאות עשיה כרימון

לקראת החגים יצאו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה לסייע באריזת מארזי מזון לנזקקים ...

לקראת החגים יצאו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה לסייע באריזת מארזי מזון לנזקקים .

תלמידות כתה ז סייעו לארוז מאות מארזי מזון לנזקקים, בשיתוף עמותת "נותנים באהבה" - גמ"ח נווה שאנן בחיפה, המחלק מעל 600 מארזי מזון לנזקקים לקראת החגים.

התלמידות עבדו במשך שעות ארוכות במיון עשרות ארגזי רימונים וחלוקתם במארזי החג לנזקקים.

אליה אלזם מכיתה ז: "זו הרגשה ממש טובה לעזור לאלו שאין להם, להיות חלק מהעשייה הטובה הזו למען אחרים".

ההתנדבות נעשתה במסגרת פרוייקט חינוכי-חברתי ייחודי אשר נחנך השנה באולפנית בהובלת רכזת החינוך החברתי יעל פוקס: תכנית "מתחברים לעשיה" , אשר במסגרתה יצאו התלמידות במהלך השנה להתנדבויות במוקדים מגוונים בקהילה.

הרב ירון בן חיים, ראש אולפנית אמי"ת חיפה: "החינוך לתרומה לקהילה ומעורבות חברתית הוא אבן יסוד באולפנית. כשמה של התכנית "מתחברים לעשיה"-מטרתינו  לחבר את הערכים הנלמדים בכתות לעשיה בפועל למען הזולת".

IMG-20160928-WA0002

קרא עוד...

סוכת הקשרים של תלמידי אמי”ת

המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת הקימה סוכה ייחודית בצעדת "מתחברים לירושלים" בחול המועד , סוכה שדפנותיה קושטו בקשרים של באי הצעדה, שיצרו משפטי אחווה ואחדות וקשרו אותם לסוכה...

המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת הקימה סוכה ייחודית בצעדת "מתחברים לירושלים" בחול המועד , סוכה שדפנותיה קושטו בקשרים של באי הצעדה, שיצרו משפטי אחווה ואחדות וקשרו אותם לסוכה.

המנהיגים הצעירים של אמי"ת , אשר התקבצו מכל רחבי הארץ , הקימו על תוואי הצעדה "סוכת קשרים" והזמינו את הצועדים לעצור למנוחה ולפעילות חווייתית המדגישה את החיבורים בחברה הישראלית . מאות צועדים, ביניהם גדודי צנחנים והנדסה קרבית ועשרות משפחות מכל הדתות, נכנסו לסוכה והשתתפו בתחנות יצירה ,משחקי אתגר ומעגלי שיח ברוח היום. כל אורח קשר לסוכה משפט של אחווה ורעות ותרם בכך לסוכת הקשרים החגיגית.

היוזמה היא חלק מיישום ''המצפן החינוכי'' של רשת אמי"ת המטמיע בקרב עשרות אלפי תלמידיה בין השאר, ערכים של חיבור לכלל ישראל.

נורית דוידי, מהמינהל הפדגוגי ברשת אמי"ת שהובילה את היוזמה: " בין באי הצעדה שנקשרו לסוכה של אמי"ת היו נציגים מכל חלקי החברה הישראלית, והסוכה היתה נקודת מפגש יחודית ליצירת קשר ולמען שיח וחתירה לאחדות. אחת המטרות המרכזיות של המנהיגות הצעירה  היא לייצר ולהוביל יוזמות לחיבורים בחברה הישראלית, למען המדינה".

סוכת אמית

קרא עוד...

באמי”ת בר אילן נתניה נתינה זורמת בדם

תלמידי י"ב בבית החינוך אמי"ת בר אילן בנתניה בחרו לחזור ללימודים אחרי החגים עם מבצע של נתינה , ויזמו יום התרמת דם בבית הספר...

