קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

באולפנת אמי”ת גבעת שמואל טיול שנתי- OUT מסע משמעותי- IN‏

באולפנת אמי"ת בגבעת שמואל הפכו את הטיולים השנתיים- למסעות משמעותיים...


באולפנת אמי"ת בגבעת שמואל הפכו את הטיולים השנתיים- למסעות משמעותיים.

את מקומם של הטיולים השנתיים השגרתיים והמוכרים תופשים באולפנה מסעות ייחודיים במהלכם מתחברות התלמידות לנופי הארץ, למגזרים שונים באוכלוסייה, ליוזמות של חסד והתנדבות- ובמיוחד לעצמן .

שכבה ט' יצאה למסע מיוחד סביב הנושא השנתי שלהן: "ברוך שעשני אישה". המסע נפתח בפאנל נשים מובילות שנערך באולפנה בהשתתפות נציגות האימהות והמשיך בבית שאן שם הכירו דמויות מרתקות של נשים הפעילות במגוון תחומים.

שכבת י יצאה למסע 'השומר החדש' המשלב מסלולים באזור הדרום לצד מפגשים עם חקלאים , סיוע בעבודה חקלאית והכרות עם האתגרים עמם מתמודדים חקלאי האזור. 

שכבת יא יצאה למסע זהות ציונית דתית בשם 'תופסים צ"ד'  (ר"ת ציונות דתית) במהלכו נפגשו עם דמויות משמעויות ,מפעלים והתיישבויות הקשורים לציונות הדתית, בירוחם בגוש עציון ובירושלים.

חנית פרשטנד, ראשת האולפנה מסכמת: "אנו מאמינים כי מסע חווייתי ומגבש במהלכו מתחברות התלמידות לעמן, לארצן ולזהותן האישית, תורם להעצמה ולפיתוח אישיותה של כל בת ".

קרא עוד...

תלמידות אולפנת אמי”ת חיפה יצאו לחלק עוגיות לאנשים ה”שקופים” לזכר גיל-עד שער ולע”נ הרב רזיאל שבח הי”ד

לקראת יום הולדתו של גיל-עד שער ז"ל, התגייסו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה למבצע 'המטבח של גיל-עד' שיזמה משפחתו, לעילוי נשמתו ובמטרה להרבות אהבה בישראל על ידי חלוקה של מאפים מתוקים....


לקראת יום הולדתו של גיל-עד שער ז"ל, התגייסו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה למבצע 'המטבח של גיל-עד' שיזמה משפחתו, לעילוי נשמתו ובמטרה להרבות אהבה בישראל על ידי חלוקה של מאפים מתוקים.

משפחת שער הזמינה את הציבור לאפות עוגיות, להעלות תמונה ומתכון לפייסבוק, לשתף ולחלק לידידים ובמיוחד לאנשים זרים.

בליווי המורה רעות שרוני דויטש, פשטו התלמידות על מטבח האולפנה ואפו ערמות ענק של עוגיות. את המאפים הם ארזו ויצאו לחלק ברחובות העיר, בצירוף חיוך, לזכרו של גיל-עד.

תלמידות האולפנה חיברו בין אפיית העוגיות שגיל-עד כ"כ אהב לבין היוזמה החברתית  בה בחרו השנה- 'רואים את השקופים'. התלמידות יצאו לפזר חיוך ומאפה מתוק בין העובדים 'השקופים'  אותם לוקחים בדרך כלל כמובן מאליו: מאבטחים, מנקי הרחובות, נהגי התחבורה הציבורית ועוד, להודות להם על עבודתם ולראות אותם באמת.

היוזמה יצאה אל הפועל  למחרת היום בו נרצח הרב רזיאל שבח ז"ל בפיגוע ירי, והתלמידות הקדישו את היוזמה גם לזכרו .

המנהלת מוריה שפירא: "התלמידות התרגשו לקחת חלק בעשייה ערכית זו, שמצטרפת להוויה ולגישה החינוכית שלנו- להרבות אהבת חינם בכל הזדמנות שנקרית בדרכנו. הנסיבות מצערות אבל אנו מודות למשפחת שער על הזכות להיות חלק מהדבר הגדול הזה. שנזכה תמיד רק לתת ולבחור לראות את הטוב".

