מהנעשה ברשת

לראשונה : מתחם הייטק בתוך ביה”ס

 

 

 


שר החינוך חנך השבוע (ג) בקריית החינוך אמי"ת עכו את מתחם ההייטק הראשון בארץ הפועל כחלק מבית הספר - מתחם Ed Up 

הטקס החגיגי נערך במעמד שר החינוך נפתלי בנט, ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, מנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר , מחמ"ד צפון אבי גבאי ומנהלת בית החינוך אתי צברי .
במתחם ההייטק, ישבו יזמים שישמשו כמנטורים לתלמידים בתחומי היזמות והטכנולוגיה. במתחם תערך למידה חדשנית ותלמידים יחשפו לעולם העסקי ולעולם היזמות. 
שר החינוך נפתלי בנט שיבח את רוח היזמות המאפיינת את בית החינוך ואמר בין השאר כי : "החדרת ערך היזמות חיונית לעתיד של הילדים. הבינה המלאכותית והרובוטים יחליפו את האנשים במקצועות רבים אבל יש דבר אחד שמכונה לא תדע לעשות – ליזום ולהבין את המרחב הבינאישי, זה הדבר שהתלמידים צריכים לקחת איתם הלאה לחיים, לחשוב כל הזמן קדימה , לא לעמוד במקום".
בנט שיבח גם את ההישגים במקום שהכפיל פי חמש את מספר הניגשים לבגרות בחמש יחידות במתמטיקה והודה למורה למתמטיקה דקלה בר שמובילה גם את המתחם החדש.
ראש העיר עכו שמעון לנקרי  הודה למנהלת אתי צברי ש"הובילה מהפכה של ממש בבית החינוך ובצפון כולו. תלמידים מכל האזור מבקשים להגיע וללמוד בבית החינוך בשל החדשנות, המסירות של הצוות וההצלחה".
מובילת תחום היזמות ברשת אמי"ת, אשת ההייטק גליה קדמי- פרגמן הציגה בפני הנוכחים את החיבור שהרשת מפתחת בין בתי הספר ליזמים ועסקים בקהילה, על מנת להכין את התלמידים לעולם המחר בדגש על תחומי ההייטק וזאת בין השאר באמצעות עבודה משותפת.
אליה פרץ, תלמיד אמי"ת עכו תיאר בפני השר את הלמידה היחודית במתחם ED UP,  ועל הביקורים שנערכו בחברות מובילות כמייקרוסופט וגוגל ישראל, כהכנה לעבודה עם אנשי ההייטק בבית ספרם.
אתי צברי מנהלת בית החינוך הודתה לשותפים המסייעים להגשמת החלום :"עיריית עכו, משרד החינוך ורשת אמי"ת העושים יד אחת על מנת להוביל את תלמידינו לפסגה ".
כפתור נגישות פתוח