מהנעשה ברשת

 

מרגש : תלמידי אמי”ת כרמיאל יצאו ליום של חסד בעיר לזכרו של שמעון דיין ז”ל, בוגר בית החינוך  שנספה באסון הכרמל. 

 

 


בהובלת אורה רכזת חינוך חברתי ובהתגייסות של כלל אנשי הצוות החינוכי והתלמידים, פשטו התלמידים על העיר וארגנו פעילות במוקדים שונים. בבתי אבות הם ניגנו שרו ושימחו את הדיירים ולאחר מכן עשו איתם פעילות יצירה ובינגו לכבוד החג,  בגני ילדים ערכו הצגות לילדים ועשו איתם פעילות יצירה לכבוד החג , באקי"ם עבדו ביחד עם העובדים במפעל ושימחו אותם ובמלבי"ש , שם עזרו לשפץ את החצר וסייעו לסדר את הבגדים.

התלמידים יצאו גם למכבי האש, למד"א  ולמשטרה וחילקו לעובדים את ברכות ההדלקה שהכינו לעילוי נשמתו של שמעון והסבירו על משמעות יום החסד בבית החינוך.

התלמידים הבוגרים יצאו לבתי הספר היסודיים והעבירו פעילות לתלמידים הצעירים על  ה"אור שבי" והפצת האור  במעגלים השונים .

דנה מלכה שהתנדבה בבית אבות  אומרת כי היום היה שיא של נתינה לשם נתינה. "בשגרה לא תמיד יוצא לנו להיפגש עם אנשים קצת שונים מאיתנו  ולתת מהזמן לטובת האחר. הנתינה שווה את הכל, והאמת היא שכשאתה נותן אתה בעצמך גם מקבל."

הלל, תלמידת כיתה י' מספרת כי "אחרי יום החסד יצאתי עם תובנות על משמעות החיים, בשיחות שלי עם הקשישים קיבלתי הרבה ולמדתי מנסיון החיים שלהם. ראיתי את השמחה שלהם מהמפגש. הם ביקשו שנבוא שוב- ונעשה זאת בשמחה".

כשאביו של שמעון, דוד, נפגש עם המחנכים, הוא סיפר על הערכים שהובילו את בנו וסיפר על הענווה  שלו ועל מידת החסד שלו. בשעת החינוך העבירו את הסרטון על אסון הכרמל, ועברו  ללימוד בחברותות על הערכים שאפיינו אותו.

לפני היציאה למבצע החסד, אביו של שמעון העביר לתלמידים שיחה על בנו וסיפר כי בשבת חנוכה כשהם התפללו  בבית הכנסת,  שנה בדיוק לפני האסון, הוציאו רק שני ספרי תורה במקום שלושה כי בבית הכנסת לא היו שלושה ספרים ושמעון ז"ל לחש לאביו: בשנה הבאה אנחנו נוסיף עוד ספר תורה לבית הכנסת,  שנה בדיוק עברה  וקרה האסון הנורא .בני המשפחה  הוציאו ספר תורה והכניסו אותו לאותו בית הכנסת שם התפללו השניים.

ביום ראשון, נר ראשון של חנוכה התקיימה האזכרה ונציגי התלמידים הגיעו לבית  העלמין לאזכרה להיות שותפים.

גאי דקל מנהל אמי"ת כרמיאל אומר שההנצחה של שמעון דרך יום החסד היא שיעור אמיתי באור ובחינוך שקיבלו התלמידים. "התרגשנו מאוד לשמוע את  אבא של שמעון –אדם צנוע ומסור - שהביא בפנינו את דמותו המיוחדת של בנו. במבצע של חסד לזכרו של בוגרינו היקר הפנימו התלמידים את תכונותיו: ענווה, צניעות כבוד לזולת וחסד".

צילום: חיה רחל

 

כפתור נגישות פתוח