מהנעשה ברשת

 

באמי”ת דביר מגשימים חלום- מסע משמעותי “אחד בשביל כולם”

ביום ראשון שעבר יצאו תלמידי שכבת י"א' י"ב בבית החינוך אמי"ת דביר למסע משמעותי בן חמישה ימים בדרום הארץ. המסע האמתי החל מספר חודשים קודם לכן כאשר בצוות החינוכי עלתה המחשבה כיצד לשדרג את הטיולים השנתיים בבית הספר.

צוות בית הספר, בראשות הרב אברהם ישראל, שניהל בעבר את הישיבה הסביבתית בסוסיא, הוביל היערכות ל"מסע משמעותי". התלמידים היו שותפים מלאים לתכנון המסלולים, ללקיחת אחריות על הכנת האוכל, קניית המוצרים, תכנון הלינה בשטח וכל פרטי המסע האחרים, כגון מעגלי שיח, התנדבות, הכנת חולצות מסע וטקסים.

חלק מתכנית המסע נבנתה לפי עקרונות של המסע הישראלי אותו התלמידים הכירו מהשנה שעברה.

המסע החל בצעידה מאביעזר בעקבות לוחמי הל"ה לעבר גבעת הקרב. במהלך המסלול צפו התלמידים לעבר תל עזקה ולמדו יחד על דמותו של דוד המלך. לרגלי גבעת הקרב ערכו התלמידים טקס מרשים בו הציגו את הדמויות הבולטות שהיו מעורבות בקרב של לוחמי הל"ה. את הלילה הראשון העבירו התלמידים בלינת שטח באתר קק"ל בנס הרים.

ביום השני התנדבו תלמידי אמי"ת דביר בחוות כרמי הר הנגב שליד מצפה רמון במסגרת פעילות של 'השומר החדש'. התלמידים שמעו הסבר על פעילות הארגון והסיוע שלו לחקלאים בנגב ובגליל, ועבדו בניכוש עשבים בכרם. העבודה הייתה קשה ומאתגרת אך התלמידים היו מלאי סיפוק כשראו את התרומה והעזרה שלהם לחקלאי הנגב.

בהמשך היום נסעו התלמידים לשדה בוקר לחלקת הקבר של דוד בן גוריון שם שמעו על פעילותו ותרומתו הרבה של בן גוריון להקמת המדינה ולביסוסה, ועל החלום ליישב את הנגב והדוגמה האישית של ראש הממשלה הראשון שעזב את מרכז הארץ ועבור לגור בצריף בנגב השומם.

בשלושת הימים הבאים של המסע טיילו התלמידים במסלולים המאתגרים ביותר במכתש רמון ובהרי אילת, מסלולים שבד"כ בתי ספר ומשפחות לא מגיעים אליהם. לאורך כל המסלולים לא פגשו התלמידים בתי ספר נוספים, כיוון שבתי ספר ממעטים לבחור מסלולים מאתגרים כמו הר ארדון וגבעת חרוט במכתש, פאר תמנע והר צפחות בהרי אילת.

במהלך המסע במדבר עסקו התלמידים במעגלי שיח בנושאים מגוונים כגון משמעות המדבר, מנהיגות, עבדות, חירות, חלומות לעתיד ועוד ועוד.

על הר צפחות, לקראת סיום המסע אמר אחד התלמידים: "היה מסע משמעותי ומאתגר, טיילנו, למדנו, סייענו לחקלאים ובעיקר למדנו הרבה על הכוחות שיש בנו. תודה לכל מי שעזר וסייע בארגון של כל המסע הזה"

אחד המחנכים סיכם ואמר: "בתיאום הציפיות שלנו כצוות חינוכי  לפני המסע רצינו שהמסע יהווה חוויה מרגשת, מעצימה ורלוונטית לתלמידים, יעודד שותפות של הצוות החינוכי והתלמידים וייצרב בזיכרונם של התלמיד כחוויה ייחודית. אין ספק שהמסע הזה ענה על כל הציפיות הללו ואף מעבר לכך".

previous arrow
next arrow
Slider
 
כפתור נגישות פתוח