מהנעשה ברשת

 

לומדים על טלוויזיה מ”מר טלוויזיה” דן כנר


השבוע ארחו תלמידי ביה"ס ממ"ד אמי"ת "צמח השדה" את הקריין  דן כנר, תושב מעלה אדומים, לשיחה על קריינות, טלוויזיה ומה שביניהם.

במסגרת תכנית הלימודים לציון 70 שנה לקום המדינה , עוסקים החודש בבית החינוך בעשור השני של המדינה ובאחד מציוני הדרך של עשור זה , שנת 1968.

בין שאר אירועי השנה , עלה בה השידור הראשון של הטלוויזיה הישראלית. סביב נושא זה למדו התלמידים על התפתחות התקשורת במדינת ישראל מאז ועד ימינו, ועל מהות התקשורת באופן כללי.

לסיכום הנושא הוזמן לבית החינוך הקריין דן כנר תושב העיר מעלה אדומים, אשר שיתף את התלמידים בקריירה שלו כקריין ושדרן טלוויזיה. כנר סיפר לתלמידים על הולדת הטלוויזיה הישראלית ועל חלקו בשידורי הטלוויזיה והרדיו לאורך השנים.

התלמידים הביעו התעניינות רבה ושאלו שאלות רבות . בין השאר רצו התלמידים לדעת איך בחר בקריירה שלו, מה ההבדל בין טלוויזיה של פעם ושל היום ועוד. התלמידים התרשמו רבות מהשפה הצחה בה משתמש כנר והוא סיפר להם על התרגילים שעשה על מנת לרכוש את ביטוי האותיות ח',ר', ו-ע' הנכונים.

דיצה כהן מנהלת בית החינוך הודתה למורות תמר עמרם ואושרית שאול על הובלת המפגש: "כחלק מתכנית הלימודים המרגשת לקראת 70 שנה למדינת ישראל, המפגש פתח בפני התלמידים צוהר לעולם התקשורת בכלל ובמדינת ישראל הצעירה בפרט והיווה הזדמנות עבורם להיחשף לתכנים שיובילו אותם בעתיד לצרוך באופן נבון וביקורתי את התכנים להם הם נחשפים באמצעי התקשורת של ימינו"

כפתור נגישות פתוח