מהנעשה ברשת

בפעם השניה בשלוש שנים : חתן התנ”ך של מחוז צפון – תלמיד ישיבת אמי”ת צפת

 


דביר מרצבך, תלמיד ישיבת אמי"ת צפת, הוא חתן התנ"ך של מחוז צפון- והוא רק בכתה ט'.

דביר הוא חתן התנ"ך השני של הישיבה, כאשר לפני כשלוש שנים זכה תלמיד הישיבה יאיר רשלבך בתואר.

לחידון התנ"ך המחוזי שהתקיים השבוע (ג) בחצור הגלילית עלה דביר לאחר שהתמודד בהצלחה בשלבים המוקדמים של החידון. דביר התמודד מול  עשרות תלמידים מכל מחוז צפון והרשים את השופטים בידיעותיו הנרחבות. 

בתום התמודדות צמודה זכה דביר מרצבך במקום הראשון עם 97 נקודות מתוך המאה האפשריות. הוא הפגין בקיאות מרשימה והצליח לענות במהירות תשובות מעוררות התפעלות שהקנו לו את התואר חתן התנ"ך המחוזי והעפלה לגמר חידון התנ"ך הארצי שיערך בחודש הבא.

צוות ישיבת אמי"ת צפת , וחבריו של דביר ליוו ועודדו אותו בשלבים השונים של החידון, עד להכתרתו כחתן התנ"ך המחוזי. במהלך ההכנות והלמידה ליוי את דביר מחנכו הרב שאול ליאני ורכז החינוך הערכי הרב מרדכי אברהם.

זו כבר הפעם השניה בשנים האחרונות בה זוכה תלמיד הישיבה בתואר חתן התנ"ך המחוזי, קדם לו התלמיד יאיר רשלבך. בישיבה מסבירים כי זהו "אות לכך שלימוד התנ"ך בישיבה מודגש ונוכח באהבה ובשמחה."

הרב נדביה נאה, מנהל הישיבה וראש הישיבה הרב יורם רוזנבאום, ברכו את דביר על ההישג: "עיקר השמחה  היא על עצם לימוד התורה הרחב והמעמיק ועל ואהבת התורה הגדולה שיש לדביר. אנו מאחלים לו שימשיך ''ללמוד וללמד, לשמור ולעשות את כל דברי תלמוד תורתך באהבה'' ."

ראש עיריית צפת ויו״ר אגף החינוך שוקי אוחנה ברך ואמר:

״ הישגו הגדול של דביר מביא כבוד עצום לעיר צפת ולישיבה התיכונית אמי״ת צפת.  היותו חתן התנ"ך המחוזי כבר בכתה ט' מבליטה את רמת הידע הגבוהה של דביר ודבקותו בלימוד התנ״ך. בשם כל תושבי העיר ברצוני לאחל לדביר הרבה הצלחה בחידון הארצי!״

 

 

כפתור נגישות פתוח