מהנעשה ברשת

 

הליצניות הרפואיות סייעו לתלמידות הצעירות לקבל חיסון

 


עם ליצניות החיסון לא כואב: תלמידי כתה ב' בית הספר אמי"ת צמח השדה במעלה אדומים קבלו השבוע חיסונים עם חיוך על הפנים, וזאת בזכות הליצניות הרפואיות מבית החינוך אמי"ת אורי מעלה אדומים שהקלו עליהן את החוויה.

תלמידות חטיבת הביניים בבית החינוך אמי"ת אורי משתתפות השנה בקורס ליצנות רפואית, במסגרת תכנית העשרה בה הן בוחרות קורסים על פי בחירתן מתוך מגוון כגון: הייטק, אדריכלות , ספרדית, פרחי משפט, פרחי רפואה- וגם ליצנות רפואית, חלק מתכנית העשרה מטעם אגף אומנויות של משרד החינוך.

במסגרת הקורס, אותו מעבירה מדי שבוע השחקנית והליצנית הרפואית אבישג זכריה, רוכשות התלמידות את מיומנות הליצנות הרפואית- שימוש בצחוק על מנת להסיח את דעת החולה ממצבו הרפואי ושיפור הרגשתו.

השבוע יצאו הליצניות הצעירות ליישם את המומחיות אותה הן רוכשות- ולסייע לתלמידי שכבה ב לקבל את החיסונים. הבנות הצחיקו, שרו ורקדו עם התלמידים וכך סייעו להפיג את החשש מהחיסון, שיזכר כחויה קלה ונעימה.

אחת התלמידות מסכמת:

"החוויה הייתה ממש טובה, הילדים שמחו שהגענו ושהיה להם עם מי לשחק ולצחוק וכך לשכוח מהפחד מהחיסון .למרות שאנחנו יותר גדולות- הם התחברו אלינו בשמחה, ונרגעו. אני שמחה שבחרתי בקורס המיוחד הזה".

מנהלת אמי"ת אורי רוחמה ווגל:

"בית חינוך אמי"ת אורי חורט על דגלו העצמה ומצוינות אישית, הבאה לידי ביטוי בסיורים בחברות היי טק, פיתוח מוצרים וקורסים מגוונים המיועדים לפתוח בפני כל תלמידה צוהר לעולמות חדשים ולעורר סקרנות וצמיחה. אנו שמחים שהתלמידות החזירו חזרה לקהילה כחלק ממערך נושא הערבות הדדית במשרד החינוך ובתודה ליו"ר הנהגת ההורים על היוזמה ".

כפתור נגישות פתוח