מהנעשה ברשת

 

הפנינג של חסד אמי”תי


זה התחיל מרעיון קטן ורצון גדול שכל ילד במעלה אדומים יהיה מחופש השנה, שלאף אחד לא תחסר תחפושת, ומשם זה התגלגל להפנינג ענק וקהילתי עם מתנדבים, תורמים ושיתופי פעולה מוצלחים.

כחלק מחגיגות ראש חודש אדר התקיים בבית החינוך אמי"ת איתן ביום חמישי בערב הפנינג בסימן 'בשנת ה-70 לעצמאותה של מדינת ישראל, כל ילד בקהילה מחייך עם תחפושת בחג הפורים'. לילך לוי מבית החינוך יחד עם ברכת הדרך של דניאל בארי, מנהל בית החינוך, החליטה להרים הפנינג משפחות קהילתי בו תהיה שמחה רבה וכל ילד יצא עם תחפושת חינם לחג הפורים המתקרב.

ראשונים להירתם למשימה היו מחנכי ותלמידי שכבה ט' מבית החינוך שהחליטו לקיים את ההפנינג בראש חודש אדר ולהיות שותפים מלאים בתהליך.

לילך פנתה לוועד ההורים הבית-ספרי שמיד נרתם למשימה ושלומי ירוחם, יו"ר וועד ההורים העירוני נרתם גם הוא לשתף פעולה ושלח פניה לחברי הועד שיפנו לבתי הספר היסודיים לעזרה באיסוף התחפושות.

תוך כדי תנועה הפרסומים צברו תאוצה וכולם רצו לקחת חלק באירוע. נילי בקצב הצלילים התנדבה לקבל את הילדים והמשפחות, להפעיל ולאפר את כולם ולהעלות חיוך רחב על פניהם. יהודה רודרמן, איש צוות מבית החינוך, נרתם אף הוא בזריזות והתנדב לקיים מופע להטוטים עבור הילדים. מתנפחים הושכרו מקייטנת לאה, שוטרי תחנת משטרת מעלה אדומים הסתובבו בין הילדים, אלי פרקש, תרם בלונים מעוצבים לילדים, תלמידי בית החינוך הכינו משחקים וביום האירוע סייעו בארגון וסידור המתחם, הפעלת עמדות המשחקים, המוזיקה, הפופקורן והסוכר והכל תחת ניצוחה של לילך.

איסוף התחפושת מתושבי העיר הניב פירות מרשימים וכך זרמו אל בית החינוך שקיות רבות עם תחפושות. בנוסף, יעקב, מבזאר שטראוס לא נשאר אדיש לנושא ותרם תחפושות חדשות ויפות עבור הילדים בכל הגילאים.

לאירוע הגיעו משפחות רבות, הילדים שמחו, השתוללו, שיחקו, התאפרו והחשוב מכל יצאו עם תחפושת לחג הקרב ובא. בנוסף, גיא יפרח, סגן ראש העיר, כיבד בנוכחותו, לקח חלק באירוע ופרגן למארגנים.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, אמר "אנו רואים את בית החינוך שלנו כמרכז קהילתי עבור תושבי העיר. אנו מאמינים כי קיימת חשיבות גדולה לנתינה של התלמידים בתוך העיר בה הם גדלים. המפגשים האלה תמיד מעצימים את התלמידים ומלמדים אותם שיעור חשוב לחיים. תודה ללילך לוי על היוזמה הברוכה, לצוות בית החינוך והתלמידים על שיתוף הפעולה ולכל מי שתרם מזמנו על-מנת שהאירוע יצא לפועל. מרגש היה לראות את השמחה בעיניהם הילדים – זה היה שווה את הכל".

כפתור נגישות פתוח