מהנעשה ברשת

 

חגיגה של עליה באולפנת אמי”ת נגה


יחד עם כלל מערכת החינוך, ציינו את שבוע העליות באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) ביום שישי האחרון.

לקראת שבוע העליות הוחלט באולפנה , המשלבת גווני אוכלוסייה שונים ממגוון ארצות מוצא , לחבר את התלמידות לנושא העליות בדרך של חויה ולמידה משמעותית.

כל כיתה קיבלה את אחת מ'תפוצות' ישראל בעולם ולמדה עליה. במהלך השבוע הבנות עמלו לקראת תחרות בין הכיתות בנושא התפוצות השונות מהן עלו יהודים לארץ ישראל. כל כיתה הכינה על התפוצה היהודית שלה פוסטר הכולל תיאור של התפוצה וסיפור העליה שלה, מגש אוכל מסורתי ופרזנטציה קצרה: סרטון, הצגה או ריקוד.

המורות מספרות כי היה מרגש לראות תלמידות יוצרות קשר עם סבים וסבתות שעלו ממרוקו, מסוריה ומעירק, מתימן, מצרפת ומארה"ב, מאתיופיה ומפולין, מדרום אמריקה, מתוניס ומלוב ומתעניינות במתכונים, במסורות ובמנהגים משפחתיים.

מורות ותלמידות עם "סיפורי עליה" אישיים, שיתפו את התלמידות בסיפור עלייתם. הכיתות קיבלו ניקוד על העשייה והמעורבות של כלל הבנות ותוכן שבא לידי ביטוי בכל תוצר. פעילות השיא התקיימה בכינוס כללי בו כל כיתה הציגה בצורה יצירתית את הלמידה בתחרות "בין התפוצות". במקום הראשון זכתה כתה ז1 עם תפוצת יהדות תימן.

מנהלת החטיבה, מרים קורן: " באולפנת אמי"ת נוגה לומדות זו לצד זו תלמידות שמשפחותיהן עלו לארץ ממזרח וממערב, מעדות אשכנז וספרד, מבריה"מ ומאתיופיה. 'שבוע העליות' הוא הזדמנות להתחבר למסורות משפחתיות, ללמוד על השורשים ולהעריך את הזכות לחיות בתקופה שבה אנו רואים את התקיימות דברי הנביא "ושבו בנים לגבולם".

 

כפתור נגישות פתוח