מהנעשה ברשת

 

הורים ובנות לומדים על קשר ומוגנות בערב “קשר משפחתי” במדרשת אמי”ת באשדוד

עשרות תלמידות , אבות ואמהות התכנסו השבוע (א) במדרשת אמי"ת למדעים ואומנויות לערב שכולו קשר משפחתי.

במרכזו של הערב, אותו יזם הצוות החינוכי, עמדה תקשורת כנה בין התלמידות והוריהן. באמצעות שאלונים אישיים ומשחקי חברה מיוחדים נוצר בין הבנות והוריהן  שיח כנה שהעמיק את הקשרים המשפחתיים. הבנות וההורים נהנו לגלות עד כמה הם מכירים אחד את השני, ושמחו לגלות גם דברים חדשים.

בהמשך הערב שמעו התלמידות, ההורים והמחנכות הרצאה מרתקת מפי גלעד האן , חוקר פשעים ברשת האינטרנט, שלימד את הנוכחים על הסכנות האורבות ברשת ובאפליקציות השונות ובעיקר על חשיבותה של התקשורת בין ההורים לילדיהם ועל חשיבותה של מעורבות הורית.

חושן כהן , תלמידת כתה ח , מסכמת:" נהניתי לשחק עם ההורים במשחקי שיתוף פעולה מיוחדים. בהרצאה למדתי הרבה דברים חדשים, על סכנות ברשת שלא הייתי מודעת אליהן".

אמה ,אסנת, הוסיפה: "אני מודה לצוות החינוכי במדרשה על היוזמה המיוחדת. הערב היה מחבר, מהנה ומרתק. ההרצאה על הסכנות ברשת היתה חשובה מאין כמוה, והעניקה לכולנו זווית ראיה אחרת על העולם הדיגיטלי"

מנהלת המדרשה אורית קאופמן : "אנו במדרשת אמי"ת מאמינים כי העולם הדיגיטלי  שבתוכו אנו חיים מחדד את הצורך בתקשורת אחרת. כיום, תפקיד המחנכים וההורים להוות ערוץ אמיתי  מחבר עוטף ואוהב המציג אלטרנטיבה יציבה ומשמעותית למסך."

 

צילום: דקלה טולדנו
כפתור נגישות פתוח