מהנעשה ברשת

 

ההייטקיסטיות הצעירות מאמי”ת בנות מעלה אדומים פיתחו אפליקציה לריכוז מידע רפואי אישי- וסיימו בהצלחה קורס הייטק

בנות שכבת ח' בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים סיימו השבוע קורס ייחודי –"יזמות פרמיום" בשיתוף חברת תעשידע וחברת סיסקו .
הבנות השתתפו בקורס במשך ארבעה חודשים, במטרה ללמוד ליזום, לפתח מוצר, ליצור, לחשוב מחוץ לקופסה לצד חקר הנושא.
הבנות למדו וחקרו מה יכול להקל על חדרי המיון בבתי החולים ופיתחו מכשיר אשר יכול לאסוף מידע על החולה בבדיקה אחת ולשמור את המידע כך שכל איש צוות רפואי יקבל את המידע בקלות ובכך לחסוך זמן המתנה וטיפול בחדרי המיון העמוסים.

הבנות התחלקו לצוותים במהלך המחקר והפיתוח. בנות צוות פיתוח ומחקר יצאו לשטח לראיין צוותי רפואה במקומות שונים ולמדו נתונים בנוגע למצב כיום בחדרי המיון. צוות נוסף פיתח את התחום העיסקי וצוות אחר פיתח סמל, דגם ואפילו אתר אינטרנט למוצר. מהנדסים מחברת סיסקו הוסיפו ותרמו למקצועיות לצד מדריך מלווה מטעם חברת תעשידע.
על כל המיזם פיקחה מנכלי"ת, תלמידת כתה ח', ויחד הבנות התנהלו כמפעל תעשייה טכנולוגי לכל דבר.
בטקס סיום הקורס הודו הבנות למדריך, למנהדסי סיסקו ולצוות בית הספר שליווה אותם וסכמו את ההתנסות כחוויתית, חוויה שאפשרה להן ללמוד איך אפשר לפתח יצירתיות, לחשוב גבוה ומחוץ לקופסה וכיצד מתנהלים במפעל אמיתי.

אירמה בן משה הגיעה מטעם העירייה לברך את הבנות על התהליך המיוחד שהן חוו ולאחל להן שימשיכו לפרוץ קדימה ולהוביל. ביתיה, מהנדסת בסיסקו הוסיפה ברוח יום האישה הבינלאומי כי מה שמאפיין נשים מובילות בתפקידי מפתח שהן כבר התחילו בגיל צעיר בעולם התעשיה ושימשיכו לחלום ולהעיז.

דינה הנדלר, רכזת החינוך הטכנולוגי בבית החינוך: "אנו מאחלים לתלמידות שתמשכנה להצטיין ולפרוץ קדימה ותזכורנה כי כל האפשרויות פתוחות בפניהם- עם רצון ואמונה ביכולתן".

כפתור נגישות פתוח