מהנעשה ברשת

הזוכה בתחרות הסרטים ארצית על חיילים בודדים: סרטן של תלמידות אמי”ת בנות מעלה אדומים

 

 


סרטן של תלמידות מגמת הקולנוע בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) זכה במקום הראשון בתחרות הארצית לסרטים קצרים אודות חיילים בודדים, יוזמת עמותת "קונקשנס ישראל"  הפועלת לחיזוק הקשר בין יהדות התפוצות וצה"ל.,connections- Israel

עמותת "קונקשנס ישראל" עוסקת בהסברה על צה"ל בכ-200 בתי ספר בקהילות יהודיות ברחבי העולם.  עמותת התלמידים מתכתבים עם חיילים, לומדים על יחידות צה"ל השונות ומגיעים לבקר בארץ בבסיסי צה"ל, כל זאת במטרה לעודד צעירים יהודים להתגייס ולעלות לארץ. בנוסף, מחברת העמותה בין תלמידי מגמות קולנוע בתיכונים ברחבי הארץ  לחיילים בודדים,  להפקת סרטים העוקבים אחר חייו של חייל בודד-  אתגרים, הצלחות וחוויות. את הסרטים שולחים לקהילת בית הספר של החייל הבודד בחו"ל על מנת להעמיק את החיבור של התלמידים לצה"ל ולמדינה.

בין הסרטים נערכה תחרות ובמקום הראשון זכו תלמידות מגמת קולנוע  בתיכון אמ"ית בנות עם הסרט "תמיד לוחם" . את הסרט יצרו תלמידות המגמה נצנת דמלאו (בימוי), אורטל סאלם (צילום) ושרון גורדו (עריכה), בליווי רכזת המגמה רעות דיין והמורה לתקשורת תמר אפרתי. את תעודת הזכיה העניק לתלמידות יו"ר עמותת "קונקשינס-ישראל"  מרדכי (מודי) כהן יו"ר, בטקס שנערך בבית בגין בירושלים.

הסרט מספר את סיפורו של  ג'ק חייל בודד- ממקסיקו שמשרת בסיירת 401 בשריון, אשר עלה לארץ על מנת לשרת כלוחם בצה"ל. הסרט מלווה את ג'ק ברגעי הגעגועים, הגאווה והבדידות. הסרט מאפשר נקודת הצצה לבית החיילים הבודדים "בית גיורא" בו גרים כארבעים חיילים בודדים.  

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות : "ברכותינו לתלמידות על ההישג ועל התבונה והרגישות שגילו לאורך כל העבודה על הסרט, בהדרכתה של המורה תמר אפרתי אשר מלווה את המגמה במסירות ומקצועיות יוצאת דופן".

 

צילום: טובה בן שמעון

כפתור נגישות פתוח