מהנעשה ברשת

פרס החדשנות הארצית לנבחרת הרובוטיקה של אמי”ת י אשדוד

רובוטיקה אשדוד

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה בפרס החדשנות הארצית בתחרות הרובוטיקה הארצית FLL לילדים ולנוער שנערכה בשבוע שעבר בהיכל נוקיה בתל אביב.

נבחרת  Roboteens , המורכבת מתלמידי כתה כתה ח' מופ"ת בהנחיית המנטורית אלחנדרה פילניק, התמודדה מול 12 נבחרות מכל רחבי הארץ בגמר הארצי , ודורגה ראשונה במועמדות לפרס החדשנות העולמי (GIA) בתחרות הרובוטיקה העולמית FIRST.

נושא התחרות השנה היה סיוע לבעלי חיים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. תלמידי אמי"ת י' אשדוד בחרו לחקור את נושא הצלת צבי הים , ותכננו חיישן חדשני המותקן על גבי הצבים ומונע מהם כניסה לתוך רשתות דייגים.

החיישן שפתחו הרשים את השופטים בתחרות, וזיכה אותם בפרס החדשנות הארצית ובכרטיס כניסה לתחרות החדשנות הבינלאומית FIRST , שם יתמודדו מול 80 נבחרות מכל רחבי העולם.

אריה מימון מחזיק תיק החינוך בעירית אשדוד: "אני מברך את אמי"ת י' ואת תלמידי נבחרת הרובוטיקה על ההישג הנפלא. השאיפה וההשקעה במצוינות הינה נדבך חשוב בקידום בית הספר. אנו רואים קידום בפרמטרים שונים ואין לי ספק כי המצוינים מקדמים את בית הספר כולו. אנו גאים בצוות ביה"ס הנפלא ובעומד בראשו ומודים להם על כלל העשייה וקידום ביה"ס באופן יוצא מן הכלל"

עידו אהרונוביץ' , מנהל אמי"ת י' אשדוד מברך את חברי הנבחרת על ההישג המרשים: "ההישג של נבחרת הרובוטיקה שלנו הוא הרבה יותר מניקוד או דירוג ארצי או בינלאומי- אלא הישג של שיתוף פעולה, דבקות במטרה ועבודת צוות נפלאה. אני בטוח שעם מסרים אלו- הנבחרת תמשיך להצליח גם הלאה- בתחרות הבינלאומית".

כפתור נגישות פתוח