מהנעשה ברשת

 

אמי”ת דביר- “מזקנים אתבונן- ואצמח”


 "עם הפנים לקהילה" באמי"ת דביר, זה לא רק סיסמא. בבית החינוך פועלים לחיבור אמיתי עם הקהילה.

שכבת י"ב בביה"ס אמי"ת דביר אירחה לקראת ט"ו בשבט את מועדון לניצולי השואה השוכן במתנ"ס זינמן.

קבוצת מועדון ניצולי השואה שביקרה בבית החינוך, מונה כ 20 קשישים ניצולי שואה, שהגיעו מהתפוצות השונות ועברו חוויות קשות ומשמעותיות במהלך שנות השואה לצד חוויות של בניה ויצירה בעשור הראשון להקמת מדינת ישראל.

הקשישים הגיעו אל ביה"ס ביום שלישי בהתרגשות רבה, לרבים מהם כבר עשרות שנים שלא ראו את קירות ביה"ס, אחת נזכרה, שבנה למד בביה"ס לפני 40 שנה, והשנייה נזכרה שעבדה בביה"ס שנים רבות לפני 20 שנים.

במהלך הביקור, למדו התלמידים וקבוצת ניצולי השואה על השנים הקשות בגלויות השונות ושמעו את סיפורי העלייה והצמיחה של דור מייסדי המדינה. התלמידים היו מרותקים במעגלי שיח, תוך כדי למידה על חשיבות הנתינה והעשייה, על ידי עיון בסוגיית נטיעה ויצירה למען הדורות הבאים.

שכבת י"ב, חזרה לפני כחודשיים ממסע לפולין מלאי חוויות מעצימות של חיבור לדורות הקודמים ולמורשת שהורישו ועודם מורישים לנו. ההרכב המוזיקאלי של ביה"ס ניגן מספר שירים ששמחו את הקשישים, והקשישים שיתפו בעזרת היועצת סיגל ב"מה נותן להם כוח לצמוח בחיים ולהתגבר על מכשולים" ולמדו את כולנו שיעור בעוצמה ובחיוניות.

זה היה ראשיתו של קשר במסגרת המעורבות חברתית של תלמידי שכבת י"ב, ביצירת קשר עם מועדון לקשיש, זכות היא לבית הספר בקשר המשמעותי שקורם עור וגידים.

ארז בר-און מנהל בית הספר אומר שפעילות זו היא חלק מעשייה רחבה של מעורבות חברתית תוך הכרת הטוב לדורות התקומה והתחייה בשנת ה70 למדינת ישראל, זכות גדולה היא לנו לשותפות משמעותית זו.  

כפתור נגישות פתוח