מהנעשה ברשת

אמי”ת חצור – עליה של 20% בארבע שנים בזכאות לבגרות

 

 


השבוע פורסמו על ידי משרד החינוך נתוני הזכאות לבגרות והמצוינות של בתי החינוך ברחבי הארץ.

באמי"ת חצור הגיעו להישג יוצא דופן עליה של יותר מ-20%  מ69% זכאות בשנת 2014   ל-95% זכאות לבגרות בשנת 2018 . בחמש יחידות אנגלית העליה יוצאת דופן מ18% ל46.5% .

המנהל בועז יוספי, רק  בן 35 נולד בחצור הגלילית, למד בבית הספר אמי"ת בעיר והיה יו"ר מועצת התלמידים וכשסיים את בית הספר חזר כמחנך ואחר כך כמנהל.

מה מרכיבי ההצלחה - "אמי"ת חצור  הוא בית ובמשפחה כולם דואגים אחד לשני- אנחנו שואפים שכל תלמיד ותלמידה יהיו שמחים- ילד ששמח וטוב לו הוא ילד שיצליח והמורים יעשו כל מה שהם יכולים למען התלמידים,  אם זה תרגולים בשעות לא שעות ואם זה עזרה בשיעורים ובהכנה לבגרויות בלילות, כל מה שאפשר. זה חלק מהערבות ההדדית שיש פה בחצור בין התושבים ושעליה גדלתי. אני מאמין שהחינוך זה ההבדל בין הצלחה לדשדוש בחיים ולכן צוות בית החינוך שלנו הם  לוחמים למען התלמידים. אני רואה בצוות החינוכי את הלב של המערכת כולה, יש כאן אנשים מסורים ואכפתיים אשר רואים בכל ילד הטוב שבו, הצוות מאפשר לתלמידים לחלום ולכבוש כל פסגה."

באמי"ת חצור יש מרחב למידה מדעי חדשני, הכולל מעבדות ומרחבי למידה ייחודיים המשאירים מאחור את הכיתה המסורתית .

מרחבי הלמידה המדעיים החדשניים כוללים טכנולוגיות מתקדמות, ריהוט מודולרי המזמן  צורות למידה שונות, מרחב למידה חוץ כיתתי ועוד. המרחב עוצב ברוח "הגוגיה" הייחודי לרשת אמי"ת. התכנון האדריכלי בשילוב הפדגוגיה החדשנית של הצוות החינוכי מבטא את החזון הבית ספרי והתפיסות הפדגוגיות של בית הספר. יוספי מאמין ביצירת קהילת לומדים השואפת למצוינות מדעית התורמת  לחברה ולכלכלה ולביטחונה של מדינת  ישראל.

לצד קידום המצוינות המדעית, מושקעים בבית החינוך מאמצים רבים ברכישת תעודת בגרות חברתית לכל תלמיד-פיתוח כישורי מנהיגות חברתית ומודעות לתרומה לקהילה.

מכתה ז' ועד י"ב משתתפים התלמידים בתכניות מיוחדות להעצמה אישית וחברתית- תכנית בר מצווה, תכנית ימאות וצלילה, תכנית חילוץ והצלה ותכנית להתנהלות כלכלית נבונה.

בית החינוך אמי"ת חצור הינו בית ספר מתנדב. בלוח השעות הקבוע של כל כתה וכתה משולבות שעות של התנדבות קבועה לאורך השנה כולה. תלמידי כתות י למשל, לומדים קורס ליצנות רפואית ומתנדבים כליצנים רפואיים במוסדות שונים. ואילו תלמידי יא-יב מתנדבים במהלך השנה כולה בבתי ספר לבעלי פיגור ברמות שונות .

בועז מאמין בחצור ובתושביה , הוא שומר על קשר עם תלמידיו הרבה לאחר שהם מסיימים את הלימודים.  כמעט כל שבוע מקבלים ממנו כל בוגריו הודעה או טלפון: "חינוך זה לא רק להיות עם התלמידים בין הצלצולים, זה קשר אמיתי ואכפתיות".

כפתור נגישות פתוח