קרא עוד...

ספורטיביות אמי”תית

תלמידי מקיף אמי"ת ב"ש (ע"ש ווסרמן) ארחו את תלמידי בית הספר 'שחר' , ילדים בעלי מוגבלויות, ליום ספורט מיוחד במינו...


תלמידי מקיף אמי"ת ב"ש (ע"ש ווסרמן) ארחו את תלמידי בית הספר 'שחר' , ילדים בעלי מוגבלויות, ליום ספורט מיוחד במינו.

במסגרת תכנית מעורבות חברתית במקיף אמי"ת, בהובלת רכזת מעורבות חברתית וחינוך גופני בבית החינוך שוש תורג'מן, ארחו השבוע תלמידי כתה ט' בבית הספר  את תלמידי בית הספר שחר , ילדים בעלי מוגבלויות שונות כגון תסמונת דאון ושיתוק מוחין.

מזה כשנתיים נרם קשר בין תלמידי אמי"ת ב"ש לבין בית הספר שחר. התלמידים נפגשים מספר פעמים בשנה לפעילויות מגוונות ומגבשות המחזקות את הקשר בין בתי הספר.

ליום הספורט המיוחד הגיעו עשרים מתלמידי ביה"ס שחר מלווים בצוות הסייעות והמחנכים, והתקבלו בברכה בשער בית החינוך על ידי תלמידי אמי"ת , אשר ליוו אותם לאולם הספורט.

היום נפתח בסדנת "זומבה" קופצנית ומרגשת שהעבירה מורה מצוות החינוך הגופני, לשמחת כל המשתתפים. משם המשיכו התלמידים ואורחיהם הצעירים לתחנות ספורטיביות שונות שהפעילו המורים לחינוך גופני.

בסיום יום הפעילות, אשר סחף מורים ותלמידים כאחד, קיבל כל משתתף מדליה אישית והפתעות מתוקות.

שוש תורג'מן רכזת מעורבות חברתית וחנ"ג בבית החינוך אמי"ת : " מטרת המפגשים הנה לעודד את תלמידנו להתנדב בקרב אוכלוסייה מיוחדת בחברה ולבנות גשר לשיח ושיתוף פעולה. אני מודה לצוות החינוך הגופני, מחנכי שכבה ט' ולמפקחת המחוז דר' איילה חג'ג' שמעודדת את רוח העשייה והמעורבות לבניין חברה מעורבת וטובה יותר."

אלישע פלג, מנהל בית החינוך אמי"ת ב"ש: " החינוך למעורבות חברתית ותרומה לקהילה הוא אבן יסוד בבית ספרינו. אנו שמחים שתלמידים רבים עושים למען האחר הרבה מעבר למה שנדרש בתעודת הבגרות החברתית."

קרא עוד...

אמי”ת בנות עם הפנים לעתיד- בכתת העתיד

בשבוע שעבר נחנך בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים מתחם לימודים חדשני – כתת גוגיה...


בשבוע שעבר נחנך בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים מתחם לימודים חדשני – כתת גוגיה.

הכתה מעוצבת ברוח האדריכלות הפדגוגית של מתחם אמי"ת גוגיה שהוקם בכפר בתיה, המהווה מרכז לפיתוח תכניות לימודים מתקדמות למורים ומחנכים מכל רחבי הארץ.

כתת הגוגיה מאובזרת באמצעים טכנולוגייים מתקדמים ובריהוט פדגוגי חדשני הניתן להזזה ושינוי על פי צורך הלמידה הספציפי לכל שיעור ובכך מתאפשרת למידה אישית, בצוותים או בקבוצות.

צוות המו"פ (מחקר ופיתוח) של בית החינוך, בליווי מדריכת שינו תרבותי (מל"תית) מטעם רשת אמי"ת יעל בן זמרה, הכשירו את צוות המורים בבית החינוך ללמידה גמישה וחדשנית המתאפשרת בחלל הכתה המיוחדת .

