מהנעשה ברשת

 

‘המכונה המופלאה’ של אמי”ת עכו זכתה במקום השני הארצי והעפילה לתחרות העולמית הוירטואלית


תלמידי בית החינוך אמי"ת עכו זכו השבוע במקום שני בתחרות הארצית "המכונה המופלאה 2018", מבין עשרות נבחרות מכל רחבי הארץ, והעפילו לתחרות העולמית הוירטואלית בה ישתתפו נבחרות מכל רחבי העולם.

מטרת התחרות ,  הנערכת בשיתוף תכנית 'קדם עתידים' לקידום תלמידים מצטיינים בפריפריה וצה"ל, היא לחשוף את התלמידים לחוקי הפיזיקה באמצעות חקר, התנסות וחוויה ולחתור למצוינות מדעית .

המשימה עליה התחרו נבחרות מכל הארץ הנה היא לבנות מכונה יצירתית המדגימה לפחות ארבעה עקרונות מדעיים , כגון מכאניקה וציפה, מכונות פשוטות, מתקף תנע, אופטיקה, מנוע חשמלי, כימיה, וחום, ובסופו של דבר- מצליחה למלא צלחת של דגנים.

נבחרת התלמידים מבית החינוך אמי"ת עכו היא נבחרת רב גילאית הכוללת תלמידים מכתות ח-ט. התלמידים למדו את "חוקי המשחק" ומיד החלו בעשייה. התלמידים תכננו "מכונה מופלאה" בנושא 70 שנות חדשנות וחלל במדינת ישראל, שהרשימה את השופטים במקוריות ותחכום.

מבין עשרות נבחרות מצטיינות מכל רחבי הארץ זכו התלמידים במקום השני הארצי על הפיתוח המתוחכם שבנו, והתקדמו לשלב התחרות הוירטואלית העולמית .

אתי צברי, מנהלת בית החינוך אמי"ת עכו:" ישר כח למורה אורה אייזנברג והמורה צביקה ליבוביץ' וצוות הפיזיקה של אמי"ת עכו, אשר ליוו את התלמידים להצלחה והוכיחו להם כי אין מטרה שהם אינם יכולים להשיג".

כפתור נגישות פתוח