מהנעשה ברשת

 

הפיזיקאיות הצעירות מאמי”ת רננים במאיץ החלקיקים בשוויץ

מאיץ חלקיקיםמשלחת של כ-20 תלמידות לפיזיקה, מבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה שבה השבוע מסיור לימודי במרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שווייץ.
סרן הוא פרוייקט לחקר האטום הגדול בעולם ובמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש , במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיסיקה על ידי מדענים מכל רחבי העולם.
במהלך שבוע למידה אינטנסיבי במכון , לו קדמו שבועות של הכנה ולמידה, הן נפגשו עם מדענים מכל העולם, סיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ונחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי. בסוף כל יום בנות המשלחת התכנסו וליבנו סוגיות של תורה ומדע כחלק בלתי נפרד מהמסע הייחודי שהן עוברות".

עומר בצלאל, תלמידת מגמת פיזיקה באמי"ת רננים: "היציאה עם המשלחת לסרן בשוויץ היתה הזדמנות נפלאה. זכינו להיחשף למיטב החוקרים בתחום ולשמוע מהם על החידושים והפיתוחים שהתגלו בסרן. הטיול היה חוויתי, לימודי ומהנה ושמחתי מאוד לקחת בו חלק ".

את הבנות ליוו במסע אהוד יצחקי מורה לפיזיקה באמי"ת רננים, וורדה שלום מנהלת חטיבה עליונה בבית החינוך, שמסכמת:
"הנסיעה למאיץ החלקיקים בסרן שבשוויץ חשובה כאמירה חינוכית לכל תלמידות אמי"ת רננים. אנחנו מאמינות במצוינות לימודית ובמנהיגות חינוכית ,שני ערכים שבנות מגמת פיזיקה חוות בנסיעה זו כאשר הן נחשפות למחקרים פורצי דרך בעלי השפעה עולמית במאיץ החלקיקים . אנחנו מאמינות  שכשזורעים את הזרעים הנכונים בנותינו תהפוכנה למנהיגות העתיד של מדינת ישראל ."

בתמונה: תלמידות אמי"ת רננים לצד מאיץ החלקיקים במעמקי האדמה במרכז המחקר בסרן
צילום: יעל יצחק
כפתור נגישות פתוח