בחנוכת כתת הגוגיה לקחו חלק - דוד שרת ראש מחלקת החינוך בעיריה , מנהלת הפסג"ה מירי אבן חן, צוות החינוך וההנהלה ותלמידות בית החינוך.

מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות ברנדה הורביץ-פרוור:

"אנו מאמינים שבית החינוך צריך להתאים את עצמו לצרכים של המאה ה-21 ולהתקדם למודלים חדשניים של למידה והוראה. המטרה שלנו היא לקדם את התלמידות ללמידה עצמאית תוך לקיחת אחריות, פיתוח הסקרנות ומיצוי כל היכולות".

Arrow
Arrow
Slider

קרא עוד...

יום הרמב”ם בבית הספר על שם הרמב”ם

...

בית החינוך  חמ"ד אמי"ת רמב"ם בבאר שבע ציין השבוע את יום פטירתו של הרמב"ם אשר את שמו הוא נושא.

ביום מיוחד אשר הפך למסורת בבית החינוך, דנו יחד מורים, רבנים תלמידים והורים על דרכו המיוחדת של ה"נשר הגדול".

כל באי בית החינוך  קיבלו בשירה ובריקודים את הרבנים אשר השתתפו באירוע, ביניהם הרב הראשי של באר שבע הרב יהודה דרעי, הרב חיים ענזי רב החמ"ד, הרב שלמה בנימין ראש ישיבת ההסדר בקריית גת, ורבני בתי הספר בעיר.

יום הרמב"ם עמד השנה בסימן: 'שבעים שנה למדינה'. כל כיתה בחרה נושא אקטואלי והפנתה לרבנים שאלות במטרה להבין מה הרמב"ם היה אומר לו היה חי כיום.

האורחים הרבים שהשתתפו באירוע התרשמו משאלותיהם של התלמידים ומעומק ההבנה וההתעניינות  שלהם במגוון תחומים.

את היום החגיגי סיכמה הצגה שהעלו התלמידים אודות מסכת חייו של הרמב"ם.

מנהלת בית החינוך שרונה מימון:  " זוהי זכות להיקרא על שמו של הרמב"ם -דמות מופת לכל תלמידינו, המתחנכים וגדלים לאור דמותו המופלאה".

קרא עוד...

יום הרמב”ם בבית הספר על שם הרמב”ם

...

בית החינוך  חמ"ד אמי"ת רמב"ם בבאר שבע ציין השבוע את יום פטירתו של הרמב"ם אשר את שמו הוא נושא.

ביום מיוחד אשר הפך למסורת בבית החינוך, דנו יחד מורים, רבנים תלמידים והורים על דרכו המיוחדת של ה"נשר הגדול".

כל באי בית החינוך  קיבלו בשירה ובריקודים את הרבנים אשר השתתפו באירוע, ביניהם הרב הראשי של באר שבע הרב יהודה דרעי, הרב חיים ענזי רב החמ"ד, הרב שלמה בנימין ראש ישיבת ההסדר בקריית גת, ורבני בתי הספר בעיר.

יום הרמב"ם עמד השנה בסימן: 'שבעים שנה למדינה'. כל כיתה בחרה נושא אקטואלי והפנתה לרבנים שאלות במטרה להבין מה הרמב"ם היה אומר לו היה חי כיום.

האורחים הרבים שהשתתפו באירוע התרשמו משאלותיהם של התלמידים ומעומק ההבנה וההתעניינות  שלהם במגוון תחומים.

את היום החגיגי סיכמה הצגה שהעלו התלמידים אודות מסכת חייו של הרמב"ם.

מנהלת בית החינוך שרונה מימון:  " זוהי זכות להיקרא על שמו של הרמב"ם -דמות מופת לכל תלמידינו, המתחנכים וגדלים לאור דמותו המופלאה".

קרא עוד...

בעקבות החברה ש”תרמה” שער לעצמה, עשרות תלמידות אולפנת אמי”ת בגבעת שמואל תרמו שער למען חולות סרטן

עשרות תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו תלמידות כתה ט, מדריכות של"ח ( שדה לאום חברה) בליווי המורה לשל"ח שירלי והל....


