מהנעשה ברשת

 

בר מצווה על רצף של חסד

המר-לטם1

בקרית החינוך אמי"ת המר ברחובות נערך השבוע אירוע בר מצווה מיוחד במינו של ששה ילדים על הרצף האוטיסטי, תלמידי ביה"ס 'לוטם' לחינוך מיוחד. הילדים המרוגשים, עדויי תפילין ועטופי טליתות עלו לתורה בבית הכנסת של בית החינוך אמי"ת המר , כשתלמידי התיכון מלווים אותם בריקודים ובשירה, וההורים דומעים לצידם.

זו השנה השלישית בה קריית החינוך אמי"ת המר רחובות חוגגת בר מצווה לתלמידי לוטם.

תלמידי כתה ט', בהדרכת המחנכים בנימין שוורץ ואלון נגר, חנכו את ילדי "לטם" במסירות ובהתמדה, והכינו אותם לקראת היום הגדול. הילדים למדו להניח תפילין, לאמר את ברכות העלייה לתורה ,כאשר התפילה מונגשת עבורם בטאבלטים ומסכי מגע מתקדמים.

תלמידי אמי"ת המר נרתמו לתהליך כולו במסירות, וההתרגשות הרבה נכרה גם על פניהם במעמד בר המצווה, שעה שליוו את חניכיהם בעליה לתורה.

בן ציון כהן, תלמיד כיתה ט:

"זו היתה חוויה שלא יצא לי להכיר- הבנתי לעומק מה זו קבלת האחר, וכי כולנו שווים ואין הבדל בינינו".

את האירוע המרגש כיבדו בנוכחותם ראש העיר רחמים מלול וסגנו זוהר בלום. מנהל קרית החינוך אמי"ת המר הרב רפי מימון ומנהלת החט"ב מיכל פלג זכו לברכות רבות על הפרויקט החינוכי הייחודי.

הרב מימון הודה לכל צוות אמי"ת המר וביה"ס לוטם על שיתוף הפעולה המרגש ועל ההתגייסות למבצע: "כל ילדי ישראל זכאים לעלות לתורה ולקבל עליהם עול מצוות. השתדלנו לעשות כל שביכולתנו על מנת שגם נערים אלו והוריהם יזכו בזכות הזו ובשמחת היום המיוחד שלהם, יום בר המצווה" .

המר-לטם

כפתור נגישות פתוח