מהנעשה ברשת

הרב הראשי הרב דוד לאו ביקר באולפנת אמי”ת אוריה ב”ש


 


תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע ארחו השבוע (א) את הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו.

את הרב קבלה בברכה ראשת האולפנה נעה הכהן אשר בשם הצוות החינוכי והתלמידות העניקה לו את הספר "הנני כי קראתי לי" על תולדותיה של רשת החינוך אמי"ת, בהקדשה אישית.

במפגש, בו לקחו חלק גם תלמידי התיכון הממלכתי מקיף א', שוחח הרב עם התלמידים על ערך כבוד האדם כפי שבא לידי ביטוי בסיפורי התנ"ך ובימינו אנו. הרב הדגיש בפני התלמידים שבימינו שמירה על כבודו של אדם משמעותית הרבה יותר, שכן בעבר אדם היה עשוי להיות מבויש בפני קהל מצומצם , ואילו כיום , בתרבות הטוקבקים והרשתות החברתיות, אדם יכול להיות נתון לשיימינג בפני מאות ,אלפים ואף יותר.

התלמידות הפנו לרב שאלה בנוגע למצב הכשרות בישראל ומדוע אין קו אחד של כשרות בארץ, על כך ענה הרב כי מאמצים רבים מוקדשים לעניין אך בממשלה הוא אינו מצליח להתקדם.

תלמידה אחרת שאלה את הרב לגבי האסון השיטפון אשר ארע בשבוע שעבר בערבה והרב הסביר כיצד בעיניו ניתן להבחין בין גשמי ברכה לגשמים שאינם כאלו, והדגיש כי יש קשר ישיר באמונת ישראל בין אחדות וסובלנות בין אדם לחברו לבין גשמי ברכה.

לסיום ברך הרב את הנוכחים בברכת "מי שברך" לחיי תורה ואמונה, בריאות וחיים טובים. ואיחל לתלמידות בסיום הברכה שיזכו להקים בתים בישראל בעתו ובזמנו.
נעה הכהן ראשת האולפנה: "שמחנו לארח בבית החינוך את הרב לאו ואת שכנינו תלמידי מקיף א' , לשיחה מרגשת על כבוד הזולת ועל האופן בו יכולים כולנו להרבות אהבה ושלום בעם".

כפתור נגישות פתוח