מהנעשה ברשת

 

מאוחדים לזכרו של יצחק רבין

 

 


ביום הזכרון לראש ממשלת ישראל, יצחק רבין ז״ל, שנערך השבוע (א),  נפגשו תלמידי ישיבת אמי"ת ומקיף ז' באשדוד ליום שכולו אחדות וחיבור .

מנהלי בתי החינוך, הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד ועליזה סבג מנהלת מקיף ז החליטו להקדיש את יום הזיכרון ליצחק רבין למפגש ראשון בסדרת מפגשי חיבור בין בתי הספר.

תלמידי הישיבה הגיעו למקיף ז' והתקבלו בחמימות רבה על ידי הצוות והתלמידים. יועצת בית הספר הובילה פעילות של מפגש והכרות אשר הדגישה את המאחד על פני המפריד בין שתי קבוצות התלמידים, אשר התחברו במהירות ובטבעיות סביב תחומי עניין משותפים.

לאחר ההכרות התפזרו התלמידים לקבוצות שיח סביב שולחנות עגולים, ובהנחיית נציג מכל אחד מבתי הספר למדו ביחד סוגיות מהמקורות בנושא אחדות וייחודיות בעם ישראל. בתום הלימוד נציגי הקבוצות משני בתי הספר הציגו את תובנותיהם המרכזיות על גבי חלקי פאזל אשר יצרו תמונת פסיפס המייצגת את רבגוניות החברה הישראלית.

תלמידי שני בתי הספר חתמו על עצומה, אשר תחת הכותרת "עם אחד" קוראת לבני הנוער ברחבי הארץ לפעול למען אחדות בחברה הישראלית. בעצומה נכתב בין השאר :"האחדות היא חובה גדולה לכל החברה הישראלית והיא גם הבטחת החוסן הלאומי שלנו במדינת ישראל".

המפגש נחתם בחיבוק קבוצתי במעגל אחים שמח ואנרגטי ובתמונה קבוצתית משותפת.

המפגש היה הראשון בסדרת מפגשים מתוכננים, במהלכם ידונו התלמידים בסוגיות בוערות בחברה הישראלית ואף יצאו יחד לפעילויות מגבשות של התנדבות ותרומה לקהילה, ספורט ומוזיקה.

עליזה סבג מנהלת מקיף ז':

"אנו מאמינים  כי זהו הצעד הראשון בגיבוש מסורת משותפת שמטרתה חיבור בין שני המגזרים, ומקווים להמשך שיתופי פעולה ומפגשי אחדות וקירוב הלבבות. אני מאמינה כי הקשת הישראלית המורכבת טומנת בחובה גם הזדמנויות לצמיחה, אסור להיסחף להיבדלות ולהיפרדות. ואסור לנו לוותר על התקשורת המכבדת - יש להעמיק את הדו-שיח, את הקשב ואת המפגש האנושי בין הרבדים השונים במדינת ישראל."

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד:

" 32 תלמידים משני בתי הספר , בגימטריה ל"ב, הוכיחו כי יש תקווה לאחדות וחיבור בליבה של החברה הישראלית. משימתנו הבאה תהיה מפגש בו ילובנו גם נושאים מעוררי מחלוקת - ואף זאת נצליח לעשות בעזרת השם מתוך כבוד, סובלנות ותחושת ערבות הדדית" .

צילום: חנניה סאפר

כפתור נגישות פתוח