מהנעשה ברשת

 

הפיזיקאיות מאמי”ת עתידים אור עקיבא לומדות בשוויץ

 


מאור עקיבא לקדמת חקר הפיזיקה בעולם: תלמידות קריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא  נבחרו להשתתף במשלחת תלמידות אמי"ת למרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שוייץ.

טליה אלון והלן גינסין, תלמידות כתה י"ב באמי"ת עתידים, חזרו השבוע מסיור לימודי של המשלחת בסרן, בה השתתפו 15 תלמידות אמי"ת מצטיינות מכל רחבי הארץ. את המשלחת ליוו המורות לפיזיקה אפרת ברק-בלאו וחגית בשארי.

סרן הוא פרוייקט לחקר האטום הגדול בעולם ובמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש, במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיסיקה על ידי מדענים מובילים מרחבי העולם .

בשבוע הלמידה במאיץ, לו קדמו שבועות של הכנה ולמידה, הפיזיקאיות הצעירות נפגשו עם מדענים, סיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ונחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי.

טליה אלון, תלמידת אמי"ת עתידים וממשתתפות המשלחת: "זו היתה חוויה יוצאת מגדר הרגיל. אין עוד דרך לתאר את המסע הזה חוץ מבלתי נתפס. הדברים שראינו ומה שהסבירו לנו הרגישו כאילו נלקחו מתוך סרט מדע בדיוני... מדהים לראות כמה המדע מתקדם והמספר הרב של החוקרים הישראלים שפגשנו שם גרמה לי לגאווה גדולה."

ד"ר רחלה תורג'מן ראש קהילת מורי הפיזיקה ברשת אמי"ת מסבירה כי "על מנת ששבוע הלימודים בסרן יהיה אפקטיבי ערכה הרשת מבדקים אליהן נגשו תלמידות מצטיינות , והמצטיינות שבהן נבחרו למשלחת".

אתי לרדו מנכ"לית קריית החינוך אמי"ת עתידים:

"אנו באמי"ת עתידים מעודדים את כל תלמידנו ותלמידותינו למצוינות בכל תחום בו יבחרו. המסר לתלמידותינו הוא ברור-  מצוינות היא דרך חיים ואתן יכולות להיות המדעניות המובילות של המחר".

צילום: אמי"ת

כפתור נגישות פתוח