תלמידי י"ב בבית החינוך אמי"ת בר אילן בנתניה בחרו לחזור ללימודים אחרי החגים עם מבצע של נתינה , ויזמו יום התרמת דם בבית הספר.

את המבצע הוביל תלמיד י"ב , אוהד אבוטבול, המתנדב במד"א כבר שלוש שנים. אוהד יזם את המבצע כששמע כי ישנו חוסר במנות בבנק הדם בישראל לאחר החגים. אוהד וחבריו פרסמו את המבצע בין התלמידים וצוות הההוראה בבית החינוך, הזמינו ניידת של בנק הדם ואף סייעו לפרמדיקים באיסוף מנות הדם הנתרמות.

עשרות תלמידים ומורים הפשילו שרוולים , באופן מילולי,  ותרמו מנת דם במסגרת המבצע.

אוהד: "מעבודתי במד"א אני יודע שכל תרומה עשויה להציל חיים. כששמעתי על החוסר בבנק הדם ידעתי שאני חייב לגייס את החברים והורים בבית הספר. אני שמח שעשרות רבות נענו ותרמו".

הרב יובל אלימלך, מנהל בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה ביקש אף הוא לתרום אך נענה בשלילה על ידי הפרמדיקים, משגילו כי כבר תרם החודש מנת דם .

בכינוס בית ספרי שנערך לרגל ההתרמה, שבח הרב אלימלך את התורמים ואמר כי "הפרשנות הפשוטה של הציווי "לא תעמוד על דם רעך" זו עזרה לחבר בשעת צרה, ומה עזרה גדולה יותר מתרומה של דם לאדם בשעת צרה".

20161030_100152

קרא עוד...

עליה אמי”תית- שבוע עליה באמי”ת ב אשקלון

שבוע העליה צויין השבוע בבית החינוך אמי"ת ב אשקלון בהפנינג חווייתי...

שבוע העליה צויין השבוע בבית החינוך אמי"ת ב אשקלון בהפנינג חווייתי.

צוות החינוך החברתי של בית החינוך , בשיתוף רכזת העולים עליזה שטרית,  הכין מרכז למידה ייחודי שעסק בעליות השונות לארץ.

 התלמידים למדו על המדינות מהם הגיעו העולים כאשר כל עלייה נצבעה בצבעי דגל המדינה ממנה הגיעו העולים. התלמידים צפו בסרטונים המתעדים את העליות השונות, ומוזיקה אותנטית הושמעה בהפסקות .

 במקביל הוכנה תוכנית למידה עבור המקצועות השונים העוסקים בהיבט עלייה. בספרות נלמד הספר 'תרנגול כפרות'  ''עץ התותים וכן שירה העוסקת בנושא העליה . בהיסטוריה בוצעה סקירה על ציר זמן העליות תוך הדגשת החשיבות על רקע אותה התקופה.  באזרחות ניתן דגש על הגידול הדמוגרפי תודות לעלייה המואצת.  באנגלית נלמדו טקסטים בהתאמה. למעשה נושא העליות נלמד בחתך המקצועות השונים.

יהודה כהן, מנהל בית החינוך הודה לצוות החינוך החברתי על הפנינג מיוחד במינו: "אנו גאים לחיות היום במדינת ישראל אליה מתקבצים יהודים מכל כנפי תבל. אנו רואים בקליטת עליה משימה לאומית ממדרגה ראשונה וגאים לקדם כל תלמיד עולה למימוש מיטב כשרונותיו בהצלחה".

IMG-20161110-WA0025

קרא עוד...

חוגגים את ירושלים עם משתקמי ‘בית לוינשטיין’

תלמידי ביה"ס המדעי (ע"ש שטראוס) בכפר, בתיה רעננה החליטו כי את שמחת יום שחרור ירושלים הם יחגגו דווקא ברעננה- עם משתקמי בית החולים בית לוינשטיין...

