מהנעשה ברשת

בית החינוך אמי”ת דביר – המצטיין במדעים ובמתמטיקה

 

 

מנתוני המיצב שערך משרד החינוך ופורסם בשבועות האחרונים עולה כי תיכון אמי"ת דביר בבית שמש זכה להישגים יוצאי דופן במדעים ובמתמטיקה. בשני התחומים זכו תלמידיו בציונים גבוהים מהממוצע הארצי בכלל בתי הספר. מהשוואת הנתונים למיצב האחרון שנערך בשנת 2015 עולה כי הישגי בית החינוך במתמטיקה במדעים ובעברית קפצו ועלו בכ25% . גם ההישגים באנגלית עלו ב-20% והנתונים הם מהטובים בעיר.

במבחן המיצ"ב נבחנים התלמידים ונשאלים גם המורים על תחושותיהם כלפי בית הספר. 82% מהתלמידים הצביעו על יחסים חיוביים בינם לבין חבריהם לכיתה ורוב התלמידים הוסיפו כי ישנם יחסי אכפתיות בין מורים לתלמידים. מרבית התלמידים גם דיווחו כי ההוראה בבית הספר היא מעניינת וברורה. עוד עולה כי 80% מהמורים ציונו כי ההורים שותפים בנעשה בבית הספר.

נתונים נוספים שנבדקו הם תחושת התלמידים כלפי בית הספר שגם בה זכה בית הספר לציון גבוה מהציון של כלל בתי הספר בארץ וכך גם בשאלה על שביעות הרצון של המורים מבית הספר.

ארז בר און מנהל אמי"ת דביר אומר כי הוא שמח על התוצאות המצוינות ומצביע על סוד ההצלחה: שילוב הידים בין המורים ההורים והתלמידים. "אנחנו מאמינים כי המטרה משותפת וכי כולנו מחויבים להצלחת הילדים, המשמעות היא נתינה ללא גבול וקבלת אחריות, איש איש על עצמו ועל סביבתו" אומר בר און.

בתיה אריאלי מנהלת קהילת אמי"ת ירושלים אומרת כי הקפיצה בהישגי אמי"ת דביר מרשימה וכי בבית החינוך נעשית עבודה יוצאת מן הכלל. "ידענו זאת אך ההישגים במיצב שוב  מוכיחים זאת ואנחנו שמחים על כך".

כפתור נגישות פתוח