עשרות תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו תלמידות כתה ט, מדריכות של"ח ( שדה לאום חברה) בליווי המורה לשל"ח שירלי והל.

את ההפנינג תכננו הבנות להקדיש לרפואת אחיינה של המורה, רענן שמעון בן ה-17 . לצערן, הנער נפטר – והפנינג התרומה הוקדש לזכרו ולעילוי נשמתו.

למבצע הצטרפה גם לירז מאירוביץ, תלמידת כתה י"ב באולפנה שהחלימה ממחלת הסרטן, ומובילה קמפיין הסברה לתרומות שער. לירז , אשר החליטה לגזוז את שערה עם תחילת הטיפולים, סיפרה לתלמידות האולפנה על הפאה שהוכנה מהשער שלה ומתרומות שער, ואשר לדבריה סייעה לה רבות בתהליך ההחלמה.

בהפנינג המרגש והססגוני שנערך השבוע באולפנה נאספו כחמישים תרומות שער מתלמידות האולפנה, כאשר כל התלמידות מעודדות את התורמות בשירה ומחמיאות להן על התסרוקות הקצרות והחדשות.

כל השותפים באירוע פעלו בהתנדבות, ביניהם מעצבות השיער אשר העניקו לכל תורמת תספורת קצרה ומעוצבת וצלמי המגנטים אשר צילמו את תורמות השער לפני ואחרי.

במסגרת ההפנינג, מכרו התלמידות מיני מאפים מעשה ידיהן, כאשר כל ההכנסות קודש לעמותת זכרון מנחם .

סמדר כהן, ממובילות את היוזמה :  "בחרתי להוביל את הפרוייקט מתוך אמונה בערבות הדדית ובהעצמה נשית -בת תורמת לחברתה, בין אם היא מכירה אותה ובין אם לא. גם אני עצמי תרמתי שער –בתקווה כי התרומות שנאספו ישמחו לבבות".

שלומית פולק מנהלת חט"ב באולפנה: "אנו גאים במש"ציות שהובילו יריד חווייתי ומרגש של נתינה, ובכל הבנות התורמות שהוכיחו כי נתינה לזולת - מעצימה את הנותנת".

קרא עוד...

100% זכאות לבגרות בבית החינוך אמי”ת בנות מודיעין

...

הנהלת בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין התבשרה כי 100% מתלמידותיה - בנות המחזור הראשון של בית החינוך- זכאיות לתעודת בגרות לשנת תשע"ז.

התלמידות נבחנו במגוון מגמות לימודים- פיסיקה , כימיה וביולוגיה לצד אומנות, מחול ערבית והנדסת תכנה. ממוצע הציונים של מבחני הבגרות בחמש יחידות לימוד במתמטיקה ונאגלית עומד על 90.

מנתוני משרד החינוך עולה בית החינוך נמצא בעשירון העליון בהישגים במתמטיקה, אנגלית ומדעים.

מלבד ההישגים הלימודיים בולט בית החינוך גם באחוז גבוה של תלמידות הזכאיות לתעודת בגרות חברתית- 44% מהתלמידות עמדו בקריטריונים של משרד החינוך לקבלת תעודה על התנדבות ותרומה לקהילה ולחברה.

אסתר הנדלר, מנהלת בית החינוך :"הצלחתן של התלמידות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמידה, ומוודא שכל תלמידה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה."

הנדלר מדגישה כי בית החינוך מהווה דוגמא  למחויבות של הצוות להצלחת תלמידותיו , לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת העם והארץ , תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת מברך את בית החינוך על ההישג המשמעותי: " אנו גאים בעשייה החינוכית המשמעותית הנעשית בבית החינוך. משאבים רבים מושקעים במיצוי יכולותיה האישיות והלימודית של כל תלמידה ,והם  מניבים פרי- הצלחתן של התלמידות והאמון שנותנים ההורים בבית החינוך ."

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34