מהנעשה ברשת

 

התלמידים משפצים בית כנסת לזכר הבוגרים הנופלים

 


מרגש - התלמידים החליטו לשפץ את בית הכנסת במקיף אמי"ת  ב'  המתחדש באשקלון  לזכר הבוגרים החללים. משפחות הנופלים הודיעו כי יתרמו את ארונות הקודש.

בית הכנסת השוכן בתיכון הותיק זקוק לשיפוץ ובמועצת התלמידים החליטו ליזום מבצע לגיוס תרומות למען בית הכנסת שלהם - לעילוי נשמת חללי צה"ל בוגרי בית הספר. 

מבצע הגיוס יחל בראש חודש אדר אך התלמידים כבר החלו להפיץ אותו בעיר ולפנות לידידים, בני משפחה ובוגרי בית הספר.

המנהל הרב רפי מימון אומר כי ההודעה של משפחות הנופלים על תרומתם את ארונות הקודש ופרוכות ועוד, ריגשה את התלמידים ואת הנהלת בית הספר. "זו זכות גדולה שבבית הכנסת שלנו יונצחו הנופלים. אנחנו מחנכים את  תלמידינו להאיר פנים ולהיות תמיד מהנותנים  לחברה ולקהילה ומהסיפורים על בוגרינו שנפלו עולה דמותם כנותנים ותורמים- למשפחה ולקהילה".

המנהלת מיכל פלג: "הרעיון של מועצת התלמידים עלה מתוך הרצון להנציח באופן משמעותי את בוגרי בית הספר שנפלו ואני חושבת שעלינו לתת מקום לכל אחד מן החללים  בני העיר, כולם יקרים כולם אהובים וכולם ראויים  שנתפלל בבית לזכרם. "

מימון ופלג קראו לכל תושבי אשקלון לסייע לתלמידים במבצע שהם יצאו אליו : "יש לנו תלמידים נפלאים. אנו  מצדיעים להם על היוזמה, על המסירות ועל האכפתיות. הרצון שלהם בבית כנסת מכובד המכבד את יושביו מרגש ומחמם את הלב."

כפתור נגישות פתוח