תלמידי ביה"ס המדעי (ע"ש שטראוס) בכפר, בתיה רעננה החליטו כי את שמחת יום שחרור ירושלים הם יחגגו דווקא ברעננה- עם משתקמי בית החולים בית לוינשטיין.

כמאה תלמידים הגיעו לבית החולים ורקדו ברחבת הכניסה, מניפים דגלים ושרים משירי ירושלים.

צוות בית החולים והמשתקמים במקום  שמחו על הרוח הצעירה והשמחה שהביאו איתם התלמידים, ועל ההזדמנות לשמוח בשמחת ירושלים גם במוסד שיקומי.

אילן לוי , תלמיד כתה ז' :" שמחנו מאוד לשתף בשמחה שלנו ביום ירושלים את המאושפזים בבית לוינשטיין - במקום לשמוח לבד".

אלון גליק , אף הוא תלמיד כתה ז , מוסיף:"לראות את השמחה של המאושפזים בבית לוינשטיין כשבאנו עם הדגלים ורקדנו איתם- היה מאוד מרגש".

 

תלמידי אמי"ת מדעי מתנדבים באופן קבוע בבית לוינשטיין – בתפילות שחרית מדי יום עם המאושפזים, ובביקורים קבועים בימי חול וחג.

הרב ערן שטראוס, מנהל אמי"ת מדעי: "שמחתה של ירושלים שייכת לכלל עם ישראל. שמחנו על יוזמתם של התלמידים לשתף בשמחה זו את באי בית לוינשטיין ולהעלות את ירושלים- גם על ראש שמחתם ".

20160605_122843

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד ב”ריקודגלים” לכבודה של ירושלים ברחובות העיר

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד החליטו כי שמחת יום ירושלים שייכת לכל עיר בישראל ולכן יצאו לרחובות אשדוד ביום ירושלים לצעדה של חג, על מנת לשתף גם את תושבי עירם בשמחת...

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד החליטו כי שמחת יום ירושלים שייכת לכל עיר בישראל ולכן יצאו לרחובות אשדוד ביום ירושלים לצעדה של חג, על מנת לשתף גם את תושבי עירם בשמחת היום.

 

יום שחרור ירושלים נפתח בישיבה על פי המסורת בתפילה חגיגית ותוכנית חוויתית לתלמידים.

 

השנה ,בתיאום עם מנהלת רובע ג' ,יצאו התלמידים לרקוד  ולהניף את הדגלים ברחובה של עיר.

 

תושבי רובע ג' התפלאו לראות כמאה וחמישים דגלי ישראל מתנופפים ברחובות כשהצועדים שרים לכבודה של העיר ירושלים.

 

התגובות של התושבים והעובדים בחנויות השונות היו מדהימות. אזרחים יצאו וצילמו והשתתפו בשמחה. ניכר היה שירושלים נוכחת בתודעת תושבי אשדוד ביום זה.

 

הרב אליהו אידלברג, ראש הישיבה :"הנוכחות של היום המיוחד להווי ולמרחב הציבורי הם עדות ניצחת להכרה של הציבור בחשיבותה ומרכזיותה של ירושלים. אנו נמשיך להיות מעורבים עם תושבי הרובע, כפי שתלמידינו עשו בפעילויות התנדבות שונות. תודה גדולה לרב ישראל אוחיון על הובלת יוזמות החיבור והתרומה לקהילה."

אשדוד ירושלים

קרא עוד...

אמי”ת דביר ב”ריקודגלים” לכבודה של ירושלים ברחובות בית שמש

תלמידי אמי"ת דביר החליטו כי שמחת יום ירושלים שייכת לכל עיר בישראל ולכן יצאו לרחובות בית-שמש ביום ירושלים בשעות הבוקר לצעדה של חג, על מנת לשתף גם את תושבי עירם...

