מהנעשה ברשת

 

יום אמי”ת – חיבורים לכלל ישראל

תלמידי אמית באר שבע הזוכים

מאות מתלמידי רשת אמי"ת השתתפו ביום אמי"ת - הארוע המסכם את הנושא הרשתי השנתי - חיבורים בחברה הישראלית. הארוע נערך בגבעת התחמושת, לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים, כדי לחזק  את הזיקה של התלמידים לירושלים, נערך לאורך היום מסע חינוכי יחודי בבירה. עשרות קבוצות של תלמידי אמי"ת מכל הארץ הגיעו לעיר וערכו פעילות משותפת עם בתי ספר ממגזרים שונים בחברה הישראלית. תלמידי אמי"ת מודיעין למשל, הגיעו לתיכון בויאר ועסקו בפעילות עם התלמידים שם בנושא סטיגמות הדדיות, כל אחד היה צריך לכתוב פוסט בדף הפייסבוק על נושאים שונים ואחר כך נערכה השוואה ביניהם, למרבה ההפתעה בנושאים רבים העמדות היו דומות. צחי גרין מנהל החטיבה במודיעין אמר כי בניגוד לסטיגמות "הערכים או הנהנתנות אינם מתחלקים לפי כיסוי הראש אלא לפי מה שבלב", תלמידי אמי"ת בר אילן ברמת גן ותלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל ערכו מפגש מרתק בתיכון שליד האוניברסיטה בדיון בין התלמידים מהצדדים השונים על משמעות יום ירושלים ומלחמת ששת הימים.

את היום הדריכו חברי המנהיגות הצעירה ע"ש רועי קליין, בוגר אמי"ת. אותם הובילה ראש תחום חיבורים ברשת, נורית דוידי. היום סיכם מהלך של שנה שלמה שבה התלמידים מובילים את חבריהם בכל הארץ בתכנית לחיבורים בחברה, במהלך היום התלמידים פגשו דמויות ירושלמיות המייצגות פנים שונים בחברה ובמדינה ובהם: אישים מהציבור החרדי, החילוני, הדתי והערבי שסיפרו להם על עולמם.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, ברך את מאות התלמידים שעלו לירושלים ואת חברי המנהיגות הצעירה על הובלת היום הייחודי: "רשת אמי"ת מאמינה בדגל החיבורים בחברה הישראלית ובחינוך לכלל ישראל. אנחנו פועלים בכל השנה לחבר בין שונים. בין דתיים וחילוניים ובין מרכז ופריפריה. זה אתגר חינוכי משמעותי ואין מתאים מחגיגות חמישים לאיחוד ירושלים כדי לציין זאת."

בטקס הסיום החגיגי שנערך בגבעת התחמושת השתתפו שר החינוך נפתלי בנט, רבה הראשי של ירושלים הרב שלמה משה עמאר שבירך את כל הבאים בברכת ירושלים.

שר החינוך נפתלי בנט סיפר כי יש לו יחס מיוחד לגבעת התחמושת "כאן בפעם הראשונה פגשתי את אשתי" וחיזק את הנהלת הרשת על המקום המשמעותי הניתן לחיבורים בחברה. בנט קרא לצעירים לקחת אחריות וביקש להצהיר גם לאוזני הנשיא האמריקאי כי: "בכל סיטואציה ובכל תנאי, בלי קשר להסדר מדיני כזה או אחר- ירושלים לעולם ועד תישאר מאוחדת בריבונות ישראל לנצח נצחים".

כפתור נגישות פתוח