מהנעשה ברשת

בני 15 ממודיעין- מדליית ארד באליפות אירופה ליזמים צעירים

בריסל יזמים
היזמים הצעירים מאמי"ת בנים מודיעין, רק בני 15, וכבר זכו במקום השלישי באליפות אירופה ליזמות צעירה.

החברה שהקימו התלמידים זכתה במקום הראשון באליפות ישראל ליזמים צעירים (מיסודו של לאומי) , עם מוצר ייחודי אותו פיתחו :pic-nic    המפה החווייתית שנהפכת לשקית אשפה .

המוצר מיועד למשפחות וקבוצות מטיילות. יתרונות המפה הם שהיא אינה עפה ברוח אלא "נתפסת על השולחן", על המפה מודפסים משחקי חברה בנושא ידיעת הארץ, ובתום הארוחה היא נהפכת לשקית זבל באמצעות משיכת שרוך וכך הלכלוך נאסף ואינו נשאר בשטח.

השבוע ייצגו התלמידים את ישראל באליפות אירופה ליזמות צעירה, שם היה עליהם להציג את המוצר בפני קהל של מאות, להעמיד דוכן מכירות והסברה.

מבין 37 נבחרות צעירות מכל רחבי אירופה, זכו התלמידים ממודיעין במקום השלישי היוקרתי, לאחר שהרשימו את חבר השופטים אשר בחנו את שיטות המחקר והפיתוח אותם יישמו, פתרון בעיות, עבודת צוות  , פרסום ,שיווק ומכירות.

נבחרת ישראל בתחרות היתה הנבחרת הצעירה ביותר- בעוד שאר המתמודדים הם בני 17-20 , חברי נבחרת ישראל הם רק בני 15, בוגרי כתה ט.

נבחרת ישראל התחרתה בין השאר מול נבחרות מתורכיה ובחריין. הנערים מספרים על מפגש מרגש עם חבר נבחרת תורכיה, רגעים לאחר הזכיה שלהם, שלחץ את ידיהם וברך אותם על הזכיה.

במקום הראשון באליפות האירופאית זכתה נבחרת אסטוניה עם פיתוח פח אשפה הממחזר פסולת אורגנית , ובמקום השני זכתה נבחרת שוודיה, עם סדנת חדרי הלבשה שנועדה לעודד כבוד בין המינים .

הראל גרנות, מנהל הייצור בחברה :" רגע הזכיה היה רגע מרגש ומפתיע, היו הרבה קבוצות עם מוצרים טכנולוגיים מצוינים ותקציבים גבוהים אבל בעבודת צוות הצלחנו להתעלות על זה ולהצליח בפרזנטציה, והשופטים  אהבו את זה".

חברו, ירין מוזס, מנהל הכספים בחברה, מוסיף:" לשמוע  שמקריאים את השם של הארץ שלך וכולם מוחאים כפיים- היה מרגש כל כך. היינו הכי צעירים בתחרות וכולם התפעלו ונדהמו גם מהזכייה וגם מהפעילות של החברה- זו היתה חויה לכל החיים".

את הנבחרת ליוו המנטורים אבינעם בלומנקרנץ ואיציק מלכא, סטודנטים מהמרכז ללימודים אקדמים אור יהודה.

איתמר חייקין, מנהל אמי"ת בנים :"תכנית היזמים הצעירים משלבת עקרונות של הלמידה במאה ה21 עבודת צוות, יזמות ויצירה, יכולת לדבר בפני קהל תהליך מסודר מרעיון למוצר. 

היא מקנה לילדים את העוז לחלום בגדול וכלים למימוש החלום. התלמידים שלנו הראו שערכים ועסקים הולכים מצויין יחד".

עד כה מכרו התלמידים מעל 2000 מפות במחיר של 15 ש"ח למפה. התכנון העסקי שלהם הוא לייצור שת"פ עם גופים גדולים , ולייצר כמויות גדלות יותר על מנת להוזיל עלויות . ברשות הטבע והגנים כבר התלהבו מהמוצר ובמהלך הקיץ ניתן יהיה לרכוש את המפות בחנויות הרשות.

 

כפתור נגישות פתוח