מהנעשה ברשת

באמי”ת הלל רחובות לומדים אנגלית עם סבא וסבתא: פנסיונרים עולים חדשים

 


בבית החינוך אמי"ת הלל ברחובות חשבו על דרך מעניינת לקדם את יכולת השיח השוטף של התלמידות באנגלית תוך כדי יצירת חיבור בין דורי .

ביוזמתה של המורה לאנגלית מירי שרתוק, נרתמו למשימה קבוצה של פנסיונרים יוצאי ארצות הברית ודרום אפריקה, בעלי מקצועות מגוונים, הנפגשים עם תלמידות י"ב למפגשי שיח המעשירות את יכולת השיח באנגלית של התלמידות, זאת בנוסף ליצירת קשר והכרות הדדיים.

כל תלמידה מציגה בפני הפנסיונר או הפנסיונרית "שלה" את עבודת החקר עליה היא עובדת לקראת הבגרות באנגלית, וביחד הם מתרגלים את הצגת העבודה ושיח אודותיה - באנגלית.

המורה מירי שרתוק: "המפגש היה מרגש מאין כמוהו עבור התלמידות, המתנדבים והצוות. היה מרגש לראות את התלמידות מביאות לידי ביטוי את היכולות שלהן בשיח באנגלית. לעתים דווקא הקשר המיוחד שנרקם עם המתנדבים הוא שפיתח בקרב התלמידות את הביטחון לדבר באנגלית שוטפת".

רוני בן עלל, תלמידת י"ב : "נהנינו מאוד במהלך המפגש עם הפנסיונרים דוברי האנגלית. זכינו להכיר קבוצה מדהימה של אנשים ששמחו לעזור, להקשיב ולתרגל איתנו. אין ספק שקבלנו מהם המון ידע, שפה עשירה ובטחון לקראת בחינת הבגרות בעל פה באנגלית, וכל זה בדרך של הכרות ומפגש מיוחדים במינם".

מירי גיל מנהלת בית החינוך אמי"ת הלל:

" כחלק מתהליכי הלמידה המשמעותית המתקיימים בבית החינוך, מצליח החיבור הבין-דורי המיוחד הזה לקדם את לימודי השפה האנגלית בצורה ניכרת,  זאת תוך יצירת קשרי ידידות מיוחדים מהם נתרמים שני הצדדים".

כפתור נגישות פתוח