מהנעשה ברשת

הן מהאו”ם

DSCN0863

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש נבחרו להשתתף בפרוייקט הבינלאומי "דגם האו"ם" בו משתתפים בני נוער מכל רחבי העולם, ביניהם 60 בתי ספר מכל רחבי הארץ, ולומדים אודות תפקידיו ומבנהו של האו"ם.

במסגרת הפרוייקט נפגשו השבוע התלמידות עם יו"ר מפלגת העבודה יצחק בוז'י הרצוג, במטרה  לשמוע ממנו על השפעתו של האו"ם בהחלטות ובניהול קונפליקטים ישראליים. התלמידות שאלו את הרצוג שאלות רבות בנוגע לניסיונו הפוליטי, תכניותיו לעתיד , תפקידה של האופוזיציה בכנסת וכמובן ביקשו את דעתו על מעורבות האו"ם בסכסוך הערבי-יהודי .

לאחר הפגישה במשרדו, ליווה חה"כ הרצוג את הבנות בסיור בכנסת, והכניס אותן למליאת הכנסת כאורחותיו האישיות במהלך דיון על הצעת חוק .

אחת מתלמידת האולפנה מסכמת את המפגש: " התקשורת מוציאה מהקשרם את האנשים העומדים מאחורי החליפות, הקמפיינים, ההצהרות והטוקבקים. הבנתי שמאחורי הפוליטיקאים עומדים בני אדם, אשר רוצים בטובה של המדינה,כל אחד מנקודת המבט שלו" .

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה :" החינוך לקבלת האחר ולהכלת דעות מגוונות  הוא מאבני היסוד של החינוך באולפנה. אנו שואפים לגדל את מנהיגות העתיד, בעלות דעות עצמאיות וגם אוזן קשבת לדעות המנוגדות לשלהן ".

את השתתפות תלמידות האולפנה בפרוייקט קידם ד"ר מאיר אקשטיין מעמותת ההורים לצידה של ראשת האולפנה איריס אליהו. את התלמידות מנחה מטעם הפרוייקט ד"ר ריאה שוורצברג.

 

כפתור נגישות פתוח