מהנעשה ברשת

הישג לנבחרות הרובוטיקה של אמי”ת במודיעין- שלושת הנבחרות העפילו לגמר הארצי

 


צילום: דניאל שריקי

דרבי אמי"תי משולש: נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת בנים ושתי הנבחרות של מדרשת אמי"ת מודיעין הצטיינו בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה השבוע (ד) בהיכל ארנה בירושלים, ושלושתן העפילו לגמר הארצי שיתקיים בחודש הבא בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב.

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין KIPA BOTS  בהנחיית סיגל קרל ורכז הרובוטיקה צחי גרין, זכתה  במקום הראשון הכללי בתחרות והעפילה לגמר הארצי של התחרות- שנה שישית ברציפות. הנבחרת זכתה במקום הראשון בכל קטגוריות התחרות, בניקוד הגבוה ביותר בתפקודי רובוט, ובכרטיס לשלב הארצי של התחרות .

שתי נבחרות הרובוטיקה של מדרשת אמי"ת מודיעין זכו אף הן לעלות לגמר הארצי. קבוצת הטייגריות (כתה ט') זכתה במקום שני הכללי בתחרות, וקבוצת הפנתריות (כתה ז' ח') זכו בפרס שני בביצועי רובוט ובפרס האסטרטגיה.  את הנבחרות ליוו המנטורים דוד הרמן, אדר מרגלית, דניאל פפר, שמוליק פרימס, אסף צוראל ורכזת הרובוטיקה בבית החינוך עפרה מוסקוביץ.

נושא התחרות השנה היה חקר החלל. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. חברי נבחרת KIPA BOTS  מאמי"ת בנים מודיעין ייצרו גרב רוטטת המסייעת לאסטרונאוטים בויסות זרימת הנוזלים בגוף וחיזוק מסת העצם שנחלשת בחלל. התלמידים הסתמכו על מחקרים והסתייעו בין השאר ברופא חלל של נאס"א ובאסטרונאוט הישראלי סא"ל יצחק מאיו.

נבחרת הפנתריות ממדרשת אמי"ת המציאו מקלחת חללית משוכללת ואילו נבחרת הטייגריות פיתחו פתרון שיחסוך את הזמן הרב שהאסטרונאוטים מקדישים לספורט בשל העדר כוח כבידה. לצורך המחקר שלהן התייעצו חברות הנבחרת עם מומחים שונים בנושא חלל  ופיזיותרפיה.

שלושת נבחרות אמי"ת  הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ועבודת החקר הייחודית , אשר זיכו אותן בגביע המקום הראשון והשני בתחרות ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה, בו ישתתפו  כ-100 נבחרות מכל רחבי הארץ. הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית.

עפרה מוסקוביץ, רכזת תחום הרובוטיקה במדרשת אמי"ת מודיעין:

"במסגרת התחרות חנכו חברות שתי הנבחרות קבוצת רובוטיקה צעירה מביה"ס דרכי יהודה, ובנוסף קיימו שיתופי פעולה עם קבוצות רובוטיקה שונות, ביניהן קבוצת הרובוטיקה של תלמידי טייבה. אנו בטוחים כי נכונה לשתי הנבחרות הצלחה גדולה בתחרות הארצית, בשל שיתוף הפעולה יוצא הדופן בין חברות כל נבחרת".

צחי גרין רכז תחום הרובוטיקה באמי"ת בנים  :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

מדרשת אמי"ת מודיעין, צילום: שמוליק פרימס

כפתור נגישות פתוח