מהנעשה ברשת

 

אלופות הפיזיקה מבאר שבע

שתי תלמידות אמי"ת מבאר שבע זכו במדליות הכסף בתחרות ה'אולימפיזיקה' הארצית של החינוך הממלכתי דתי  שנערכה בשבוע שעבר במרכז האקדמי  לב בירושלים, ובכך המשיכו את מסורת הזכיה של תלמידי אמי"ת בתחרות.

שובל אמונה, תלמידת אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בב"ש זכתה במקום השני, בהפרש של נקודה אחת בלבד מהמקום הראשון .

 במקום השלישי זכתה אריקה רוסוניק ממקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) באר שבע.

בתחרות השתתפו תלמידים ותלמידות כיתות י"א-י"ב, מעשרות מוסדות הציונות הדתית בכל רחבי הארץ, הניגשים לבחינת הבגרות בפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

מטרת התחרות היא לקדם תלמידי החמ"ד בכל רחבי הארץ למצוינות מדעית ולעודד אותם לפתח את החשיבה הפיזיקלית ואת היכולות שלהם, תוך הכוונה ללימודים גבוהים במוסדות להשכלה גבוהה .

שובל אמונה, תלמידת כתה י"ב באולפנת אמי"ת אוריה  הרשימה את השופטים בתשובותיה המדויקות בשלב הגמר של התחרות, וזכתה במקום השני הארצי, ובמלגת לימודים לשנה אקדמאית במרכז האקדמי לב.

את שובל ליוותה במהלך ההכנות לתחרות רכזת הפיזיקה של האולפנה, חנה ינטוב.

נעה הכהן, ראשת אולפנת אמי"ת אוריה: " אנו מעודדים את תלמידותינו להתקדם ולהתפתח בכל התחומים, ביניהם בתחומי המדעים המדויקים . אנו בטוחים כי שובל תוסיף ותעשה חיל בלימודיה".

ד"ר רחלה תורג'מן, מנחה לפיזיקה של רשת אמי"ת מציינת : " תלמידי רשת אמי"ת זוכים בשנים האחרונות במקומות ראשונים בתחרות . הצלחתם מעידה על המצוינות הפיזיקאלית של תלמידי הרשת, בזכות חינוך לחשיבה פיזיקאלית מסדר גבוה וכן באמצעות  שיטות למידת החקר המגוונות אותן מפתחים חברי קהילת מורי הפיזיקה ברשת."

כפתור נגישות פתוח