מהנעשה ברשת

אמי”ת דביר – נתינה כדרך חיים

IMG_9068

במהלך החודש האחרון הגיע לבית הספר אמי"ת דביר בימי שישי ישי הורניק. ישי הגיע במסגרת פרויקט ניצוצות שמתקיים השנה בימי שישי, כדי להעביר את הניצוץ "נתינה כדרך חיים".

התלמידים שהשתתפו בניצוץ של ישי למדו על מושג החסד בקהילה. התלמידים שמעו סיפורים על משפחות או יחידים שהיו במצוקה ועל ידי העזרה והתמיכה שקיבלו מאחרים הצליחו להתרומם ולחזור לחיים תקינים .
ישי העביר לתלמידים מסר חשוב שעזרה לשני יכולה להתבטא לא רק בנתינת כסף או באמצעים חומריים אלא אף על ידי שאילת שלום או חיוך.
הנתינה כחלק מהחיים, לא רק שהופכת אותנו לאנשים טובים יותר, אלא אף נותנת לאדם כוחות להתמודד עם החיים וממלאת אותו באושר ושמחה.
במפגש השלישי התנסו התלמידים בנתינה בפועל. התלמידים, בליווי ישי, סידרו חלות ומצרכי מזון בתוך קרטונים ולאחר מכן נסעו לחלק את החבילות ל-15 משפחות בעיר לכבוד שבת.
לסיום יצאו התלמידים לקניון נעמי וחילקו פרחים לעוברים ושבים שהיו עסוקים בקניות
לשבת המתקרבת. הפעילויות הללו גרמו לאנשים לחייך ולשמוח והם הודו מאוד לנערים.
אחד התלמידים סיכם את המפגשים עם ישי: "פגשנו אדם מדהים, והבנו שבעצם כל אחד יכול לתת: חיוך, מילה טובה, פרח, יחס מפרגן. אלו דברים שלא עולים כסף, אבל מאוד נעים לקבל אותם".

מנהל בית הספר ד"ר צחי לב-רן: "הנתינה היא חלק מהערכים אליהם בית החינוך אמי"ת דביר מחנך את תלמידיו. הפעילות הזו תימשך באופן קבוע ב"סיירת נתינה" שמוקמת בימים אלו בבית הספר, ואני בטוח שהיא תשפיע על התלמידים ועל קהילת בית הספר באופן כללי".

כפתור נגישות פתוח