מהנעשה ברשת

 

 הגביע לנבחרת אמי”ת בנים מודיעין‏נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין זכתה  במקום השני בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- והעפילה לגמר הארצי של התחרות- שנה חמישית ברציפות.

נבחרת CIPA-BOTS, המורכבת מתלמידי חט"ב בבית החינוך בהנחיית סיגל קרל והמנטורים הצעירים עומר חייקין והלל עמיאל, התמודדו בתחרות הרובוטיקה FLL מול כ50 נבחרות מהאזור.

הנבחרת זכתה במקום השני בקטגוריית תפקודי רובוט ובמקום השני הכללי באליפות המחוזית. בכך עלתה הנבחרת לשלב הארצי של התחרות שייערך בשבועות הקרובים בהיכל 'מנורה מבטחים' בתל אביב בהשתתפות 104 נבחרות מכל רחבי הארץ . עשר הנבחרות שידורגו ראשונות ,ייצגו את ישראל בתחרות העולמית בארצות הברית או באירופה.

נושא התחרות השנה היה הידרודינמיקה -  חקר המים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. תלמידי אמי"ת בנים מודיעין יזמו ופיתחו מתקן חדשני לחיסכון במים – מזגניאגרה- העושה שימוש בעודפי מי המזגן למילוי ישיר של ניאגרות .

חברי נבחרת 922 מאמי"ת בנים הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ועבודת החקר היחודית , אשר זיכו אותם בגביע ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה.

צחי גרין מנהל חט"ב ורכז תחום הרובוטיקה בבית החינוך :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

צילום: קני גרין

כפתור נגישות פתוח