מהנעשה ברשת

 

הפיזיקאיות מאולפנת אמי”ת נגה בבית שמש לומדות במאיץ החלקיקים בשוויץ

 


מבית שמש לקדמת חקר הפיזיקה בעולם: תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש  נבחרו להשתתף במשלחת תלמידות אמי"ת למרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שוייץ.

יעל סויסה ואוריה טיילו, תלמידות כתה יב' באולפנת אמי"ת נגה, חזרו השבוע מסיור לימודי של המשלחת בסרן, בה השתתפו 15 תלמידות אמי"ת מצטיינות מכל רחבי הארץ. את המשלחת ליוו אפרת בלאו-ברק, מורת מגמת פיזיקה מאולפנת אמי"ת נגה, וחגית בשארי מאולפנת אמי"ת להב"ה קדומים.

סרן הוא פרויקט לחקר האטום הגדול בעולם ובמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש, במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיזיקה על ידי מדענים מובילים מרחבי העולם .

בשבוע הלמידה במאיץ, לו קדמו שבועות של הכנה ולמידה, הפיזיקאיות הצעירות נפגשו עם מדענים, סיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ונחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי.

אוריה טיילו, תלמידת האולפנה וממשתתפות המסע, מסכמת: "זו היתה חוויה מדהימה, כמויות אדירות של ידע שהועבר בצורה הטובה ביותר ועל ידי מדריכים ומומחים מצוינים".

 חברתה יעל סוויסה, מוסיפה : " פגשתי את חוד החנית של עולם הפיזיקה, והתאהבתי בו. החלום שלי הוא להיות שם בעצמי עוד כמה שנים, ואולי להלהיב תלמידים אחרים כמו שהלהיבו אותי".

ד"ר רחלה תורג'מן ראש קהילת מורי הפיזיקה ברשת אמי"ת מסבירה כי "על מנת ששבוע הלימודים בסרן יהיה אפקטיבי ערכה הרשת מבדקים אליהן נגשו תלמידות מצטיינות , והמצטיינות שבהן נבחרו למשלחת".

מרים קורן ראש אולפנת אמי"ת נגה:

"אנו באולפנה מעודדים את הבנות למצוינות בכל תחום בו הן בוחרות. המסר לתלמידותינו הוא ברור-  מצוינות היא דרך חיים ואתן יכולות להיות המדעניות המובילות של המחר".

כפתור נגישות פתוח