מהנעשה ברשת

 

מהקרב בציר המתפללים בחברון – לערב הוקרה בישיבת אמי”ת אלירז בפ”ת

 

 


בישיבת אמי"ת אלירז בפ"ת נערך השבוע (א) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל, במעמד ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג, מאות תלמידים ובני משפחותיהם.

לערב ההוקרה הוזמנו חיילי יחידת דובדבן מהיחידה בה משמש ראש הישיבה הרב יאיר שטבון כמפקד פלוגה.

את ערב ההוקרה החגיגי הובילה מועצת התלמידים של הישיבה בליווי הרב אבי פרץ הרכז החברתי.

במהלך הערב שמעו הנוכחים את סיפורו של אלכס בן זיקרי, לוחם בצוות הכוננות של קריית ארבע אשר נפצע קשה בקרב בציר המתפללים בחברון ב2002, במהלכו נפצעו 14 ונהרגו 12 לוחמים ביניהם מפקד החטיבה המרחבית, אלוף-משנה דרור וינברג.

אלכס שיתף את הנוכחים  בחוויותיו כעולה מצרפת וכלוחם. בדבריו העביר אלכס לנוכחים מסר של הכרה בערכם של ערכים כמו אמון, חברות, עמידה ביעדים והכרת הטוב:

"כל אחד בעוצמה שהוא מסוגל, צריך לתרום לחברה ולעתיד עם ישראל, וזה יקרה אם נאמין בעצמנו ונרצה לתרום לאחר. זוהי הגבורה המתמדת, הרצון לעשות ולתרום".

תלמידי הישיבה ליוו את הערב בהופעות אשר רגשו את הקהל. חברי 'תאטרון אלירז' בהובלת אביחי שילה, העלו הצגה על התמודדות של חייל פצוע ובחירתו בחיים, ומקהלת 'קולות אלירז' בניצוחו של הרב צביקה וילנר שרה את שירו של ישי ריבו "הלב שלי", לכבודם של פצועי צה"ל.

את הערב כבדו בנוכחותם ראש העיר רמי גרינברג וירדנה חדד מנהלת האגף בחינוך העל יסודי בעיריית פתח תקוה,

ראש העיר רמי גרינברג: "מדינת ישראל נמצאת במלחמה קיומית על הזהות שלה, וכולנו צריכים לפעול כדי להבטיח את עתידה. בזכות הערכים של עם ישראל, תורת ישראל וערך הנתינה ניצחנו עד עכשיו. בישיבת אמי"ת אלירז פועלים למען הערכים הללו כל השנה".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה למועצת התלמידים ולרב אבי פרץ, על הפקת הערב המרגש:

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

"הפציעות של החיילים אלו עיטורי הכבוד שלהם המסמלים שהם נפצעו למען הגנה על עם ישראל וארץ ישראל- למען ערך הנתינה, ערך לו אנו מחנכים כאן בישיבת אמי"ת אלירז"

צילום: מיכל פישר

כפתור נגישות פתוח