מהנעשה ברשת

 

הפיזיקאיות מאולפנת אמי”ת גבעת שמואל לומדות בשוויץ

 


מגבעת שמואל לקדמת חקר הפיזיקה בעולם: תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל  נבחרו להשתתף במשלחת תלמידות אמי"ת למרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שוייץ.

נגה פוסטיק וכרמל נוימן, תלמידות כתה י"ב באולפנת אמי"ת גבעת שמואל, חזרו השבוע מסיור לימודי של המשלחת בסרן, בה השתתפו 15 תלמידות אמי"ת מצטיינות מכל רחבי הארץ. את המשלחת ליוו המורות לפיזיקה אפרת ברק-בלאו וחגית בשארי.

סרן הוא פרוייקט לחקר האטום הגדול בעולם ובמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש, במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיזיקה על ידי מדענים מובילים מרחבי העולם .

בשבוע הלמידה במאיץ, לו קדמו שבועות של הכנה ולמידה, הפיזיקאיות הצעירות נפגשו עם מדענים, סיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ונחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי.

נגה וכרמל, תלמידות האולפנה ומשתתפות המשלחת לסרן, מסכמות: " סרן הוא מקום מיוחד- חוויה כזו של חקר פיזיקלי אי אפשר למצוא בשום מקום אחר בעולם, ואנו מודות על ההזדמנות שהיתה לנו להגיע לשם עם המשלחת של רשת אמי"ת".

ד"ר רחלה תורג'מן ראש קהילת מורי הפיזיקה ברשת אמי"ת מסבירה כי "על מנת ששבוע הלימודים בסרן יהיה אפקטיבי ערכה הרשת מבדקים אליהן נגשו תלמידות מצטיינות , והמצטיינות שבהן נבחרו למשלחת".

חנית פרשטנד ראש אולפנת אמי"ת גבעת שמואל:

"אנו באולפנה מעודדים את הבנות למצוינות בכל תחום בו הן בוחרות. המסר לתלמידותינו הוא ברור-  מצוינות היא דרך חיים ואתן יכולות להיות המדעניות המובילות של המחר".

צילום: אמי"ת

 

כפתור נגישות פתוח