מהנעשה ברשת

 

מדעניות ברשת


תלמידות מגמת ביולוגיה באולפנת אמי"ת להבה בקדומים משתתפות בפרוייקט מדעי מיוחד: "מדען ברשת", באמצעותו הן נפגשות בצורה וירטואלית עם מדענים מומחים במגוון תחומי מדע.

במסגרת הפרוייקט, המתקיים במרכז למדעים "תפוח הפיס" הסמוך לאולפנה, מתכוננות התלמידות ל"מפגש" עם המדען או המדענית , לומדות מה הוא תחום המומחיות של כל אחד מהם ומכינות שאלות ונושאים לדיון. אחרי ההכנה מתקיים המפגש הוירטואלי – באמצעות מסך גדול ,מקרן ברקו ומחשב, התלמידות והמדענים "נפגשים" במרחב לימודי אחד, לומדים ומשוחחים  .

תלמידות כתה י"ב נפגשו לאחרונה עם הדוקטורנטית נוי ברק ולמדו ממנה על קריאת גלי מוח. הבנות התעניינו בדרך המדעית אותה עברה נוי עד למחקרים העכשוויים בהם היא עוסקת. נוי שיתפה את התלמידות  במחקריה השונים בנושא המוח, וענתה על שאלותיהן הרבות, במיוחד בנוגע לפיתוחים חדשניים בחקר המוח כמו בתחום הפרעות הקשב . לסיכום, דרבנה החוקרת את התלמידות להמשיך ולהתקדם בתחומי המדע .

הרב אפרים זיק, ראש אולפנת אמי"ת להבה:" אנו מעודדים את התלמידות להרחיב את האופקים בתחומי המדעים השונים, במטרה לקדם כל תלמידה למיצוי מלוא יכולותיה בכל תחומי המדע והדעת, תוך שימת דגש על חשיבות השתלבותן של נשים דתיות בעולם המדע האקדמאי".

כפתור נגישות פתוח