מהנעשה ברשת

לשנה הזו בירושלים – תלמידי אולפן אמי”ת חברה ומשפט והוריהם בטיול ראשון בארץ ובירושלים

20170912_102437

השבוע (ג) יצאו תלמידי האולפן בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט, כפר בתיה רעננה,  לטיול הראשון שלהם בארץ מאז עלו ארצה, לעיר דוד בירושלים.

בלוויית הוריהם וצוות אולפן, נהנו התלמידים העולים מטיול מגבש וחוויתי ובעיקר מרגש. הטיול יצא אל הפועל בסיוע מנהלת מחלקת הקליטה והעליה בעיריה, נחמה אפרתי.

בכתת האולפן באמי"ת חברה ומשפט לומדים 21 תלמידים מכיתה ז' - י' שעלו ממדינות שונות: צרפת, אוסטרליה, קולומביה, ארה"ב, מקסיקו, ברזיל, תורכיה ובריטניה.

עבור התלמידים והוריהם, אשר חלקם עלו ארצה בשבועות האחרונים, היה זה  הטיול הראשון בארץ, ובירושלים הבירה, וההתרגשות היתה רבה.

הטיול החל בסיור ברובע היהודי וכותל, שם חילק צוות האולפן של בית החינוך ספרי תהילים מהודרים לכל אחד ,באמצעותם יכלו התלמידים והוריהם להתחבר למילותיו של דוד המלך- במקום בו נכתבו.

משם המשיכה הקבוצה הנרגשת לסיור בעיר דוד, שמעו הסברים על המקום בו הכול התחיל, על העיר שדוד המלך בחר כבירתו של עם ישראל . התלמידים והוריהם התחברו לעברו של עם ישראל, צעדו במסלול מים בניקבת השילוח וצפו בסרטון תלת מימד על ירושלים העתיקה.

לאחר ארוחת צהרים מגבשת, חזרו העולים הצעירים והוריהם לרעננה, מרוגשים ועמוסי חוויות.

ירון כרמי מנהל בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט מודה לצוות האולפן המסור על הובלת המסע: "ערב השנה החדשה זכו תלמידינו לממש את תפילה "לשנה הבאה בירושלים" . צוות בית החינוך יוסיף וילווה את התלמידים ובני משפחותיהם בתקווה לקליטה מהירה וקלה".

כפתור נגישות פתוח