תלמידי אמי"ת דביר החליטו כי שמחת יום ירושלים שייכת לכל עיר בישראל ולכן יצאו לרחובות בית-שמש ביום ירושלים בשעות הבוקר לצעדה של חג, על מנת לשתף גם את תושבי עירם בשמחת היום.

 

מאות תלמידים עם דגלי ישראל רקדו ברחובות לצלילי שירי ירושלים, עצרו ברחבת קניון נעימי, שם שמעו את ראש העיר, הרב משה אבוטבול, וסגנו, חיים בן מרגי, והמשיכו בשירה ובריקודים ברחובות. עוברים ושבים הצטרפו אל התלמידים השמחים, וגני הילדים שבדרך הריעו להם ואף זכו להשתתף בריקודים, תוך שהם נישאים על כתפי הרוקדים, שמחים וצוהלים.

 

אחד מתלמידי י"א מבית החינוך אמי"ת דביר אמר בסיום האירוע: "יש לנו מחר בגרות באזרחות, ואנחנו לומדים אליה ברצינות, אבל לא יכולתי להפסיד את האירוע החשוב והמהנה הזה. אני ממש שמח שהנחתי את הלימודים לשעה והצטרפתי לריקודים".

 

מנהל חטיבת הביניים, שמואל כורש סיכם: "היה מרגש לראות את האנרגיות והעוצמות של התלמידים שהצליחו להדביק גם את התושבים מסביב, שהצטרפו לריקודים או יצאו מהחנויות ומחאו כפים בהתלהבות. מחמם את הלב היה לראות גם את ילדי הגנים רוקדים יד ביד עם  תלמידי ומורי ביה"ס, צעירים לצד מבוגרים,  לכבודה של ירושלים".

 ריקודגלים דביר

קרא עוד...

פרס החינוך של ארגון המורים הוענק לבית החינוך אמי”ת באר שבע ותיכון אורים לחינוך מיוחד על שיתוף פעולה חברתי ייחודי

בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש ווסרמן) ותיכון אורים לחינוך מיוחד זכו השבוע בפרס החינוך של ארגון המורים לשנת תשע"ו על תרומה לקהילה, בשיתוף תיכון אורים לחינוך מיוחד ...

בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש ווסרמן) ותיכון אורים לחינוך מיוחד זכו השבוע בפרס החינוך של ארגון המורים לשנת תשע"ו על תרומה לקהילה, בשיתוף תיכון אורים לחינוך מיוחד .

פרס החינוך של ארגון המורים מוענק לבתי חינוך המתבלטים ביזמות חינוכיות, תרומה לקהילה והתנדבות. הפרס הוענק לבתי החינוך על שיתוף פעולה רב שנים .

הפרס הראשון הוענק למנהל בית החינוך אמי"ת ב"ש אלישע פלג ומנהלת תיכון "אורים" דורית מרטין על ידי ראש הארגון רן ארז, בטקס חגיגי שנערך במרכז הכנסים אבניו בנתב"ג.

במסגרת הקשר ההדוק בין שני בתי החינוך, נערכים מפגשים ופעילויות משותפות רבות לשני בתי החינוך במהלך השנה. תלמידים מביה"ס אורים משתלבים בצורה יוצאת דופן בשיעורי מחשבים, ספורט והיסטוריה בבית החינוך אמי"ת, כאשר תלמידי התיכון חונכים את תלמידי אורים ומלווים אותם במהלך השיעורים ובהפסקות.

אלישע פלג, מנהל בית החינוך אמי"ת ב"ש: " החינוך למעורבות חברתית ותרומה לקהילה הוא אבן יסוד של החינוך בבית ספרינו. אנו מאמינים כי תעודת בגרות איכותית ומצויינת היא זו המתלווה לתעודת בגרות חברתית המעידה על נתינה , התנדבות ותרומה לזולת".

אמית בש פרס חינוך

קרא עוד...

