מהנעשה ברשת

 

לאחר 22 שנה אמי”ת בנות מעלה אדומים מקבל שם: ויקרא שמה בישראל : אמי”ת אורי

 


לאחר 22 שנה בית החינוך  אמי"ת בנות מעלה אדומים קיבל שם בטקס חגיגי: אמי"ת אורי.

בתהליך בחירת השם לקחה חלק כל קהילת בית החינוך: התלמידות, ההורים, צוות החינוך וההנהלה. לאחר תהליך של חשיבה משותפת על זהות בית החינוך והערכים שעליו הוא בנוי , הועלו שמות מתאימים, ונערכו בחירות בין השמות המובילים. השם שקבל את מרבית הקולות הועבר לאישור הוועדה בעיריה.

התלמידות והמורות אשר ציפו בקוצר רוח לגילוי השם, נהנו ביחד במהלך השבוע מהצגה שהועלתה על ידי שכבת תלמידות י"א שעסקה במשמעות הענקת שם, ולוותה בזריקת סוכריות ושירה כמו בזבד הבת בו מציינים לידת בת והענקת שמה.

השם נשמר בחשאי עד ליום ראשון השבוע, כאשר  בטקס חגיגי בהיכל התרבות במעלה אדומים במעמד כל קהילת בית החינוך, נחשף השם החדש.

המעמד נפתח בהתכנסות הבנות לתפילה בית-ספרית חגיגית והמשיך בדברי ברכה של מנהל אגף החינוך דוד שרת, אריאל ברהום יושב ראש וועד ההורים, ורוחמה ווגל מנהלת בית הספר שהכריזה על השם- אמי"ת אורי- הלקוח מהפסוק בספר ישעיה :"קומי אורי כי בא אורך".

בהמשך חולקו התלמידות לקבוצות ועורבבו לפי שכבות ונטלו חלק בסדנת שירת המונים – "קולולם" -שבסופה שרו כולן ביחד את השיר "שמש" של חנן בן-ארי בעיבודה של מרב ברנר.

בית הספר קושט באוירה חגיגית בשלטים עם השם החדש , והתלמידות והמורות נהנו מכיבוד עשיר .

התלמידות מספרות כי תהליך הענקת השם יצר תחושה של גאוות יחידה , גיבוש והעצמת החיבור לבית החינוך.

המנהלת רוחמה ווגל : "אמית אורי - שם עם משמעות ותוכן. מקווה שכל אחת מהתלמידות תרגיש את הקריאה קומי אורי. שתפיץ את האור הגדול שבה שתוציא את הדברים מהכח אל הפועל, מתפללת שבבית החינוך שלנו ישרור אור , הצלחה לימודית, בריאות שמחה והרבה אהבה. קומי אורי כי בא אורך".

כפתור נגישות פתוח