מהנעשה ברשת

אולפנת אמי”ת צפת מובילה בעיר עם 94% זכאות לבגרות

 

 


השבוע פורסמו על ידי משרד החינוך תוצאות ההצלחה בבגרויות של בתי החינוך ברחבי הארץ. הנהלת אולפנת אמי"ת צפת התבשרה כי 94% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות לשנת תשע"ח- בית החינוך המוביל באחוזי זכאות בעיר צפת.

האולפנה, זוכת פרס החינוך הארצי לשנת 2015, עברה מהפך בשנים האחרונות והפכה לבית חינוך משגשג עם 94% זכאות לבגרות, כאשר כ- 50% מהתלמידות נבחנו ב- 5 יחידות באנגלית, וכ50% נבחנו ב- 4-5 יחידות לימוד במתמטיקה.

מעל 13% מהתלמידות הן מצטיינות משרד החינוך, נתון הגבוה מהנתון הארצי של 8% מצטיינים. תלמידות האולפנה בולטות בהישגיהן במגוון תכניות מדעיות ארציות: עדי פרץ תלמידת י"ב, נבחרה לאחרונה כמצטיינת התכנית הארצית "נוער שוחר משפט עברי", חברותיה לכיתה אושרת חניה ופרחאל ישראל, העפילו השנה לשלב הגמר הארצי בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל"- ועוד .

נתוני ההצלחה של אולפנת אמי"ת צפת גבוהים באופן משמעותי ממוסדות חינוך דומים ומהממוצע הארצי העומדים על כ-70% זכאות לבגרות. ההישג של בית החינוך בולט במיוחד בהתחשב בכך שהוא בית חינוך הטרוגני ובלתי ממיין הפותח את שעריו לכל תלמידה המעוניינת ללמוד בו.

התלמידות נבחנו במגוון מגמות לימודים - פיזיקה, כימיה וביולוגיה לצד תקשורת וקולנוע, משפטים, פרחי רפואה וחינוך לגיל הרך.

השנה הוקם באולפנה מרחב ייחודי מסוגו בארץ ללמידה חדשנית. המרחב, המעוצב על פי עקרונות האדריכלות הפדגוגית המתקדמת ביותר, מאפשר למידה משמעותית במגוון עמדות למידה בהן מתרחשת למידת חקר אישית, זוגית וקבוצתית. התלמידות שותפות ב'קהילה נשית לומדת' - נתיב צומח ממנו יתפתח בית החינוך כולו .

מלבד ההישגים הלימודיים בולט בית החינוך גם באחוז גבוה של תלמידות הזכאיות לתעודת בגרות חברתית -  100% מהתלמידות עמדו בקריטריונים של משרד החינוך לקבלת תעודה על התנדבות ותרומה לקהילה ולחברה.

יפה שמש-פרג'ון, מנהלת בית החינוך :"הצלחתן של התלמידות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמידה, ומוודא שכל תלמידה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה."

שמש-פרג'ון מדגישה כי האולפנה מהווה דוגמא  למחויבות של הצוות להצלחת התלמידות, לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת העם והארץ, תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה.

ראש עיריית צפת ויו"ר מחלקת החינוך שוקי אוחנה: "אני מברך את התלמידות, צוות המורים וההנהלה על ההישג המרשים וההתקדמות שעברה האולפנה בשנים האחרונות. אנו בעיריית צפת נמשיך לפעול ולהעניק את הכלים לצוות ולתלמידות, על מנת שנתונים מרשימים אלו יישמרו ואף ישופרו בעתיד, באולפנה ובכלל מוסדות החינוך בצפת. לצד נתוני הבגרות חשוב לא פחות הנתון לפיו 100% מהבנות פעילות קהילתית וזכאיות לבגרות חברתית. אני גאה בכן!".

כפתור נגישות פתוח