מהנעשה ברשת 

 
תערוכת אומנות ייחודית באולפנת אמי”ת נגה בית שמש: “בית מדרש יוצר וחי”

בית מדרש יוצר

התלמידה שקד זכריה ועבודותיה המוצגות בתערוכה

 תערוכת אומנות ייחודית נחנכה השבוע באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש- "בית מדרש יוצר וחי"- בו הציגו תלמידות מגמת האומנות באולפנה את יצירותיהן.

בתערוכה הציגו תלמידות המגמה את יצירותיהן, המהוות סיום תהליך של עבודה והכוונה בשנה שעברה ולאורך הקיץ בהנחיית המורה לאומנות דפנה וכסלר. במהלך התקופה למדו היוצרות הצעירות על דמויות נשיות , תנ"כיות בעיקר, ומתוך הלימוד עבדו על יצירות אומנות המתכתבות עם תהליך הלמידה והחיבור האישי לדמויות הנלמדות.

התלמידות התנסו במגוון חומרים וסגנונות, ובחרו להביע את המפגש בינן לבין החומר הנלמד מתוך פרשנות אישית ויצירתית.

 תוצאות עבודתן מוצגות בתערוכה שנחנכה השבוע בחדר האומנות של אולפנת אמי"ת נגה שנפתח לאחרונה מחדש לאחד שדרוג רציני.

תלמידת המגמה , שקד זכריה, בחרה לייצג בעבודתה את הקשר בינה ובין אחיותיה בעקבות העיסוק בנושא קשר האחווה בתנ"ך :"את הקשר שלי עם אחיותי , המעניק לנו כח ותמיכה תמידית , ייצגתי באמצעות חומרים שונים בעקבות הלימוד על קשרי אחים ואחיות בתנ"ך- כדוגמת דינה ואחיה- ועוד."

איריס אליהו , ראש אולפנת אמי"ת נגה: " היצירות הייחודיות בתערוכה מעוררות שיח ודיון על החיבורים לדמויות הנשיות השונות ומקומן בעולמינו ומעצימות את ההזדמנות לבירור פנימי.

ניכר שעולמן התרבותי של התלמידות מחובר למקורות העולם היהודי , האמוני והערכי. המורות והתלמידות הרגישו כי מדובר בתהליך משותף של קודש ויצירה משמעותי וחוויתי כאחד. "

כפתור נגישות פתוח