התלמידים למען בעלת המפעל: התגייסו לארוז מאות טונות של פרי הדר

תלמידי אמי"ת בשדרות התגייסו השבוע לעזרתה של בעלת מפעל אריזה שעמדה בפני התמוטטות כלכלית...

תלמידי אמי"ת בשדרות התגייסו השבוע לעזרתה של בעלת מפעל אריזה שעמדה בפני התמוטטות כלכלית.

בעלת מפעל אריזה לפרות הדר במושב סמוך לשדרות התאלמנה החודש במפתיע.
באין מנהל, נטשו הפועלים את המפעל עם מחסנים מלאים בשלוש מאות טונות של פרי הדר שהלכו ונרקבו.

תלמידי מסלול סיירות ומנהיגות בתיכון אמי"ת שדרות שמעו על המצב והתגייסו למשימה, בהובלתו של מנהל המסלול הרב שלמה כהן
.

התלמידים התייצבו במפעל האריזה במשמרות מתחלפות של עבודת אריזה- גם על חשבון שעות הפנאי שלהם- עד שסיימו לארוז את כל הפרות . בכך הם הצילו את הסחורה מריקבון.

בחודש הבא תאלץ בעלת המפעל למכור אותו, אבל בינתיים בזכותם של תלמידי אמי"ת שדרות- נחסך ממנה נזק כספי עצום.

מוטי ארבל , מנהל קריית החינוך אמי"ת שדרות :" לקראת ימי הרחמים והסליחות, הקדישו תלמידי מסלול מנהיגות וסיירות מזמנם ומרצם למען הזולת- כפי שהם עושים, בהובלת מנהל המסלול הרב שלמה כהן- בכל מקום אליו הם נקראים לעזור ולסייע". 

 שדרות אריזה

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת איתן – “יוצאים מעצמם”

שנת הלימודים בבית החינוך אמי"ת איתן נפתחה סביב הנושא "צא מעצמך" – תתחבר אל כוחותיך וצא להוסיף טוב סביבך. בהתאם לנושא זה לומדים התלמידים על חשיבותה של הנתינה וההסתכלות על...

שנת הלימודים בבית החינוך אמי"ת איתן נפתחה סביב הנושא "צא מעצמך" – תתחבר אל כוחותיך וצא להוסיף טוב סביבך. בהתאם לנושא זה לומדים התלמידים על חשיבותה של הנתינה וההסתכלות על האחר. כל זאת מתוך כבוד, אהבה, כנות, אכפתיות והבנת צורכיהם של החברה והסביבה.

ביום שני, לפני יום הכיפורים, נסגר בית החינוך למטרה חשובה וכל התלמידים יחד עם הצוות החינוכי יצאו להתנדבות בקהילה בסימן "ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה".

במסגרת הפעילות ההתנדבותית נטלו התלמידים חלק נרחב באריזת סלי מזון לנזקקים, הקמת חווה טיפולית, עבודות במפעל שיקומי, ליווי קשישים בשוק, חלוקת ברכות שנה טובה לתושבים, קישוט הסוכה ב"הוד אדומים", סיוע במפעל שיקומי, פריצת שבילים, הפעלת בית תמחוי ומתן סיוע במפעל החסד "יד שרה".

מנהל בית החינוך, דניאל בארי, הוסיף "אנו רואים בפעילות שכזו ערך עליון. מלבד הנושא החינוכי החשוב אותו מלמדים בבית החינוך, אנו רואים לנגד ענינו את כוחותיו של כל תלמיד ואת היכולת שיש לו להשפיע כלפי חוץ. נכונותם והתגייסותם של התלמידים הייתה מחממת את הלב ומרגש היה לראות את חיוכם של האנשים בכל מקום אליו הגענו".

previous arrow
next arrow
Slider
 
קרא עוד...

זוכרים את יצחק רבין בישיבת אמי”ת עמיחי רחובות

בישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות ציינו השנה את יום הזיכרון של יצחק רבין בטקס משותף עם תיכון מדעים בעיר ובטקס עירוני...

בישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות ציינו השנה את יום הזיכרון של יצחק רבין בטקס משותף עם תיכון מדעים בעיר ובטקס עירוני.

בשבועות האחרונים נפגשו תלמידי הישיבה עם תלמידי תיכון מדעים  ויחד עם צוות המחנכים בנו את הטקס המשותף.

במהלך ה טקס אמר ראש הישיבה הרב שמעון שושן: " יצחק רבין, כמו אברהם העברי, היה חלוץ לפני המחנה להגנה על מדינת ישראל ". 

באותו הערב, השתתפו תלמידי הישיבה בטקס העירוני שהתקיים בבית הכנסת ע"ש יצחק רבין בבית החינוך אמי"ת בנות בעיר.

בטקס נכחו ראש העיר רחמים מלול וסגנו  זוהר בלום, פרופסור אסא כשר ,ח"כ דוד פורר, הרב יובל שרלו, הזמר דויד דאור, יובל רבין ובנותיו, ומייסדי קהילת בית הכנסת , ביניהם  גדי גברייהו.

יובל רבין אמר כי למשפחת רבין יש פינה חמה בלב לטקס אזכרה דתי של לימוד משניות, קדיש ותפילה, ולכן הם מקפידים להיות נוכחים כל שנה.

 הרב שושן , ראש ישיבת אמי"ת עמיחי , ציין כי "זוהי יריית הפתיחה לדו שיח בין הקהילות השונות בעיר מתוך מטרה לעודד סובלנות ודיאלוג בין בני נוער הבאים מרקע שונה."

IMG-20161114-WA0006

קרא עוד...

תלמידי בתי החינוך של רשת אמי”ת ערכו טקסים לזכר רוה”מ רבין בשיתוף בתי ספר ממלכתיים

תלמידי אמי"ת בכל רחבי הארץ ערכו מעגלי שיח וטקסי זיכרון לרוה"מ יצחק רבין בשיתוף תלמידי בתי ספר חילוניים...

תלמידי אמי"ת בכל רחבי הארץ ערכו מעגלי שיח וטקסי זיכרון לרוה"מ יצחק רבין בשיתוף תלמידי בתי ספר חילוניים.

בטקס אזכרה ליצחק רבין ז"ל שנערך בבית הכנסת ע"ש רבין בבית החינוך אמי"ת בנות ברחובות, אמר יובל רבין , בנו של רוה"מ המנוח, כי המשפחה מוקירה את הטקס הנערך במקום מדי שנה:

" אני מאמין כי אחרי 21 שנה הגיע הזמן להמשיך הלאה ולא לחפש אשמים" , אמר רבין.

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות, אשר לקחו חלק בטקס העירוני, ערכו גם טקס זיכרון משותף עם תלמידי התיכון הממלכתי 'מדעים' בעיר . בשבועות האחרונים נפגשו תלמידי שני בתי החינוך ובנו יחד עם צוות המחנכים את הטקס המשותף.

IMG-20161114-WA0006

טקסי זיכרון משותפים עם תלמידי תיכונים כלליים נערכו בבתי ספר רבים של אמי"ת ברחבי הארץ. תלמידי ישיבת אמי"ת בלבב שלם בירוחם , לדוגמא, נפגשו למעגלי שיח עם תלמידי תיכון שדה בוקר. תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים נפגשו עם נציגי תנועת הנוער העובד והלומד  ואילו תלמידי בית החינוך אמי"ת י באשדוד ערכו יחד עם התיכון הממלכתי הסמוך אליהם פעילות משותפת בנושא תרבות הויכוח , שיימינג ועוד.

הרב שמעון שושן , ראש ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות :" אנו רואים חשיבות עליונה בקיום דו שיח בין הקהילות השונות בעיר מתוך מטרה לעודד סובלנות ודיאלוג בין בני נוער הבאים מרקע שונה, בני נוער שיצמחו להיות המנהיגים הבאים של מדינת ישראל."

