מהנעשה ברשת

 

מהכתה לבתי הזיקוק

 


למידה בשטח: תלמידי מגמת החשמל בבית החינוך אמי"ת האופק יצאו ללמוד בשטח- בבית הזיקוק בחיפה המשתרע על מאות דונמים.

הסיור נערך במסגרת תכנית תעשיידע הפועלת בבית החינוך, במטרה לחבר את התלמידים תעשיה ולהעשיר את הידע המקצועי מעבר לנלמד בכתה.

התלמידים סיירו בתוך שטחי האתר וקיבלו הסבר מקצועי על התשתיות, מכלי הבעירה, הגבינים ותפקידם. התלמידים למדו על תהליך הזיקוק, הכירו את השפעת הנפט ומוצריו על חיינו המודרניים, נחשפו להליכי הייצור השונים והמגוונים וראו תעשייה אנרגטית מפוארת, המניעה תעשיות רבות אחרות.

משם המשיכו למרכז המבקרים המשוכלל של בית הזיקוק וצפו במצגות מולטימדיה המתארות ומסבירות את תהליכי ותוצרי ייצור חומר הגלם, הנפט

במרכז המבקרים פגשו התלמידים את מהנדס החשמל והמכונות הבכיר של האתר יעקב דנילוב, בוגר בית החינוך אמי"ת האופק. דנילוב שמח מאוד לפגוש את התלמידים והתרגש לשתף אותם בזיכרונות מימיו כתלמיד בית החינוך ולספר עד כמה הוא מוקיר תודה לצוות ולמנהלת, מרים שבתאי, שלא ויתרו ובזכות הנחישות והאמונה בתלמידים הצליחו להקים את מגמת החשמל, ממנה המשיך אחרי התיכון ללימודי הנדסת החשמל.

דנילוב נתן לתלמידים הסבר מקצועי על בתי הזיקוק וכיצד מקצוע החשמל  ומערכות משתלבים בכל אחד מתחנות העבודה באתר בית הזיקוק, וענה על שאלותיהם.

מנהלת בית הספר, מרים שבתאי: "אין ספק שהסיור תרם להעשרת התלמידים בתחום לימודיהם, פתח בפניהם צוהר לעולם הנדסת החשמל ונתן להם תמריץ להתקדם ולהצליח. יעקב דנילוב הוכיח כי הנחישות והצבת המטרה שלו כתלמיד, השתלמו והוא הגיע רחוק מאוד בתחום. אני גאה בו ובתלמידינו שלא עוצרים לרגע ומגשימים את מטרותיהם".

צילום: אמי"ת

כפתור נגישות פתוח