מהנעשה ברשת

 

“סמינריול” – סמינריון+טיול בבית החינוך אמי”ת איתן מעלה אדומים


בימים רביעי וחמישי יצאו תלמידי כיתות ט'-י' מהנתיב התיכוני בבית החינוך אמי"ת איתן לסמינריול (סמינריון – טיול), בנושא 'סולמות ונחשים' - סולם הערכים שלי.

במסגרת הנושא השנתי הנבחר בבית החינוך "קרוב אליך" – עבודת המידות ובניית סולם הערכים האישי כבסיס להתקרבות לקב"ה ולסביבה - הוחלט לצאת למסע בעקבות מנהיגים.

במהלך היומיים עברו התלמידים והצוות החינוכי יחידות לימוד אודות בניית סולם הערכים האישי, התמודדות קבוצתית בבניית סולם ערכים משותף והתמודדות עם דילמות שונות ומגוונות.

כדי להבין לעומק את חשיבות סולם הערכים של מנהיג הנמצא בעמדת מפתח, התחילו את הטיול בעין גדי אחד מהמקומות היפים בארץ. שם, בנחל דוד, המקום בו התנהל המרדף בין דוד ושאול, למדו התלמידים על ערכי מנהיגי עם ישראל המתמודדים אחד מול השני בעת הזאת ובעת העתיקה.

היום השני נפתח בחיזיון אור קולי למרגלות 'המצדה' המספר את ההיסטוריה של הגן הלאומי. החיזיון הציג לתלמידים בצורה מרתקת את הדילמות וההחלטות השונות העולות בין הקבוצות החלוקות בעם. במיוחד בימים בהם מציינים במדינה את רצח רבין המשמעות של סולם ערכים אישי הופכת רלוונטית ומשמעותית אף יותר.

לאחר מכן, מתוך רוח ההמשכיות והחיבור בין קרעי העם וה' טיפסו כולם יחד במעלה מצדה עד שהגיעו לראשה.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, אמר "חשוב לנו לשים דגש על סולם הערכים האישי של כל תלמיד בבית החינוך. הרלוונטיות של נושא כל כך טעון היא שחיברה את התלמידים בצורה יוצאת דופן לסולם הערכים האישי ועזרה להם לבנות נדבך חשוב אשר ישרת אותם גם בעתיד ויסייע בבניית אישיותם. ניתן היה לראות במהלך השיחות ביחידות הלימוד השונות כי הנושא חי ובוער בקרבם של התלמידים וכי לכל אחד יש את ה'אני מאמין' שלו על פיו ייבנה סולם הערכים האישי שלו".

כפתור נגישות פתוח