קרא עוד...

הנהלת רשת אמי”ת ביקרה במרכז רבין: “חובה על כולנו להיות שותפים לשיח משמעותי”

מטה רשת החינוך הגיע למרכז רבין לביקור וסיור מרגש במוזיאון הישראלי...

מטה רשת החינוך הגיע למרכז רבין לביקור וסיור מרגש במוזיאון הישראלי.

בתום הסיור נפגש מטה הרשת עם גב' דליה רבין והמנכ"ל ד"ר אמנון אלדר הודה לה במילים חמות: ״הביקור במוזיאון מרגש מאוד. אתה חולף כאן על פני ההיסטוריה המדהימה של מדינת ישראל המוצגת בצורה מופלאה לצד ההתמודדויות  עם המחלוקות הלא פשוטות שהחברה הישראלית חוותה. המטרה של של חובת השיח המשמעותי מצליחה לעבור כאן כמסר שובר סטיגמות . כרשת ששמה את יעדי הליבה שלה לשיח עם כלל ישראל אנו חשים שיש פה הזדמנות משמעותית לחשוב איך מפילים את המחיצות והמחלוקות ואנחנו ברשת אמי"ת נעשה הכל כדי שהתלמידים שלנו יהיו שותפים לתהליך הזה״.

אלדר הוסיף בפניה אישית לדליה רבין: ״מרגש לראות לאן לקחת את פעילות המרכז, זה לא מובן מאליו ובהחלט ראוי להערכה רבה״

דליה רבין הודתה על הביקור החשוב והוסיפה: ״אנחנו עושים מאמץ מיוחד לפתוח את הדלתות שלנו לציונות הדתית. רצינו להביא אתכם כי חשוב לנו שהתלמידים שלכם יגיעו לכאן. הגיע הזמן והשעה בשלה ויש חשיבות עליונה בסגירת הפצע ונוכל לעשות זאת רק באמצעות דיאלוג וזו הזדמנות לצאת מהסטיגמות. אני רוצה לפתוח את זה ולדבר ואני מקווה שיחד איתכם נעשה עם זה משהו גדול.״

IMG-20161031-WA0020

קרא עוד...

רשת אמי”ת במבצע סיוע לנפגעי השריפה

עם היודע גודל נזקי השריפה בשבוע שעבר, התגייסו ברשת החינוך אמי"ת ,הפרושה מצפון הארץ לדרומה, להקמת חמ"ל סיוע לעשרות אלפי המפונים מבתיהם ולאלה שנותרו חסרי כל בעקבות השריפה...

עם היודע גודל נזקי השריפה בשבוע שעבר, התגייסו ברשת החינוך אמי"ת ,הפרושה מצפון הארץ לדרומה, להקמת חמ"ל סיוע לעשרות אלפי המפונים מבתיהם ולאלה שנותרו חסרי כל בעקבות השריפה.

מטה הסיוע, אותו ניהל מוטי ארבל, מנהל קריית החינוך אמי"ת בשדרות , אסף תוך שעות ספורות פרטים של מאות משפחות הזקוקות לפתרון לינה ואירוח וחיבר ביניהם לבין מאות רבות של הצעות סיוע. המטה הוסיף ועקב אחר בקשות סיוע שונות לציוד ודיור במהלך השבוע לאחר השריפה.

תלמידי אמי"ת התגייסו אף הם במהלך ימי השריפה הגדולה, למען כוחות הכיבוי וההצלה שעבדו מסביב לשעון. תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה, אשר חלקן פונו בעצמן מבתיהן, יצאו ביום שישי השכם בבוקר לחזק את ידי שוטרי לוחמי האש ולכבדם בסופגניות חמות. תלמידי אמי"ת עכו הגיעו לחיפה מספר שעות לפני כניסת השבת והקימו עמדות של מאפים ושתיה עבור כוחות כיבוי האש והשיטור שיצאו להפוגות מנוחה קצרות.

