מהנעשה ברשת

התלמידים מפתחים במייקרוסופט

 

 


במסגרת שיתוף הפעולה בין רשת אמי"ת, חברות Microsoft ישראל ו- U-BTech Solutions, השתתפו עשרות תלמידי ומורי אמי"ת מכל רחבי הארץ ביום מיוחד של פיתוח ואפיון פתרונות דיגיטליים לצרכים ואתגרים מחיי בית הספר.

את מרתון היזמות יזם  שי ניסן רכז רשתיות וטכנולוגיה בקהילת אמי"ת צפון וצוות רכזי רשתיות וטכנולוגיה פדגוגית ממנהל מו"פ ברשת אמי"ת.

מלווים במנטורים בעלי ידע פדגוגי, טכנולוגי ועסקי מרשת אמי"ת, ממייקרוסופט ומיובי-טק עבדו צוותי המורים והתלמידים על זיהוי צורך ופתחו פתרון - החל מאפליקציה לארגון מערכת שעות ולוח מבחנים דרך באפליקציה המעודדת את הפחתת השימוש בטלפונים הסלולריים וכלה בפתרונות פדגוגיים למתן מענה לשונות בין תלמידים המאפשרת לכל תלמיד ותלמידה להתקדם בקצב המתאים לו.

בסוף תהליך העבודה הוצגו היוזמות השונות  בפני מליאת המשתתפים וחבר השופטים המורכב מבכירי אמי"ת יובי-טק ומייקרוסופט בחר את שלושת היוזמות המצטיינות אשר זכו בתעודות הצטיינות והועברו להמשך פיתוח על ידי הגורמים המתאימים.

הזוכים אשר הרשימו את השופטים וזכו באות הצטיינות היו בין השאר קבוצת אמי"ת בר אילן נתניה עם היוזמה "אחלדרך", אפליקציה המקשרת בין תלמידי כיתות חט"ע במסגרת שעות המעורבות החברתית ותלמידי כיתות ז' וח' הזקוקים לשיעורים פרטיים, על מנת להקל על ההורים וכדי לחזק את יצירת הקהילה החינוכית הלומדת

וקבוצת  אמי"ת עכו וחצור עם יוזמה משולבת העוסקת בניהול יומן כלל בית ספרי, הכולל את הפעילויות החברתיות והלימודיות, חוסם כפילויות ועומסים, מתזכר ומעדכן את כלל התלמידים והמורים במתרחש בקהילה.

רונן גבאי, מייסד שותף וסמנכ"ל טכנולוגיות ביובי-טק:

"הרעיון בימים מהסוג הזה הוא לחבר את הטכנולוגיה עם הפדגוגיה ולהעניק לתלמידים חוויה יצירתית המאפשרת לחבר את העולם התעשייה האמיתי עם עולם בית הספר, היכולת לחלום וליצר חזון ולהביא אותו לכדי מימוש אמיתי בעולם הטכנולוגי ".

אילת דויטש, סמנכ"ל רשת אמי"ת :

"רשת אמי"ת בחרה בחברת מייקרוסופט ויוביטק כשותפות אסטרטגיות להטמעת סביבה מתקדמת שתאפשר למנף את תהליכי ההתחדשות הפדגוגית ואת המעבר מבתי חינוך לקהילות חינוכיות לומדות, ותהווה חלק מתפיסת השותפויות עם ארגונים וחברות שונות בסביבת בית החינוך במטרה לחבר את התלמידים לעולם האמיתי ולאפשר להם התנסויות רלוונטיות בתחומים שונים."

בתמונה: היזמים המצטיינים בהאקתון פיתוח ויזמות במייקרוסופט 

צילום: הילית פינקלשטיין
כפתור נגישות פתוח