מהנעשה ברשת

 

הישג לנבחרת הרובוטיקה של אמי”ת בנים מודיעין – העפילה לגמר הארצי שנה שביעית ברציפות

 

 


נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת בנים מודיעין הצטיינה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה השבוע (א) בתיכון מור במודיעין בהשתתפות כ-25 נבחרות , והעפילה בפעם השביעית ברצף לתחרות הארצית.

נבחרת KIPA-BOTS הנה נבחרת עטורת פרסים, עם עשרות גביעי רובוטיקה מתחרויות ארציות ובינלאומיות. חברי הנבחרת זכו בפרס האליפות בתחרות הבינלאומית בדרום אפריקה לפני חמש שנים, בפרס התכנון המכני באסטוניה לפני שנתיים ובפרס המחקר באוסטרליה בשנה שעברה, על פיתוח פורץ דרך עליו רשמו פטנט: "גרררב" - גרב רוטטת לויסות זרימת דם בשהייה בחלל.

נבחרת KIPA BOTS  בהנחיית ד"ר סיגל עוזיאל-קרל ורכז הרובוטיקה צחי גרין, זכתה השבוע בפרס התכנות  בתחרות והעפילה לגמר הארצי של התחרות, כאמור שנה שביעית ברציפות. את הנבחרת מלווים מנטורים בוגרי הנבחרת, לביא ארזי ואורי שריקי, אשר הובילו את תכנות ותפקוד הרובוט.

נושא התחרות השנה הינו עיצוב ערים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. חברי נבחרת KIPA BOTS  מאמי"ת בנים מודיעין בחרו לעסוק בניקיון המרחב הציבורי העירוני ועצבו את "ספארקי" - רובוט אוטונומי המנקה רחובות. הרובוט מצויד במגוון מערכות לשאיבת ואחסון לכלוך, ניווט, התראה ופליטת שקיות אשפה מלאות.  

הנבחרת הרשימה את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ותכנות הרובוט , אשר זיכו אותה בכרטיס לתחרות הארצית שתערך בחיפה עוד חודשיים,   בהשתתפות  כ-100 נבחרות מכל רחבי הארץ. הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית.

במקביל להכנות לתחרות הארצית ממשיכה נבחרת KIPABOTS בפיתוח ה"גרררב", ובימים אלה נערך גיוס משקיעים להמשך פיתוח מול נאסא .

ליאור הלוי מנהל אמי"ת בנים מודיעין: "התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. חברי הנבחרת יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים, ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

צילום: כיפה בוטס

כפתור נגישות פתוח