מהנעשה ברשת

 

אולפנת אמי”ת עירוני ו’ חיפה – ברשימת התיכונים המצטיינים בארץ

 

 


אולפנת אמי"ת עירוני ו' חיפה נכנסה לרשימת התיכונים המצטיינים  בארץ. 

האולפנה הינה בין  20 התיכונים המצטיינים בארץ על פי מדדי משרד החינוך. 100% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות ו- 26.5% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות מצטיינת.

אולפנת אמי"ת עירוני ו' חיפה בולטת בין בתי הספר התיכוניים המצטיינים של משרד החינוך בכך שהיא אחד ממוסדות החינוך הבודדים ברשימה שאיננו ממיין את תלמידותיו, ובאולפנה אוכלוסיית תלמידות מגוונת ביותר.

עוד עולה מהנתונים כי אפס אחוז מהתלמידות נשרו מהלימודים , 64% מהתלמידות ניגשו ל-5 יחידות אנגלית  ואחוז הניגשות ל-5 יחידות מתמטיקה: 32%. ממוצע הציונים של תלמידות אמי"ת בתנך הוא 90, ו-88% מהתלמידות ענו כי "בכיתה שלי מתייחסים בכבוד כלפי האחר והשונה".

מוריה שפירא, ראש האולפנה, מספרת כי הצלחתן של התלמידות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמידה ומעניק ליווי מסור לתלמידות מתקדמות לצד אלו המתקשות יותר, ומוודא שכל תלמידה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה.

שפירא  מדגישה כי "בית החינוך מהווה דוגמא  למחויבות של צוות ביה"ס להצלחת התלמידות , לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת העם והארץ , תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה".

צילום: שירה טסלר

כפתור נגישות פתוח