מהנעשה ברשת

 

כבוד לנבחרת אמי”ת י’ אשדוד – נצחון במוקדמות גמר תחרות  הרובוטיקה הארצית  FTC

 

 


נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה  במקום הראשון במוקדמות הגמר הארצי של תחרות הרובוטיקה FTC הבינלאומיות לתלמידי חטיבת הביניים.

נבחרת Robo teens, המורכבת מתלמידי כתות ט-י"א בבית החינוך בהנחיית המנטורית אלחנדרה פילניק והמורה חן פורטל, התמודדו השבוע במחנה האימונים שנערך במשגב שבגליל, לקראת הגמר הארצי.

במסגרת תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות FIRST מתמודדות נבחרות במקצי גיל שונים מדי שנה בתכנות ותפקודי רובוט סביב נושא שנתי נבחר. השנה, כמחווה לסרטי "מלחמת הכוכבים", יתמודדו הנבחרות בתכנות רובוט המדמה רכב חלל שמשימתו להניע בלוקים ולבנות מגדלים. הנבחרות צוברות ניקוד על תפקודי רובוט מצטיינים על משטח המשחק ועמידה בכללי משחק ספורטיבי הוגן מול הנבחרות המתחרות.

נבחרת אמי"ת י' אשדוד הצטיינה לכל אורך התחרות והרשימה את השופטים בתפקודי הרובוט ובשיתוף הפעולה בין כל חברי הנבחרת.

בשלב הראשון של התחרות התחרתה הנבחרת מול עשרות נבחרות מכל רחבי הארץ וזכתה במקום השני. במקצה חצי הגמר, בברית עם נבחרת תל-מונד ולאחר משחק מותח, השיגה הנבחרת את הניקוד הגבוה ביותר ודורגה כנבחרת המצטיינת ביותר לקראת התחרות הארצית שתערך בחודש הבא בהיכל שלמה בתל אביב.

הצטיינותה של הנבחרת בשלב המוקדמות משמעותי ליצירת הבריתות לקראת הגמר הארצי, ולסיכוי לזכות בכרטיס לתחרות הבינלאומית בזכות יצירת ברית חזקה.

העבודה על הרובוט בצירוף תיעוד התהליך במחברת הנדסית תזכה את התלמידים ב-5 יח"ל טכנולוגיות המוכרות לתעודת בגרות על ידי משרד החינוך.

מוטי ארבל, מנהל ביה"ס הודה לצוות המלווה את הנבחרת על מסירות ללא גבול אשר לדבריו, מובילה את הנבחרת להצלחה לאורך העונה:  "תודה והוקרה מגיעות לעיריית אשדוד ולרשת אמי"ת, על התמיכה והליווי של תכניות הרובוטיקה בבית הספר. אין ספק שזו עוד דרך לגדל דור מצוין. אני בטוח כי נכונה לנבחרת הצלחה רבה בהמשך התחרות".

.

 

 

כפתור נגישות פתוח