מהנעשה ברשת

 

המשפטניות הצעירות מאולפנית אמי”ת צפת

 

 


במסגרת שיעורי האזרחות התנסו השבוע תלמידות אולפנית אמי"ת צפת ביום בחיי בית המשפט.

התלמידות יצאו לסיור לימודי בבית המשפט המחוזי בנצרת, בליווי רכז אזרחות באולפנית שמואל בוצ'קובסקי, במהלכו למדו על המבנה הארגוני של בית המשפט, על תפקידיו ודרכי פעולתו.

התלמידות, אשר  צפו בדיון משפטי בנושא הארכת מעצר של בעל אלים, והתרשמו מאוד מהאחריות המוטלת על בית המשפט בדאגה לשלומם והגנתם של האזרחים .

לסיכום היום המיוחד ערכו התלמידות באחד מאולמות בית המשפט ביום של משפט –בו שחזרו את משפט שי דרומי , מושבניק תושב הדרום אשר ירה למוות בגנבים לאחר גנבות חוזרות ונשנות של בעלי חיים ומכשור חקלאי מהמשק שלו, ופסק הדין התקדימי שנפסק בעניינו, על ההיתר להגנה עצמית בפני גנבים במקרים מסוימים.

התלמידות, אשר נחלקו לתפקידי סנגוריה, קטגוריה ושופטות, התכוננו למשפט והתמודדו עם הדילמות המוסריות והמשפטיות אשר עולות בו עד להכרעת הדין על ידן.

רכז האזרחות שמואל בוצ'קובסקי מסכם : "מטרות הסיור בבית המשפט היו הנגשת הרשות השופטת לתלמידות והתנסות בפתרון דילמה מוסרית וערכית תוך לימוד הצדדים השונים. התלמידות למדו באופן מעשי נושאים שלמדו באופן תאורטי בכיתה, כגון אחריות בית המשפט לזכות הנאשם להליך הוגן, ובאופן כללי הבינו כי שיעורי האזרחות הם מעשיים לחלוטין ואינם קיימים רק בספרי הלימוד."

יפה שמש-פרג'ון, ראש אולפנית אמי"ת צפת: " אולפנית אמי"ת צפת שמה לה למטרה לחנך את התלמידות למצוינות לימודית וערכית לצד מעורבות בסדר היום החברתי. החוויה הלימודית המיוחדת בבית המשפט פתחה בפני התלמידות צוהר לעולם המשפט בו תוכלנה לבחור לקחת חלק ולהשפיע ".

 

כפתור נגישות פתוח