מהנעשה ברשת

 

היזמיות הצעירות ממדרשת אמי”ת  אשדוד

 

 


מאשדוד לעולם הייטק: תלמידות מדרשת אמי"ת אשדוד צועדות את צעדיהן הראשונים בעולם הפיתוח, היזמות וההייטק, וזאת במסגרת האקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת 'גוגיה' ברעננה.

באקדמיה ליזמות, אותה מובילה אשת ההייטק גליה קדמי-פרגמן, נחשפות תלמידות חטיבת הביניים אחת לחודש לעולם היזמות וההייטק באמצעות קידום חשיבה המצאתית והתנסות מעשית בעולם הפיתוח והמחקר, וזאת בשני מסלולים- מגמת סטרטאפ טכנולוגית ומגמת "מייקרס" יצירתית.

בשתי המגמות התלמידות מקדמות מיזמים ורעיונות חדשניים ומשמעותיים להם ולחברה ועובדות על פיתוח מוצרים ומודלים פרי יצירתן.

השבוע השתתפו התלמידות באתגר תנועה לניארית, במהלכו למדו לבנות כלי רכב ממנועים המסוגלים לצבור תאוצה מרבית, ובסדנת רחפנים ותכנות בה נחשפו לעולם תכנות ופיתוח אלגוריתם עבור רחפנים. את התלמידות אתגרו מהנדסי תכנה ואלקטרוניקה ששימשו כמנטורים, והפעילות התבססה על עבודת צוות, יצירתיות ולמידה תוך כדי ניסוי וטעיה.

את התלמידות מלווה המורה ליאורה חי האחראית על פרויקט היזמות במדרשת אמי"ת אשדוד.

אורי מונד תלמידת כתה ז: "הפעילות באקדמיה ליזמות מאתגרת ודורשת חשיבה מחוץ לקופסה, שיתוף פעולה, עמידה בזמנים ועוד. אני מרגישה שאני לא רק נהנית- אלא גם לומדת הרבה על עצמי ועל היכולת שלי לעמוד באתגרים. תודה לבית הספר על ההזדמנות המיוחדת!"

אורית קאופמן, מנהלת מדרשת אמי"ת אשדוד: "כחלק מתפיסת המצוינות במדרשה, המעניקה לתלמידות  חווית למידה רלוונטית וחדשנית המחוברת לחזית הידע והטכנולוגיה,  מטרתנו היא לפתוח בפני כל תלמידה אפיקים רבים ככל האפשר לעולם היזמות, המחקר והמדע על מנת לאפשר לכל אחת למצות את מלוא היכולות בכל תחום דעת בו תבחר".

צילום: נויה ארביב

כפתור נגישות פתוח