תלמידי ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא אספו מארזים רבים של ביגוד לתושבי זכרון יעקב שנוזוקו מהשריפות בעירם, ותלמידי מודיעין יצאו לתחנת הכיבוי בעירם להביע את תודתם לכוחות הכיבוי.

אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת:"עם ישראל שוב התגלה בגדולתו , בהתגייסות המיידית למען נפגעי השריפה. אנו ברשת אמי"ת נמשיך ונעקוב אחר הצרכים המשתנים של הנפגעים ונגיש סיוע ככל אשר נוכל".

אלדר הוסיף כי תלמידי רשת החינוך התפללו במהלך ימי השריפה להצלחת הכוחות : "חשוב במהלך ימים אלו לגלות ערבות הדדית, להימנע מהכללות גורפות של אשמה ואיבה ולחנך את התלמידים לראיית ועשיית הטוב".   

IMG-20161128-WA0001

קרא עוד...

יום קהילה ומשטרה בביה”ס אמי”ת “שדי חמד”

שבוע הבטיחות בדרכים נפתח בביה"ס אמי"ת "שדי חמד" מעלה אדומים בסימן חגיגי: יום קהילה ומשטרה...

שבוע הבטיחות בדרכים נפתח בביה"ס אמי"ת "שדי חמד" מעלה אדומים בסימן חגיגי: יום קהילה ומשטרה.

במהלך השבוע התלמידים נחשפו למגוון פעילויות בנושא "משפחה בטוחה":

סרטונים, הכנת כרזות לתחרות בית ספרית, למידה משותפת תלמידים מלמדים תלמידים כיתות ד' וכיתות א' ב' , הפסקה פעילה בנושא: זה"ב, סקר שנערך ע"י תלמידי כיתות ו' ועוד.

שיאו של שבוע הבטיחות בדרכים היה : "יום קהילה ומשטרה".

ביום זה זכה בית ספרנו להופעה חינוכית וערכית בהובלת משטרת ישראל ותחנת מעלה אדומים.

את האירוע הנחה אודי חממי רכז מתנדבים בתחנת המשטרה מעלה אדומים.

תחילה צפו התלמידים ביחידת הפרשים. הם קיבלו הסבר על פועלה תוך הדגמה חיה של ביצועים  ע"י שני סוסים שנכנסו למגרש הספורט לקול צהלות התלמידים.

לאחר מכן התלמידים שמעו ולמדו על יחידת הכלבנים. התלמידים ראו כיצד הכלבים מצליחים לאתר חומרי חבלה ברחבי המגרש וצפו בבצועים נוספים של הכלבים.

את האירוע כיבדו בנוכחותם קצין אג"מ מחוז שי דודי חיון, ראש ענף קהילה ומשטרה אתי שמוקלר, ליאור אברהם קצין שיטור וקהילה תחנת מעלה אדומים ,ומיטל לבן סגנית מנהל אגף החינוך בעיריית מעלה אדומים.

מיטל לבן ברכה את תלמידי ביה"ס והעומדת בראשו יסכה בן סימון על הפקת האירוע שוחחה עם התלמידים והתרשמה ממגוון הפעילויות שנעשו במהלך השבוע וידיעותיהם בנושא.

יסכה בן סימון, מנהלת בית החינוך: "קהילת אמי"ת "שדי חמד" זכתה ליום חגיגי ומשמעותי אשר במהלכו התלמידים העשירו את ידיעותיהם בנושא בטיחות ומשטרה. ברצוני להודות לתחנת מעלה אדומים , לרכזת זה"ב  יפה מוסאי ולרכז הביטחון אריאל טיבי על הובלת האירוע."

previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...
כפתור נגישות פתוח