מהנעשה ברשת

התלמידות מנציחות “פיסות חיים”

 


תלמידות מגמת אומנות באולפנת אמי"ת גבעת שמואל מנציחות את זכר הנופלים בעזרת פרויקט ההנצחה האומנותי "פיסת חיים", בהובלת המורה לאומנות הילה סבן.

במסגרת הפרויקט בחרה כל תלמידה חלל צה"ל, חקרה את סיפור חייו וניסתה להכיר "פיסות חיים" רבות כלל האפשר של כל אחד מהם, מתוך שיח עם בני משפחתו וחבריו ומתוך אתרי הנצחה שונים.

לאחר החקר יצרה כל תלמידה דיוקן פנים של הדמות אודותיה חקרה בטכניקת  הקולאז' - הדבקה של פיסות נייר המשתלבות ליצירה שלימה. הטכניקה נבחרה כהקבלה ל"פיסות חיים" היוצרות תמונה שלימה של אדם ועולמו.

השבוע  הוזמנו בני משפחות הנופלים למפגש עם תלמידות מגמת האומנות לערב 'פיסת חיים' בו קיבלה כל משפחה את תמונת יקירה עשויה קולאז' אשר הוכן ע'י התלמידות.

את הערב ליווה האמן אליעזר רוזנפלד שריגש בסיפור האישי שלו בליווי שירים. בסוף הערב קיבל אליעזר מבנות המגמה את דיוקנאות שני בניו יצחק ומלאכי הי'ד.

הפרויקט, אותו הובילה המורה לאומנות הילה סבן בליווי המדריכה הפדגוגית עפרה גרוסמן וסטודנטיות לאמנות ממכללת תלפיות, נערך בשיתוף 'יד לבנים' בניהולה של טובה גולדרייך .

חנית פרשטנד, ראשת האולפנה: "החובה וההתחייבות לא לשכוח את הנופלים, יותר מאשר למענם -הינה למעננו. כשאנו זוכרים אנו מחנכים את עצמנו,  אנו זוכרים בראש ובראשונה למען כבודנו אנו."

בתמונה: התלמידה אביה להב עם יצירתה ובנותיו של החייל עמנואל מוניו גייגר ז"ל

צילום: שיר אלמליח
כפתור נגישות פתוח