מהנעשה ברשת

 

הישג לנבחרת הרובוטיקה של מדרשת אמי”ת מודיעין- העפילה לגמר הארצי ולתחרות החקר FIRST

 


נבחרת הרובוטיקה של מדרשת אמי"ת מודיעין הצטיינה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה בסוף השבוע האחרון בירושלים בהשתתפות 56 נבחרות , והעפילה לתחרות הארצית.

נבחרת טייגרס 960 המורכבת מתלמידות ח-ט במדרשת אמי"ת מודיעין זכתה במקום הראשון בקטגוריית הפרזנטציה, בהעפלה לתחרות החדשנות Global Innovation Award  FIRST ולגמר הארצי של תחרות הרובוטיקה  FLL

נושא התחרות השנה הינו עיצוב ערים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. חברות נבחרת TIGERS ממדרשת אמי"ת מודיעין  פיתחו מערכת לעסוק במניעת תפישת חניות נכים על ידי חונים בלתי מורשים, ופיתחו פתרון המאתר בעזרת חיישנים הסורקים את לוחית הרישוי אם הרכב לא שייך לנכה ושולחים קנס לבעלי הרכב.

במקביל העפילה הנבחרת גם לתחרות החקר הארצית אשר מצטייניה ייצגו את ישראל בתחרות החקר הבינלאומית של FIRST.

הנבחרת הרשימה את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה והצגת נושא המחקר , אשר זיכו אותה בכרטיס לתחרות הארצית שתערך בחיפה בעוד חודש. הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית.

בתחרות השתתפה גם הנבחרת הצעירה מכיתות ז' - ליונס 1941 שפיתחה מתקן משחק שמותאם לנכים ומאפשר להם לשחק בו יחד עם ילדים שאינם מוגבלים תנועתית.

את הנבחרות ליוו המנטורים זאב שומכר, יעל גרוסמן ושמוליק פרימס שהם הורים לבנות הנבחרת וכן המנטוריות בוגרות הFLL משכבות י'-יב' שירי פרימס, תהל כהן, אריאלה פפר, יערה כהן, שחף כהן, בהובלת מנהל חטיבת הביניים בבית החינוך עידן הרשקו.

שמוליק פרימס, מנטור בקבוצה: "השנה לראשונה כל הניהול השוטף של הקבוצות הופקד בידי מנטוריות צעירות בנות המדרשה בוגרות תוכנית הFLL  בשנים האחרונות, ובמקביל להשתתפות במסגרת ה First Robotics Competition של FIRST ממנטרות ומפעילות את הקבוצות. למעשה ההורים מתמקדים בעיקר בפן התפעולי והניהול המקצועי נעשה באמצעות הבנות".

ליאת וגשל מנהלת מדרשת אמי"ת מודיעין: "התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, חקר, בנייה טכנית ותכנות. חברות הנבחרת יוצאות נשכרות במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים, ואנו גאים בהן על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להן המשך הצלחה."

 

צילום: ויויאן אלבוים

כפתור נגישות פתוח